Kybalion

Toto dielo vychádza zo starodávneho hermetického učenia. O tomto predmete existuje veľmi málo textov, hoci sa na hermetickú náuku odvoláva značný počet okultných diel. Účelom nie je formulácia nejakej výnimočnej filozofie či náuky. Ide skôr o výklad pravdy, ktorý im pomôže objasniť rad útržkovitých okultných znalostí, ktoré možno nadobudli v skoršej dobe. Problémom je, že tieto čriepky informácií si často navzájom odporujú, čo začiatočníkov veľakrát znechutí a odradí od ďalšieho štúdia. Nesnažíme sa vybudovať nový chrám poznania, ale vložiť študentom do rúk univerzálny kľúč.

Kybalion
Kybalion 2

Jeníkův vesmír

Hledáte vysvětlení, proč se vaše dítě zrovna začalo tak záhadně chovat? Tušíte ve svém potomkovi zázračné schopnosti? Zajímá vás, co dělá z člověka léčitele? Pak by snad tyto tři knihy mohly být věnovány právě vám.

Jeník a jeho vesmír 2
Jeníkův astrální svět
Jeníkův astrální svět 2
Jeník a jeho vesmír
Jeník v minulém životě
Jeník v minulém živote 2

Očami liečiteľa

Už od dětství jsem mněl trochu jiné schopnosti a bohužel i zájmy, nežli moji vrstevníci. Hlavně jsem viděl to, co nikdy běžný člověk neuvidí. Schopnost vnímat očima auru a astrální cestování mne nakonec přivedlo k psychiatrovi. Ten mne však ještě navíc v mých 20ti letech naučil hypnóze, kterou jsem pak praktikoval na jeho pacientech. V dalších létech mne několik léčitelů upozornilo na mé schopnosti léčit rukama, nebo i pouhou myšlenkou. Většina nynějších "duchovních" lidí má všechno z draze zaplacených kurzů, špatných knih a od ziskuchtivých lidí. Já bohužel z vlastního tvrdého života. Díky svým životním zkušenostem mám snad lidem co říci...

Duchovno
Andělé
Netypické zážitky smrti
Několik případů z mé praxe
Kyvadélko tropí žerty
Senzibilové
Nebezpečné znaky
Proč někdy staré recepty nepomáhají
Automatické písmo a kresba
Žák zvláštní školy
Magie

Nazca

Nazkanské línie v Peru. Odvtedy, čo ich oficiálne objavil Američan Paul Kosok v roku 1941, boli o ich zmysle a účele vytvorené nespočetné teórie. Počnúc predimenzovaným kozmickým kalendárom cez gigantické "skladacie meradlá", ktorými sa údajne merali pásy tkanín, až po obrovské športovisko a zariadenie pracovnej terapie sa nevynechal takmer nijaký pokus o vysvetlenie. Žiadna z teórií však nenarazila na také vášnivé odmietnutie ako „pristávacie dráhy" Ericha von Dänikena. Naozaj sa však natoľko mýlil?

Nazca a Starý zákon
Nazca 2

Naša dávna minulosť je plná záhad

“Každý mýtus, každá mýtická legenda nesie v sebe „genetický kód" skutočných udalostí, ktoré sa odohrali na zemi v dávnych časoch, a niektoré z nich dokonca i medzi „nebom a zemou". To je dôvodom, že v mýtoch neraz nachádzame ukryté do mýtickej reči symbolov a alegorických prirovnaní prerozprávané informácie a poznatky, ktoré ľudia doby mýtickej nemohli vlastniť za nijakých okolností.”

Naša dávna minulosť je plná záhad
Naša dávna minulosť je plná záhad - pokračovanie

Alice Ann Baileyová

„To, čo ma nakoniec viedlo k rozhodnutiu napísať o svojom živote, bol list, ktorý som v roku 1941 dostala od priateľa zo Škótska. Písal, že podľa jeho mienenia by som naozaj preukázala službu, keby som ukázala, ako som sa stala tým, čo som, z toho, čo som bola. Mohlo by vraj byť užitočné vedieť, ako sa z fanatickej a ortodoxnej kresťanky môže stať vychýrená okultná učiteľka. Všelikto by sa vraj veľa naučil, keby zistil, ako dôjde teologicky zameraná študentka Biblie k pevnému presvedčeniu, že učenia Východu a Západu sa musia najskôr navzájom prestúpiť a splynúť, než sa bude môcť na zemi objaviť skutočné a univerzálne náboženstvo, na ktoré svet čaká.“

Výtah z knihy Dzyan - uvedený jako předmluva Pojednání o kosmickém ohni
Nedokončený životopis
Cesta učeníka
ÓM a jeho význam
Heraklové úlohy, druhá časť
Heraklove úlohy, prvá časť

Cesta pokojného bojovníka

Dan Millman - bývalý špičkový atlét a majster sveta, je vysokoškolským profesorom a autorom ôsmich kníh, ktoré vyšli vo viac než dvadsiatich jazykoch, predovšetkým Cesta mierumilovného bojovníka a Život, pre ktorý ste boli zrodení. Jeho knihy a semináre ovplyvnili ľudí zo všetkých spoločenských vrstiev, vrátane lekárov, psychológov, obchodníkov, politikov, športovcov a umelcov. Žije s rodinou v severnej Kalifornii. Tu sa zoznámite s úryvkami jeho najúspešnejších kníh.

Sokrates
Návrat pokojného bojovníka
Cesta pokojného bojovníka

Daskalos

Daskalos (1912 – 1995) patril k najväčším Majstrom západnej duchovnej tradície minulého storočia. Viac ako sedemdesiat rokov vyučoval ezotérne kresťanstvo a založil krúžok bádateľov Pravdy. Poznal tajomstvo života a smrti. Komunikoval s mimozemskými bytosťami, ktoré bdejú nad vývojom ľudstva a pomáhajú nám odvrátiť nebezpečenstvá. Ovládal telepatiu, dematerializoval seba i predmety a prenášal ich obraz do diaľav a tam ich opäť zhmotnil. Cestoval do minulosti a rozoznával predchádzajúce životy ľudí. Daskalos mal hlboké etické cítenie. Zaoberal sa liečiteľstvom duše. Život človeka chápal ako šancu duchovne rásť a Láskou prispievať ku kozmickej harmónii

Daskalos 2
Daskalos 1

Ľudskosť

Motto: „Aj keby sme mysľou všetko obsiahli, neprinesie nám to šťastie, pretože šťastný môže byť iba ten, kto dokáže rozoznať dobro od zla.“ Platón. Na tomto mieste budete nachádzať príspevky Slovenského občianskeho združenia pre posiľňovanie mravov a ľudskosti - www.zdruzenie-ludskost.sk Filozofia združenia vychádza z poznávania a napĺňania Zákonov Stvorenia, ktoré sa nazývajú aj prírodnými Zákonmi, v každodennom živote. Sme presvedčení, že iba dodržiavanie týchto pravidiel – Zákonov môže priniesť harmóniu v spolunažívaní a vnútorný pokoj každému jednotlivcovi. Inak povedané, tieto Zákony podmieňujú život na Zemi.

Prečo je nelogické požadovať hmatateľné dôkazy o existencii duchovna?
Deti treba začať vychovávať ešte skôr, než sa narodia
Titanic roku 2012
Diagnóza vnútorného stavu ľudstva: Mozgové zmrzačenie!
Vnášanie vysokých ideálov do každodennej praxe.

Úvod do štúdia hermetizmu

“Mnoho ľudí si pod pojmom „hermetizmus“ predstavuje alchymistov, astrológov alebo kabalistov Prahy Rudolfa II. Z toho vyvodzujú, že hermetizmus je s týmito náukami totožný. To je však veľký omyl. I keď alchymisti, astrológovia a kabalisti všetkých dôb boli skutočne hermetikmi, bolo tomu tak preto, že boli vyznavačmi hermetickej filozofie. Predmety ako alchýmia alebo astronómia je možné zjednodušene považovať za technické aplikácie. Kabala je vo svojej kozmologickej časti s hermetizmom totožná. Nepochybne práve za túto časť egyptských náuk Židia ďakujú Mojžišovi, ktorý ju dlhé roky študoval v Heliopolise (biblickom One).” Viac sa dozvieme so seriálu venovaného tajomstvám hermetizmu v súvislostiach. Prevedie nás nimi autor vynikajúcej knihy Hermetizmus - Jaromír Kozák.

Úvod do štúdia hermetizmu 9
Úvod do štúdia hermetizmu 8
Úvod do štúdia hermetizmu 7
Úvod do štúdia hermetizmu 6
Úvod do štúdia hermetizmu 5
Úvod do štúdia hermetizmu 4
Úvod do štúdia hermetizmu 2
Úvod do štúdia hermetizmu 3
Úvod do štúdia hermetizmu
Úvod do štúdia hermetizmu 12
Úvod do štúdia hermetizmu 10
Úvod do štúdia hermetizmu 11
Úvod do štúdia hermetizmu 13

Cestou necestou Amerikou

Toto je začiatok putovania posvätnými miestami Ameriky i cestami známejších destinácií. Spoločne sa pozrieme na miesta, ktoré vyžarujú kvality s akými sa nestretávame každý deň. Akiste mnohí z nás takéto "posvätné miesta" majú i vo svojom okolí. Alebo boli na zaujímavej ceste a zatiaľ sa takto verejne nepodelili o svoje zážitky. Tá možnosť tu už je. Seriál "Cestou necestou" možno práve vďaka tebe obíde svet. Želám dobrú zábavu a ak sa raz rozhodnete ísť do Ameriky, rozhodne choďte na západné pobrežie. Je tam nádherná príroda a veľmi zaujímavé miesta. S pozdravom Iveta

Joshua Tree National Park - Kalifornia, USA
Antelope Canyon - Arizona, USA
Death Valley - California / Nevada, USA
Glen Canyon Dam - Arizona, USA
Grand Canyon - Arizona, USA
Maui - Hawai, USA
The Big Island, Oahu - Hawai, USA
Hearst Castle - Kalifornia, USA
Monument Valley - Utah, USA

Bytosti prírody

Keď sa semienko premení v rastlinu, pokladáme to za „normálne“. Ale prečo vlastne? Pretože tento dej môže ľudstvo pozorovať už celé tisícročia. Semienko zapadne do pôdy a vyvinie sa z neho rastlina. Presne tak! Je to úplne „normálne“. A aj tak je to zázrak. Ako inak nazvať dej, kedy z kôstky čerešne vyrastie strom? Ak pozorujeme vonkajšiu formu, nemajú obe štádiá vývoja čerešňového stromu nič spoločné: malá, sotva viditeľná kôstka a veľký strom s listami, kvetmi a plodmi. Ako je možné, že sa kôstka premení na strom? Kto spôsobí tento zázrak? Musí tu byť predsa ukrytý nejaký tajomný zákon života. Ale kto je vykonávateľom tohto zákona? A kto dohliada na jeho pôsobenie?

Bytosti prírody
Bytosti prírody 3
Bytosti prírody 2

Nekonečný kruh

Tento seriál sa snaží vystihnúť filozofiu pôvodných obyvateľov Ameriky vyjadrenú ich vlastnými slovami a zážitkami. Zároveň odhaľuje ich humor, túžbu po mieri a porozumení, ich múdrosť, hrdosť a dôstojnosť. To nás naplňuje túžbou otvoriť sa ich múdrosti a znovu pocítiť radostné uspokojenie z ľudského rodu, ktorý je v súžití s kozmom.

Nekonečný kruh
Morálka a zákon : články nekonečného kruhu
Stvorenie : vesmír je veľký kruh
Múdrosť: kruh je koleso veľkej medicíny

Zrkadlo nebies

Predstava Zeme, ktorá je „odrazom nebies“, na ktorej sú zbudované kozmické chrámy so „sieňami, ktoré sú podobné oblohe“, sa neobmedzuje len na staroveký Egypt a staré Mexiko. Seriálom voľne čerpaným z knihy ZRCADLO NEBES vás prevedú jej autori - Graham Hancock a Santha Faiia.

Hrady nebies
Majáky nebies
Pupky nebies
Robotníci nebies
Črepy nebies
Cesta nebies
Odraz nebies
Zrkadlo nebies

Egyptské reflexe

Jaromír Kozák poprvé přeložil do češtiny kompletní text Egyptské knihy mrtvých, jenž vyšel v třech svazcích (Eminent), a je také autorem překladu v češtině dosud nepublikovaných tajných textů starého Egypta, které vyšly pod názvem Hermetismus. Seriál "Egyptské reflexe" postupně seznámil s exkluzivní tematikou čtenáře časopisu Regenerace a nyní i čtenáře Tajomstiev...

Hadí síla ve starém Egyptě
Egypt stále plný záhad
Ženy ve starém Egyptě
Univerzální základ duchovna
Tajné poselství Egypta
Ženy na egyptském trůně
Zkáza kolébky civilizace
Medicína starého Egypta

Zakázaná egyptológia

„Pokiaľ chcú naši historici označiť nejakú zem za kolísku západnej civilizácie, spravidla s úctou spoja tento prídomok s antickým Gréckom. Starí Gréci najmenej s rovnakou úctou vzhliadali k Egypťanom, ktorých prapôvodné znalosti siahajú podľa kroník do dôb pred viac ako 23 000 rokmi. Vtedy v Egypte žili veľmi vzdelané osobnosti, ktoré boli pokladané za bohov a ktorým sú pripisované mimoriadne dlhé obdobia vlády. Starí Egypťania boli strážcami najstaršej ľudskej civilizácie, ktorá nám svoje skvelé poznatky a skúsenosti zanechala nielen na papyroch, ale i v podobe kamenných stavieb – chrámov a pyramíd.“

Zakázaná egyptológia 8
Zakázaná egyptológia 7
Zakázaná egyptológia 6
Zakázaná egyptológia 5
Zakázaná egyptológia 4
Zakázaná egyptológia 3
Zakázaná egyptológia 2
Zakázaná egyptológia

Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe

Jiří Vacek se narodil 25. 5. 1931 na svatodušní pondělí ve Slaném. Duchovní stezku nastoupil ve svých 14 letech o vánocích 1945, když po přečtení Weinfurterova "Ohnivého keře" ihned poznal, že "to je právě to, co hledal"...

Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe 7
Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe 6
Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe 5
Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe 4
Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe 3
Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe 2
Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe

Tiché zbraně pro klidné války

Následující dokument, který v originále nese název Silent Weapons for Quiet Wars, a je na něm uvedeno datum květen 1979, byl 7. července 1986 nalezen v kopírce IBM, která byla koupena při odprodeji nadbytečných zařízení. Podle M. W. Coopera se tato příručka týká vyhlášení války lidu Ameriky Ilumináty, které bylo formulováno Politickým výborem Bilderberské skupiny během jejího prvního setkání v roce 1954.

Tiché zbraně pro klidné války 2
Tiché zbraně pro klidné války 1

Totalitní světovláda

“Vážení přátelé, dostáváte do rukou knihu, která může být zdrojem Vašeho procitnutí v dnešní době, která je labilní vůči lidským hodnotám, Bohu i morálce jako takové. Lidem je to neustále tajeno, ale přitom se jim to každý den vkrádá do jejich životů. Mnozí si to neuvědomují a mnozí před tím úmyslně zavírají oči. Jedno je jisté – lidstvo jde poslušně jako stádo a slepě se řítí do doby, kdy se budeme muset zříci světa v podobě, v jaké ho známe dnes a budeme se muset brzy klanět fanatickým ideálům jedné globální světovlády.”

Totalitní světovláda 3
Totalitní světovláda 2 (dokonale kontrolované ľudstvo)
Totalitní světovláda 1 (úvod, historie a fakta)

Krížovka života

„Z toho, čo človeku škodí, menujem na prvom mieste život sám. A čo mu prospieva? Som presvedčený, že to bude opäť život.“ MUDr. Josef Jonáš je jedným z najpopulárnejších autorov a zároveň vyhľadávaným praktikom celostnej medicíny. Jeho priekopnícka kniha Krížovka života patrí medzi najžiadanejšie publikácie, ktoré kedy vyšli.

Krížovka života 6
Krížovka života 5
Krížovka života 4
Krížovka života 3
Krížovka života 2
Krížovka života
Krížovka života 7

Tutanchamónove proroctvá

„Toto je pravdivý príbeh o kráľovi-dieťati, zrodenom z nepoškvrneného počatia na brehoch Nílu pred viac ako 3000 rokmi. Učil svoj ľud Slnečnej vede, uctieval slnko ako boha plodnosti a konal zázraky. Hovorí sa, že keď zomrel, odišiel ku hviezdam. Nazývali ho opereným hadom. Najprv vám ale musím rozprávať o kráľovi-dieťati v Mexiku. I on bol zrodený z nepoškvrneného počatia pred viac ako 1250 rokmi v mexickej džungli. Učil svoj ľud Slnečnej vede, uctieval slnko ako boha plodnosti a konal zázraky. Hovorí sa, že keď zomrel, odišiel ku hviezdam. Nazývali ho opereným hadom.“

Tutanchamónove proroctvá 5
Tutanchamónove proroctvá 4
Tutanchamónove proroctvá 3
Tutanchamónove proroctvá 2
Tutanchamónove proroctvá

Egyptská kniha mŕtvych

Egypťania venovali štúdiu záhrobného života mimoriadnu pozornosť, a preto vznikla táto kniha - ako jedna z mála - poskytuje účinný a úplný nástroj pre dušu putujúcu astrálnym svetom. Tým je aktuálna pre každého z nás.

Egyptská kniha mŕtvych 5
Egyptská kniha mŕtvych 4
Egyptská kniha mŕtvych 3
Egyptská kniha mŕtvych 2
Egyptská kniha mŕtvych

Pohľad do tajov astrológie

Od nepamäti spája ľudstvo svoje bytie na Zemi s vesmírom. Túži poznať samé seba v systéme kozmu, hľadá súvislosť medzi svojim životom na Zemi a kozmickými javmi. Makrokozmos, ktorý všetko obklopuje, premieta ľudstvo do svojho vnútra, do svojho mikrokozmu. Významným obrazom projekcie vesmíru do nás, ľudí, je práve astrológia. Vo svojej koncepcii sa Dr. Grumlík opiera o závery najmodernejších západných psychologizujúcich astrologických škôl, ktoré používajú astrológiu predovšetkým k poznaniu osobnosti človeka, jeho vnútorného sveta, nachádzajú odpovede na otázky týkajúce sa ľudského sebavyjadrenia a vzťahov k iným ľuďom.

Pohľad do tajov astrológie 8
Pohľad do tajov astrológie 7
Pohľad do tajov astrológie 6
Pohľad do tajov astrológie 5
Pohľad do tajov astrológie 4
Pohľad do tajov astrológie 3
Pohľad do tajov astrológie 2
Pohľad do tajov astrológie

Digitální biologie a paměťový efekt vody

Jacques Benveniste je lékař a bývalý člen Pařížského nemocničního systému a ředitel výzkumu ve Francouzském národním institutu pro lékařský výzkum. Je celosvětově znám jako specialista na mechanismy alergie a zánětů a dosáhnul uznání v roce 1971 díky svému výzkumu Paf (Faktorem aktivace krevních destiček), prostředníky mající na svědomí mechanismus související s patologickými alergiemi (např. astmatem). V roce 1984 při své práci na alergických soustavách náhodou osvětlil „fenomén velkého zředění“, který byl médii označen jako „paměťový efekt vody“.

Digitální biologie a paměťový efekt vody 2
Digitální biologie a paměťový efekt vody 1

Ľudský smútok v období prosperity

Niečo nám chýba. Niečo potrebné a zmysluplné sa vytráca z našich životov. Prekonávame rekordy v počte skonzumovaných liekov. Utekáme do sveta zabudnutia, ktorý ponúkajú média a priemysel zábavy.

Ľudský smútok v období prosperity 3
Ľudský smútok v období prosperity 2
Ľudský smútok v období prosperity 1

Anonymita online a offline

V rámci série článkov si povieme niečo o komplexných možnostiach anonymity na online a offline. Prvý obsahuje všeobecné informácie o proxy serveroch a programoch, ktoré proxy využívajú. Druhý sa sústredí na anonymné online služby a anonymnú emailovú komunikáciu. V treťom si povieme v stručnosti niečo o bezpečnosti offline – vytváraní neviditeľných, kódovaných diskov v počítači, využívajúce vysoký stupeň ochrany svojich dokumentov

Anonymita online a offline 2
Anonymita online a offline 1

Zákony tajemství

Lidská společnost v onom nejglobálnějším pojetí svého evolučního výrazu byla vždy postavena na několika málo pilířích axiomatických principů, které se vždy uprostřed enklávy lidských bytostí dnes a denně odrážely. Jedním z těchto přirozených principiálních aktivit je to, co bychom mohli, pravda možná netradičně, ale o to upřimněji nazvat – Boj. Od nepaměti se aktivita známá jako boj dotýkala dvou nejvíce strategický významných oblastí: a) Boj o energii b) Boj o informace Neberte prosím výše uvedené skutečnosti na lehkou váhu. Jsou totiž možná svou povahou to nejdůležitější co máme k dispozici.

Zákony tajemství 4
Zákony tajemství 3
Zákony tajemství 2
Zákony tajemství 1

Nejvyšší Tajemství

Jsme na vrcholu neuvěřitelné globální změny. Na křižovatkách, na kterých činíme rozhodnutí, která ovlivní budoucí život na Zemi. Můžeme rozrazit dveře mentálního a emocionálního vězení, které po tisíce let omezovalo lidskou rasu. Nebo můžeme dovolit agentům této kontroly dokončit jejich agendu mentálního, emocionálního, duchovního a fyzického zotročení každého muže, ženy a dítěte na planetě, pomocí jedné světové vlády, armády, ústřední banky a jejího oběživa, podpořené očipovaným obyvatelstvem.

Nejvyšší tajemství 5
Nejvyšší tajemství 4
Nejvyšší tajemství 3
Nejvyšší Tajemství 2
Nejvyšší Tajemství 1 - Dny rozhodování

Rozhovory s Nerudom I

Nasleduje schôdzka, ktorú som nahrala s Dr. Nerudom 27. decembra 1997. Dal mi svoje povolenie nahrať odpovede na moje otázky. Je to prvé zo štyroch interview, ktoré som bola schopná nahrať predtým, než odišiel, či zmizol. Zápis tohto interview je doslovným prepisom nahrávky. Neboli v ňom urobené žiadne úpravy a snažila som sa zachytiť presne slová a gramatiku, ktorú Dr. Neruda použil. Po Poznámkach novinárky Anny nasleduje ďalší z tajomných materiálov na tému WingMakers - Tvorcovia Krídel.

Rozhovory s Nerudom 1, časť tretia
Rozhovory s Nerudom 1, časť druhá
Rozhovory s Nerudom 1, časť prvá

Blízká setkání čtvrtého druhu

Ve dnech 13. až 17. června 1992 se konala konference v MIT (Massachusettském technologickém institutu), jejíž součástí byla panelová diskuse s unesenými lidmi ze všech vrstev obyvatelstva. Konferenci zpracoval ve formě reportáže novinář C. D. B. Bryan, do té doby zcela skeptický k celému fenoménu UFO. Zajímavé na celé akci bylo to, že se jí zúčastnili kromě předních vědců, zabývajících se tímto fenoménem (včetně skeptiků) i lidé, kteří během diskusí podali faktickou výpověď o svých zážitcích a zkušenostech. Konference jednoznačně vypovídá o tom, že existuje poměrně významné procento obyvatelstva, kteří nejen viděli UFO, ale především byli kontaktováni a prožili řadu z větší části nepříjemných procedur, pro které v mnoha případech zůstaly i fyzicky existující důkazy především ve formě jizev či implantátů. Co za tímto fenoménem stojí, zda jiné civilizace, nebo vyspělé technologie některé z mocností nechme na posouzení čtenářů. Že se ale jedná o skutečnost a ne o fikci je víc než zřejmé.

Blízká setkání čtvrtého druhu 5
Blízká setkání čtvrtého druhu 4 aneb Konference - den pátý
Blízká setkání čtvrtého druhu 3
Blízká setkání čtvrtého druhu 2
Blízká setkání čtvrtého druhu 1

Kosmická mise Mayů

Mayové nám zanechali velmi mnoho zpráv ve své architektuře. Tyto zprávy pak byly dekodovány o mnoho tisíc let později. Ale abychom získali všechny potřebné a důležité informace je potřeba aby alternativní disciplíny pracovaly ruku v ruce s klasickou vědou. Geometrie je jazyk Vesmíru. A tak Mayové z tohoto důvodu zanechali své velmi důležité informace ve formě posvátné geometrie na zdích svých chrámů a pyramid. Mayové jsou reprezentanti Světla. Rezonanci vesmíru vyjadřovali protřednictvím posvátných kodů v geometrii, barvách, hudbě a konečně i abecedě. Pokud budeme schopni pochopit poseltví Mayů uděláme velmi významný krok k tomu, abychom jednou byli schopni v plném rozsahu pochopit význam toho čemu říkáme Světlo.

Kosmická Mise Mayů 10 - Pyramida Cholula, část první
Kosmická mise Mayů 9 - Tikal, třetí část
Kosmická mise Mayů 7 - Tikal, první část
Kosmická mise Mayů 8
Kosmická mise Mayů 6 - Copan
Kosmická mise Mayů 5 - Hvězdní cestovatelé
Kosmická mise Mayů 4
Kosmická mise Mayů 3
Kosmická mise Mayů 2
Kosmická mise Mayů

Teória konkávnej Zeme

Popri známych teóriach Zeme a vesmíru sa objavila pred vyše storočím teória konkávnej Zeme a jej autorom bol američan Cyrus Teed. Je to snáď jediná teória, ktorá je súčasne heliocentrická aj geocentrická. Vychádza z predstavy, že celý vesmír, ktorý vidíme na nebi obýva „dutú bunku“ čiže našu Zem a my žijeme a kráčame po jej vnútornom povrchu...

Teória konkávnej Zeme 2
Teória konkávnej Zeme 1

Hledáni kořenů alchymie

Existovaly staré civilizace, pokročilejší než je civilizace naše a od nich pochází alchymie. Alchymie, nebo helénskými učenci používaný pořečtěný termín "hermetická věda", představovala technickou a technologickou aplikaci starověké filosofie a nezabývala se výhradně určitým úzkým oborem, jako je tomu dnes v případě chemie, fyziky, biologie a podobně. Je to odraz odlišného způsobu myšlení a filosofie těch myslitelů, kteří stáli u kolébky alchymie.

Hledáni kořenů alchymie 1

Šelma 666, Univerzální systém kontroly lidí

Projekt LUCID - globální počítačová síť - je tak důmyslně konstruován, že nikdo nemůže uniknout jeho vševidoucí a vševědoucí umělé inteligenci. Mnozí budou bezpochyby hledat - tím, nebo oním způsobem - slabé místo systému. Důvtipní počítačoví hackeři vyvinou krajní úsilí, aby našli klíč k jeho elektronickému, silikonovému mozku. Ale tento systém je vybudován tak, s tolika zabezpečeními proti selhání, s tolika vrstevnatými strukturami, a je zkonstruován s tak komplikovaným a komplexním kryptografickým kódováním, že narušení systému bude nemožné. Nezbyde žádné místo k ukrytu!

Šelma 666, Univerzální systém kontroly lidí 3
Šelma 666, Univerzální systém kontroly lidí 2
Šelma 666, Univerzální systém kontroly lidí

Tajná válka Británie v Antarktidě

Na konci 2. světové války Británie vyslala tajnou misi, aby prozkoumala anomální aktivity nedaleko tajné základny v Zemi královny Maud na východě Antarktidy a vyhledala a zničila podzemní nacistický ráj.

Tajná válka Británie v Antarktidě 3
Tajná válka Británie v Antarktidě
Tajná válka Británie v Antarktidě 2

Posvätná veda

Je to príbeh trvajúci celé stáročia. Mystérium, ktoré dráždilo predstavivosť hľadačov z generácie na generáciu, rozdelilo archeologickú obec a vyvolalo debaty na celom svete. Prečo sa tieto „komory“ doteraz neotvorili? Čo v nich môže byť? Nejde o nejaké „sprisahanie“, ktoré nezahŕňa iba egyptológiu, ale aj iné, podozrivejšie inštitúcie? Alebo je to ešte „niečo iné“? Kniha Roberta Bauvala “Tajná komora”, spoluautora Mystéria Orióna, Strážcu stvorenia a Mystéria Marsu hľadá a nachádza zasvätené odpovede práve na tieto znepokojujúce otázky.

Posvätná veda 2
Posvätná veda

Urinoterapia

„Môj obľúbený spisovateľ pán Hrabal sa kdesi zmieňuje o učiteľovi, ktorý žiakom zatajil hlodavce len preto, že mu nebol zvýšený plat. Ja si myslím, že by bolo veľkou škodou, keby rôzne tabu, hlúposť a predsudky vytlačili tak vynikajúci liek, ktorý bol už pred päť tisíc rokmi nazývaný Indmi nápojom bohov.“

Urinoterapia – od histórie k lekárskym aplikáciám
Urinoterapia - úvod

Šarlatáni

Tvrzení, že moderní lékařství má zčásti nesprávné představy o zdraví a vzniku onemocnění, je pro mnohé dozajista smělé - přitom je to nejmírnější formulace. V tomto seriálu nechceme nijak pochybovat o schopnostech a znalostech lékařů. Znají přesně fyzické tělo a umí konat opravdové zázraky. Přesto existují oprávněné pochyby o mnoha aspektech školního lékařství, jelikož k duchovním souvislostem se často přihlíží jen nedostatečně nebo vůbec ne.

Šarlatáni 1
Šarlatáni 2

James - Otázky a odpovede 3

"Za posledné dva roky stránka WingMakers vyvolala množstvo reakcií, možno žiadna z nich nebola tak vytrvalá, ako tá, čo sa týka záhady jej tvorcu, a prečo hľadám anonymitu. Pozývam vás, aby ste vyskúšali materiály obsiahnuté v jej vnútri, bez znepokojovania sa tým, kto ich vytvoril a prečo, a viac sa sústredili na to, ako ich aplikovať vo svojom osobnom živote, poskytnuté, aby rezonovali s vaším najvnútornejším ja."

James: Otázky a odpovede 3, časť štvrtá
James: Otázky a odpovede 3, časť druhá
James: Otázky a odpovede 3, časť tretia
James: Otázky a odpovede 3, časť prvá

Kennedy a UFO

K porozumění tomu, že o mnohém co se děje, nejsme správně informováni, se hodí příběh zavraždění Johna F. Kennedyho, jelikož neleží v temné minulosti, nýbrž díky existujícímu obrazovému materiálu můžeme dodnes získat dobrou představu o otřesné události, když Amerika ztratila svoji nevinnost.

Kennedy a UFO 1
Kennedy a UFO 3
Kennedy a UFO 2

Božské poselství Velké pyramidy

Psal se rok 1859 a přinesl pokus o snad nejfantastičtější teorii snažící se o vysvětlení smyslu Velké pyramidy. Proroctví předvídaly čas a okolnosti Kristova narození, smysl jeho působení i podrobnosti jeho smrti. Autoři teorie zcela zřejmě vycházeli z různých proroctví evangelistů. Pokusili se o jejich spojení a upravili je podle svých potřeb. Žádný z prorokujících evangelistů totiž celkové proroctví týkající se Ježíšova života a smrti nenapsal. A to ani židovští, ani křesťanští proroci.

Božské poselství Velké pyramidy 2
Božské poselství Velké pyramidy 3
Božské poselství Velké pyramidy 4
Božské poselství Velké pyramidy 5
Poselství božské pyramidy 6

Když se tak rozhlížím

“Je téměř veřejným tajemstvím, že na Zemi působí v hluboké konspiraci několik velmi tajných společností, intimně vrůstajících do státních organizací některých supervelmocí a usazeni v klíčových postaveních usilují o převzetí absolutní moci, k čemuž využívají nejen po staletí shromážďované bohatství a zejména hustou konspirativní síť obsahující a propojující mocenské struktury jednotlivých států.”

Když se tak rozhlížím… 2
Když se tak rozhlížím… 3
Když se tak rozhlížím… 4
Když se tak rozhlížím… 5
Když se tak rozhlížím… 6
Když se tak rozhlížím… 7
Když se tak rozhlížím… 1

Magický vynález

Americký inžinier Thomas Galen Hieronymus si už v štyridsiatych rokoch minulého storočia dal patentovať vynález, ktorý funguje vďaka... mágii.

Magický vynález 3
Magický vynález 1
Magický vynález 2