Záhada pod našimi nohami

V roku 1913 vyšla kniha B Gardnera Cesta do vnútra zeme - naozaj boli póly objavené? a o rok neskôr si dal svoju teóriu dutej Zeme Gardner patentovať. Generálny sekretár Medzinárodnej únie geodetov a geofyzikov profesor Paul Melchior to komentoval krátko: "Gardnerova teória je smiešna." Zrejme áno. Ale treba vedieť, že hypoteticky svet v strede Zeme existoval v početných mytológiách, od budhistickej Agharty po grécky Hádes, v románe Julesa Verna Cesta do stredu Zeme a iných. Teória dutej Zeme má dodnes veľa prívržencov.Teória deravej Zeme sa objavila v novovekých dejinách pred necelými dvesto rokmi a neskôr sa k nej pridali aj niektorí vedci vrátane nacistických. Odporcovia tejto teórie nepopierajú existenciu dier, ale iba v hlavách ľudí, ktorí tejto teórii veria. Pozrime sa na vec trocha inak

Biblický raj

Spomenieme aspoň niektoré hypotézy, teórie a zvláštnosti, ktoré stoja za zmienku. Napríklad v roku 1850 člen polárnej expedície William Morton objavil, že asi 40 míľ na sever od ľadovej hory položenej na 81 stupni 22 minúte severnej šírky mizne stopa ľadovca. Čo sa rozprestiera ďalej, nik nevie. Fantázia ľudí začala pracovať...

V roku 1895 slávny nórsky polárny bádateľ Fridjof Nansen potvrdil Mortonov objav. Pozdĺž 85 rovnobežky s prekvapením objavil stopy líšky. "Žije tam vari v nejakej oáze uprostred večného ľadu?" pozastavoval sa bádateľ.

Počas expedície v Antarktíde v rokoch 1898 - 1906 si Ch. Bernachi poznamenal do denníka: "Uprostred antarktického ľadu sme objavili otvorené more, pomerne voľné od ľadu."

V roku 1906 vydal Američan William Reed, vychádzajúc zo správy polárnikov, knihu Ilúzie pólov, v ktorej predstavil svet nachádzajúci sa v strede Zeme. Na nerozoznanie pripomína biblický raj... Podľa neho sa Zem skladá z 800 míľovej kôry a 6400-míľového prázdneho priestoru, z vnútorného slnka s priemerom 600

míľ a dvoch otvorov na póloch. Vo vnútri sú rieky, hory, kontinenty s exotickým rastlinstvom. Žije tam vel'a neznámych druhov zvierat a nie je vylúčené, že aj inteligentné druhy.

V roku 1911 sa Roald Amundsen, dobyvateľ južného pólu, ocitol počas

výpravy 700 km od morského pobrežia a pozoroval odlet celých kŕdľov dravých

čajok južným smerom. "Kde tam môžu nájsť poživeň?" pozastavoval sa.

Americký cestovateľ a bádateľ kontraadmirál Byrd sa preslávil letmi nad severným pólom. Keď tadiaľ v roku 1926 letel, zbadal tajomnú pevninu s horskými štítmi,

lesmi,riekami a obrovskými zvieratami pripomínajúcimi mamuty. Byrdove fotografie. ktoré urobil počas tohto letu, vraj ukazovali vo filmovej kronike amerických kín. Amadeo Giannini v knihe Svet za pólmi napísal, že kontraadmirál Byrd celkom iste neletel nad pólmi, ale bez toho, že by si to uvedomil, vletel otvormi do vnútra Zeme. Tam údajne žije civilizácia rozvinutejšia ako naša. Citáty z Byrdovho denníka sme predčasnom uverejnili. Okrem iného tam píše aj o svojom stretnutí s civilizáciou. ktorá vystríhala ľudstvo (r. 1926) pred použitím jadrovej zbrane. FBI mu údajne zabránila hovoriť o veci verejne.Prázdny Mesiac

Dňa 30. mája 1937 J. Latimer Wilson pozoroval cez teleskop eskadru svetelných bodov premiestňujúcich sa pozdĺž južnej polárnej čiapky Marsu. Podobné javy možno pozorovať na povrchu Merkúra, Venuše, Saturna a Jupitera. Prívrženci teórie dutej Zeme uvažujú o tom, že nielen Zem je dutá. Možno všetky planéty našej slnečnej sústavy sú vo vnútri prázdne.

V roku 1943 sa vodca tretej ríše rozhodol obnoviť pokusy (pred ním ich holo viacero) verifikovať teóriu dutej Zeme. Bol presvedčený, že vnútro Zeme obývajú Pra-Germáni, Áriovia najčistejšej krvi, ktorí mu pomôžu. Vodca dal rozkaz ponorke U- 209 nadviazať kontakt s civilizáciou v podzemí. Ponorka sa nikdy nevrátila.

V roku 1970 bádateľ Ray Palmer publikoval vo svojom časopise Flaying Saucers satelitné snímky Zeme. Na mieste severného pólu môže každý vidieť čiernu dieru. Pre časť ufológov sú tieto snímky dôkazom, že Zem je vnútri obývaná. Vo vnútri Zeme má údajne existovať vysokovyvinutá civilizácia, má odtiaľ štartovať UFO atď.

V sedemdesiatych rokoch manželia Michail a Alexandra Ščerbakovci, vedci Sovietskej akadémie vied, zverejnili teóriu,že Mesiac je umelým satelitom Zeme, ktorý na orbitu umiestnila cudzia civilizácia. Podľa nich je vo vnútri Mesiaca atmosféra, je tam základňa ufonautov, dnes pravdepodobne opustená.

V novembri 1969 sa stalo čosi, čo možno považovať za dôkaz "umelosti" nášho satelitu. Keď sa posádka Apolla 12 zbavila nepotrebnej časti lode, úder o povrch Mesiaca spôsobil zvláštnu rezonanciu. Mesiac "drnčal" vyše hodiny, akoby bol mohutným zvonom. Tento jav zaregistrovala citlivá seizmická aparatúra inštalovaná na Mesiaci. V roku 1972 Earl Ubell oznámil, že Zem a Mesiac vznikli ďaleko od seba v rôznych procesoch. Ukazuje na to rozdiel medzi strednou hustotou týchto dvoch telies. Zaujímavé je, že priemerná hustota Mesiaca je identická s hustotou alumínia,veľmi ľahkého prvku, ktorý sa používa najmä ako konštrukčný materiál.

Ingo Swan, veľmi slávny psychotronik s mimoriadnymi schopnosťami, ktorý spolupracoval aj s armádou USA, vo svojej knihe o skutočnej povahe Mesiaca píše, že Američania prestali lietať na Mesiac, lebo tam natrafili na aktivitu mimozemšťanov, ktorí im jednoznačne dali na vedomie, že sa nemajú vnucovať.

Možno kapitán Byrd tak ako iní pred ním, prenikol do inej dimenzie. Možno existujú na Zemi "vstupné brány" do iných svetov. Nedávno začatý projekt skúmania morského dna možno prinesie viac svetla aj do tejto záležitosti. Kým k tomu dôjde, musíme súhlasiť s admirálom Byrdom, že oblasť za pólom je naďalej veľkým tajomstvom.Článok je v sekcií - Záhady a Paranormálne javy / Nezaradené