Teória konkávnej Zeme 2

Fotografia New Yorku z veľkej vzdialenosti odhaľuje, že horizont je iba optickou ilúziou.

Nasledujúci text pochádza z časopisu 'Pokrok pre všetkých' (Fortschritt für alle; Schlossweg 2 D-90537 Feucht Germany) a časopisu Geokosmos, číslo 11/12, December 1963. ( Rovnaký článok v oboch časopisoch.) Zobrazená fotografia je z "Foto-Magazin" No. 11/1954 a demonštruje, že horizont je optickou ilúziou. Dr. Fritz Neugass uvádza : “Nový teleobjektív Americkej armády.“Výskumné oddelenie optiky US-Army Signal Corps práve vyrobili nový fotoaparát, ktorý je špeciálne určený pre
fotografovanie do vzdialenosti 50 km. Objektív má ohniskovú vzdialenosť 254 cm, je 1 m dlhý a má priemer 24, 13 cm, bol upravený na použitie infračerveného filmu.
S použitím tohoto objektívu je úplne jednoduché analyzovať terén vo vzdialenosti od 10 do 20 km a rozlíšiť zbrane, opevnenia a presuny vozidiel. Nevýhodou takéhoto teleobjektívu je úplná eliminácia perspektívy.Reprodukcia fotografie ukazuje Empire State Building a hlavné črty Manhattanu vo vzdialenosti 41,8 km. Pod Empire State Building je viditeľný veľký hotel na Coney Island, avšak, je to iba vo vzdialenosti 20,9 km od fotoaparátu. Kto by to bol povedal z tejto fotografie, že medzi týmito dvomi budovami je vzdialenosť 21 km. Maják Sandy Hook v popredí fotografie je iba 6,4 km vzdialený od fotoaparátuPreskúmajúc celú fotografiu môžeme určiť nasledovné:
1. Fotoaparát je na pláži na Atlantic Highlands približne 1 m nad hladinou mora.
2. Fotoaparát, rovnako ako ďalekohľad je nasmerovaný nahor, čo preukazuje, že fotografia nebola urobená z vyvýšeného bodu a teda žiadne objekty za horizontom nesmú byť položené vyššie.
3. Ostrov vo vzdialenosti 6 km je zobrazený celistvo. Za ním morská zátoka 14 km dlhá, takisto prístaviská lodí v zálive na Coney Island nie sú zakryté.
4. To nie je všetko. Fotografia dovoľuje pohľad na strechy prístavného mesta za ním, opticky zahŕňa polostrov Brooklyn, ďalší záliv a jasne ukazuje mrakodrapy na Manhattane. Ak by Zem bola konvexná plná guľa a sveteľné lúče by sa pohybovali perfektne priamočiaro, toto všetko by bolo 100 m pod horizontom. Zosumarizovane môžeme povedať: Horizont nemá nič spoločné s predpokladaným guľovitým tvarom Zeme pretože môže byť vyjasnený, či vysvetlený opticky. Ak by predsa len oponenti konkávnej Zeme mali ospravedlnenie, že sveteľný lúč je ohýbaný okolo konvexnej plnej Zeme, boli by sme veľmi šťastný počuť, že je tomu skutočne tak. ( To, že sa svetlo nešíri priamočiaro dokázal francúzsky fyzik a ekonóm Maurice Allais; bude sa mu venovať osobitný článok.... inak pozri : http://www.s-line.de/homepages/keppler/allais-lichtbewegung.htm ) To by odstránilo základ Koperníkovho svetonázoru, priamočiary lúč svetla. –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––- Zdroj: http://www.rolf-keppler.deČasť v seriáli - Teória konkávnej Zeme
Článok je v sekcií - Záhady a Paranormálne javy / Nezaradené