Muž, který se živí Sluncem

Pro absolventa školy v Balimari se sledování Slunce na naší obloze stalo přímo vášní. "Je pro mne něco jako pudink. "Dokážu čtyři dny nic nejíst a nemám hlad ani žízeň," prohlásil čtyřiadvacetiletý Dimbesvara Basumatary ze státu Ásám v severovýchodní Indii.

Jak chutná Slunce?

Místo úst používají oči a místo jídla sluneční paprsky. Zatímco jiní by při delším pozorování naší životodárné hvězdy oslepli, někteří Indové se vyzařující energií živí. Zda a jak je to vůbec možné, to právě zkoumá americká kosmická agentura NASA. Obejdeme se v budoucnosti bez potravin?

Pro absolventa školy v Balimari se sledování Slunce na naší obloze stalo přímo vášní. "Je pro mne něco jako pudink. "Dokážu čtyři dny nic nejíst a nemám hlad ani žízeň," prohlásil čtyřiadvacetiletý Dimbesvara Basumatary ze státu Ásám v severovýchodní Indii.

Člověk, který se dívá do paprsků naší hvězdy déle než půldruhé minuty, riskuje těžké poškození sítnice nebo slepotu. Basumatary pozoruje náš zdroj tepla od svítání do soumraku již pět let a zatím mu to žádné vážné problémy nezpůsobilo. Potvrdil to i hlavní oftalmolog První ásámské oční kliniky Šankardéva Netralaji, podle kterého je student obdařen dobrou citlivostí na barvy. Dimbesvara předvádí své schopnosti před diváky po celé své zemi. Byl rovněž filmován ásámskou televizí a usiluje o zařazení do Guinnessovy Knihy rekordů.


Hodina s paprsky

Pozornost americké NASA na sebe upoutal další pojídač slunečních paprsků ze státu Kérala v jižní Indii. Čtyřiašedesátiletý strojní inženýr Hira Ratan Manek začal pociťovat nechuť k jídlu v roce 1992. Jak uvedl list Hindustan Times, zcela přestal jíst po své pouti do Himálaje, kterou podnikl v roce 1995. "Každý večer se bez mžiknutí oka dívá hodinu do slunečního světla. Je to jeho potrava. Občas pije kávu, čaj nebo jiné tekutiny," prozradila jeho žena Vimla.

Loni v červnu vědci z NASA potvrdili, že Manek - zvaný též Hirachand - strávil 130 dní jen o vodě. Americká kosmická agentura věří, že výzkum povede k objevům schopností lidského těla, využitelných při vesmírných expedicích. Uchovávání a přeprava potravy do kosmu představují totiž stále jeden z nevyřešených problémů. Výzkumníci z NASA pojmenovali podle Maneka schopnost živit se slunečními paprsky 'HRM-fenomén'. Právě v těchto dnech by měl být strojní inženýr součástí zkoumání přímo v americkém výzkumném centru. Zda mají Manek a Vimla pravdu, ukáže čas. Oba totiž věří, že lidé využívají pouze pět procent svého mozku a zbytek může být aktivován sluneční energií.

Zcela jistě je to zajímavá představa nechat se 'dobíjet' teplými paprsky. Ale zkoušet ji na vlastních očích? Zdravotní pojišťovny by zřejmě takovým přísunem potravy nebyly příliš nadšené.


Indický muž žije ze slunce

[Tiscali/ČTK]

Originální recept, jak skoncovat s hladověním milionů lidí na celém světě, nabízí pětašedesátiletý Ind Hira Ratan Manek. Ten údajně od roku 1995 nepozřel ani kousek pevného jídla. Všechnu energii, kterou k životu potřebuje, prý získává ze slunce.

Každý člověk podle něj může předělat své tělo na konzumaci sluneční energie, když bude upřeně hledět do slunce během první hodiny od úsvitu nebo poslední hodiny před soumrakem a stát přitom bosky na zemi.

"Po několika dnech tréninku budete cítit, jak vám očima vstupuje do těla energie. Přijímáním slunečních paprsků očima se mozek dobije a začne využívat své netušené schopnosti," tvrdí Hira Ratan Manek. Aby dokázal, že mluví pravdu, podrobil se pod lékařským dohledem 411 dní trvajícímu půstu, který na něm nenechal viditelnější stopy.

"Sluneční energie absorbovaná očima zničí duševní choroby, nemoci těla, psychickou nedostatečnost a učiní život šťastným a klidným. Hlad jednoduše zmizí," dodává sluneční muž. Zní to krásně. Jen nesmí být pod mrakem.

Zdroj : GnósisČlánok je v sekcií - Záhady a Paranormálne javy / Nezaradené