Dvojníci a ich príbehy

Je to jeden z najzáhadnejších fenoménov, ktorého existenciu nemožno spochybniť, pretože ho potvrdzujú nielen výpovede m nohých ľudí, ale aj vierohodné historické záznamy. Ruskí vedci začali nedávno ako prví skúmať fenomén dvojníkov a dospeli k názoru, že nejde len o psychickú, ale aj energetickú a fyzickú skutočnosť.
Kto alebo čo sú teda dvojníci, aká je záhada nepochopiteľnej podobnosti ich životných príbehov, ich objavenia sa ako liečiteľov, záchrancov, ale aj zvestovateľov smrti?

Príbeh talianskeho kráľa

V roku 1900 taliansky kráľ' Umberto vstúpil do jednej z rímskych reštaurácií, aby sa naobedoval. Keď uvidel jej majiteľa, onemel. Zdalo sa mu, že vidí svoj portrét. Muž oproti nemu bol rovnako vysoký, mal tú istú farbu očí a vlasov. Keď pominulo prvé prekvapenie, kráľ Umberto (narodený 14. marca 1844 v Turíne) sa spýtal majiteľa reštaurácie, ako sa volá, kde a kedy sa narodil. Dostal túto odpoveď: "Volám sa Umberto, vaša výsosť a narodil som sa v Turíne 14. marca 1844." Ukázalo sa, že manželka majiteľa reštaurácie sa volá Margherita, rovnako ako talianska kráľovná. Oba páry uzavreli manželstvo 2. apríla 1866. Aj syn majiteľa reštaurácie sa volal ako následník trónu: Vittorio... Ako zistili neskôr, majiteľ reštaurácie otvoril svoj lokál 8. decembra 1878, presne v deň korunovácie kráľa. Obaja "Umbertovia" si dohodli stretnutie na nasledujúci deň na ľahkoatletických pretekoch. K stretnutiu však nedošlo, lebo, ako kráľovi oznámili, majiteľ reštaurácie zomrel nešťastnou náhodou, pri zlom zaobchádzaní so zbraňou. Umberto I. vtedy údajne povedal, že mu je ho ľúto a pokračoval: "Hoci iba teraz cítim, že som sám sebou. Nie všetko v našich osudoch bolo rovnaké. On už nežije, kým ja..: ` Umberto to už nestihol dopovedať'- ozvala sa streľba a kráľ padol mŕtvy. Zabil ho anarchista Gaetano Bresci, ktorý prišiel z Ameriky.Smrť cárovnej Kataríny II.

Jej príbeh zaznamenala grófka A. D. Bludová: "Dvorné dámy, ktoré mali službu 2. novembra 1796 pri cárovniných dverách, ju zbadali v nočných šatách so sviečkou v ruke, ako vychádza zo svojej spálne a mieri k trónnej sieni. Najskôr ich táto neskorá vychádzka prekvapila, ale potom sa znepokojili, že sa Katarína nevracia späť do spálne. Šokovalo ich, keď zrazu počuli zvonček z jej spálne. Keď tam vošli, videli ju ležať v posteli. Nespokojná Katarína sa spýtala, kto ju nenechá spať. Dvorné dámy sa jej báli povedať pravdu, ale cárovná, vidiac ich znepokojenie, ich k tomu prinútila. Keď jej povedali, čo sa stalo, prikázala, aby ju obliekli a zamierila do trónnej siene. Tam uvidela čosi neobyčajné: celá sieň bola osvetlená zvláštnym zelenkastým svetlom a na tróne sedela - druhá Katarína! Cárovná omdlela a odvtedy sa jej stav začal zhoršovať'.

Na tretí deň zomrela..: ` Svoje "druhé ja" však videli aj bežní smrteľníci.

Dievčatá - kópie, ktoré sa rozplynuli

Hľa, čo sa stalo rodine Smithsonovcov v roku 1833

v štáte Ohio. Jedného dňa večer zbadala pani Smithsonová vedľa zadného krídla domu sedieť v kresle svoju šestnásťročnú dcérku Rhodu so štvorročnou sestričkou Lucy na rukách. Matka sa veľmi čudovala, pretože pred chvíľou videla obe dievčatá v dome. Poslala sluhu, aby ich priviedol. Dievčatá ihneď pribehli a prekvapené zbadali samy seba sedieť v kreslách. Deti sa podobali ako kvapky vody. Mali aj rovnaké šaty a zásterky. Smithson v snahe objasniť tajomstvo sa vybral do zadného krídla domu. Neurobil však ani dva kroky, keď si dvojníčka Rhoda ľahla aj so sestrou na prah miestnosti. Dievčatá takto ležali asi dve minúty a potom sa pred očami všetkých rozplynuli. Keď spoločnosť vstúpila do zadného krídla domu, nikoho tam nenašli. Obe dievčatá zakrátko zomreli.Muž, ktorý zvestoval smrť

Počas prvej svetovej vojny došlo k viacerým zaujímavým manifestáciám vrátane dvojníka, ktorý zvestoval smrť. Stalo sa to 7. decembra 1917 v Scamptone, kde sa nachádzala základňa Kráľovských vzdušných síl.

V ten deň ráno podporučík David McConnell dostal rozkaz premiestniť lietadlo na letisko P pri Tadcasteri. jeho lietadlo malo letieť spolu s ďalším, a potom sa vrátiť na základňu. Podporučík David McConnell prišiel do svojej izby, o ktorú sa delil s podporučíkom Larkinom, a informoval ho, že dostal rozkaz letieť do Tadcasteru. a dodal, že sa chce rýchlo vrátiť, aby mohli spoločne stráviť večer. Počas letu obe lietadlá vleteli do silnej hmly. Pilot druhého lietadla sa rozhodol pristáť. Ale McConnell v lete pokračoval. Jeho lietadlo havarovalo. Pri havárii sa jeho hodinky zastavili na 15,25 hodine. V tom čase podporučík Larkin na leteckej základni čítal knihu, obrátený chrbtom k dverám. Zrazu počul kroky, dvere sa otvorili a ozvalo sa: "Buď zdravý, priateľ!" Tak ho zvyčajne vítal David. Larkin sa obrátil a zbadal McConnella asi 2,5 metra od seba. Keď sa ho spýtal, či sa už vrátil, odpovedal mu, že áno, že už priletel. Odchádzajúc povedal: "Želám ti všetko najlepšie..:'

Až neskoro večer sa na základňu dostala správa o smrteľnej katastrofe podporučíka. Larkin jej neveril, veď popoludní bol McConnell v ich izbe. Bol to však len jeho dvojník -zvestovateľ smrti.Dvojník záchranca

Po vylodení v Normandii v roku 1944 americký seržant Alex Griffith bol na čele výzvednej skupiny. Keď prichádzali k blízkemu hájiku, na ceste zbadali

akúsi postavu. Bola to presná kópia - dvojník seržanta ktorý náhlivo mával rukami a zdalo sa, že kričí, hoci vojaci nič nepočuli. Bolo však jasné, že dvojník nechce, aby pokračovali ďalej. Griffith vydal rozkaz vrátiť sa a zakrátko sa ukázalo, že na mieste, kde stál dvojník, bolo mínové pole a, keby sa nezastavili, všetci by zahynuli.

V roku 1964 seržant Griffith prišiel do Francúzska aj s rodinou na dovolenku. Jedného dňa sa napriek búrke všetci vydali na prechádzku. A znova sa na ceste objavila postava dvojníka, ktorá mávala rukami a čosi kričala. Seržantova rodina sa zastavila a všetci hovorili o nezvyčajnej udalosti. Po chvíli sa na miesto, kde pred chvíľou stál dvojník, zvalil mohutný strom polámaný vetrom. Bol by ich všetkých zabil.Dvojníci liečitelia

O cyperskom liečiteľovi Daskalosovi bolo známe, že sa dokáže nielen "rozdvojiť"`, ale dokonca roztrojiť či zniekoľkonásobiť'. Tú istú schopnosť majú aj niektoré prírodné národy, napríklad Aborigéni, ktorí dokážu protivníkovi vnútiť predstavu, že ich je sto či viac, keď sa ocitnú zoči-voči nepriateľovi. Nakoniec nemusíme chodiť až na Cyprus (hoci za Daskalosom sa to oplatilo). O českom liečiteľovi pánu Vávrovi z Písku bolo známe, že dokáže byť na dvoch miestach naraz, o čom mi aj sám rozprával a čo potvrdili viacerí obyvatelia mesta.

Ešte zaujímavejší je príbeh ruského extrasenzora Jevgenija Anatolija Dubického (povolaním je novinár, ale absolvoval aj štúdium medicíny). Lieči totiž nielen Dubickij, ale aj jeho dvojník. Nachádzajúc sa na inom mieste, možno vyvolať Dubického dvojníka, ktorý lieči posilňuje účinok liekov n nabíja liečivú vodu. V Dubického archíve sú tisícky ďakovných listov za preukázanú pomoc. Jeho dvojník je polopriezračná postava. Vyvolať ho možno pomocou určitej formulky, ktorú Dubickij dáva pacientom.

Bulharskí lekári S. Danijev a S. Dmitrov vyvolali dvojníka Dubického, aby pomohol chorému so srdcovým infarktom. Podľa nich dvojník znormalizoval prácu pacientovho srdca a zachránil mu život.

Príbeh zlodeja Samuelsa. ktorého nemohli popraviť'

A na záver ešte jeden záhadný príbeh zo zbierky ruských bádateľov. V roku 1803 v austrálskom Sydney došlo k prepadnutiu, pri ktorom zahynul policajt. Stratili sa strieborné a zlaté mince. Na základe stôp zadržali istého Josepha Samuelsa, človeka zlej povesti, u ktorého našli niekoľko mincí z krádeže.

Vychádzajúc z tzv. indícií. obvinili ho z vraždy policajta a odsúdili na smrť obesením. V deň výkonu trestu Samuels pod ."šibenicou priznal svoju účasť na prepadnutí, ale zúfalo odmietal priznať sa k vražde. Kričal, že skutočný vrah Isaak Simmons je teraz medzi ľuďmi v dave. Dav sa zakolísal, ale kat už vložil odsúdencovi slučku na krk. Mnohí ho chceli zachrániť', ale strážca šľahol bičom koňa a stolček sa odsunul spod odsúdencových nôh. Ten asi sekundu visel, ale nakoniec spadol na zem. Strážcovia vytvorili kordón, aby zabránili davu oslobodiť údajného vraha. Samuelsa znova dali pod šibenicu a na krk mu znova položili slučku. Keď nešťastník znova visel, povraz sa začal rozpletať, kým sa Samuelsove nohy nedotkli zeme. Dav kričal: "Odrežte povraz! Je to vôľa Božia!" Ale policajný náčelník prikázal dať Samuelsovi na krk slučku tretíkrát. Tentoraz praskla nad jeho hlavou. Až vtedy policajný šéf skočil na koňa a cválal s nezvyčajnou správou ku gubernátorovi, ktorý nakoniec Samuelsovi daroval život. Skutočného vraha zakrátko chytili a obesili. Takéto prípady sa stali viac ráz a sú dobre opísané v kronikách či policajných správach. Známe sú podobné udalosti súvisiace s inými osobami odsúdenými na smrť. V Súvislosti s osudmi dvojníkov poukazujú na to, že každý človek má určený akýsi program či plán života vrátane údajov vyznačujúcich najdôležitejšie udalosti.

O dvojníkoch, ktorým sa podobáme ako vajce vajcu, ale nie sme s nimi nijako spríbuznení, nevieme fakticky nič alebo len veľmi málo. Doteraz sa bádateľom podarilo zistiť aspoň toľko, že dvojníci - vidiny sa objavujú pri niektorých ľuďoch počas silného emočného napätia. Zistili aj to, že dvojník sa môže manifestovať v prípade ľudí, u ktorých boli objavené mediálne schopnosti. Laboratórne výskumy dvojníkov, ktoré nedávno začal tím vedený profesorom A. B. Černieckým, umožnili zistiť, že vidina dvojníka je nielen psychická, ale aj energetická a fyzická skutočnosť.Článok je v sekcií - Záhady a Paranormálne javy / Nezaradené