Dôkazy ako na dlani

Letiac nad náhornou plošinou Nazca v Peru možno vidieť na zemi zvláštne kresby a znaky. Napríklad gigantického pavúka,opicu so zakrúteným chvostom, tridsaťmetrovú postavu človeka a tisíce línií ,ktoré vyzerali ako štartovacie pásy,toto všetko však môžeme vidieť iba z lietadla.

Africké maľby na skalách predstavujú bohov oblečených do skafandrov a heliem ("ktorí prišli z neba"), spomedzi ktorých sa obzvlášť vyníma jeden "Veľký, marťanský boh", vysoký osem metrov...Takýchto a ešte ďalších kresieb je po celom svete veľa. Môžeme ich nájsť v Anglicku, ale aj v Austrálii, v Taliansku a takmer v celej Strednej a Južnej Amerike. Svet vedy vidí v týchto kresbách a maľbách bohov dažďa, slnka, kukurice či včiel, pričom zásadne odmieta tézu o kontaktoch s inou civilizáciou

Petroglyfy (skalné kresby), ktoré pripomínajú súčasné komiksy, objavili aj v Peru v Toro Muerte. Tam postavy v helmách podobných tým, čo majú dnešní kozmonauti, tancujú medzi hviezdami a planétami. Medzi nimi krútia geometrické útvary: kruhy, kvadráty a veľa iných znakov. Oblasť navštívilo veľa archeologických výprav, ale oficiálne sa neukázal žiaden materiál opisujúci tieto objavy. Všetky správy z výprav sa stratili kdesi v zásuvkách vedcov. Až objav Christine Dequerlorovej, špecialistky na dávne civilizácie. vrhol svetlo na kresby v Peru a vzbudil skutočnú senzáciu. Všetky božstvá sa tam totiž vznášajú nad zemou, čo je výrazne zaznačené vodorovnými a vlnovitými líniami umiestnenými vedľa postáv. Takéto línie v umení Indiánov vždy symbolizovali cesty vedúce do neba vznášanie sa.

Postavy v prilbách ukazujú na nebo. Odkiaľ najpravdepodobnejšie prišli, alebo sa ta chystajú. Pod nimi sú pozemšťania, výrazne sa líšiaci od kozmitov oblečením a celkovým výrazom. Indiáni nikdy nenosili podobný odev. Prilby kozmonautov sa lesknú, čo výrazne zdôrazňujú cikcakovité línie. Z hornej časti prílb vychádza čosi podobné anténam, ktoré sú vždy tri alebo štyri. Niektoré "božské" postavy vystupujú zo zvláštnych vozidiel, alebo vedľa nich stoja. Iné zostávajú v strede vozidla,v kabíne. Väčšina kozmitov sa vznáša vo vzduchu, akoby prekonali príťažlivosť Zeme. Zobrazujú to línie na vrchole kresby a vtáky symbolizujúce nebo; na zemi zasa vidieť hady symbolizujúce zem.

Dávne legendy Inkov rozprávajú o umení levitácie, čo umožňuje zvláštne použitie smaragdov a kryštálov. Podľa Indiánov smaragdy liečili, predlžovali život a likvidovali zemskú príťažlivosť.

Špeciálne zariadenia s kryštálmi pod vplyvom slnečných lúčov vytvárali potrebnú energiu. Vďaka týmto strojom bolo možné krájať a prenášať mohutné kamenné bloky, ale aj levitovať... Toto umenie poznali len pomocníci z kozmu a vybraní pozemšťania. Skalné kresby v Toto Muerte pochádzajú z obdobia Inkskej ríše. Výzorom pripomínajú obrovské kresby zvierat z náhornej plošiny Nazca a plastiky z Brány Slnka v Tiahuanacu, pradávneho hlavného mesta Inkov.

Pozemné kresby z náhornej plošiny Nazca sú stovky metrov dlhé a pokrývajú plochu päťdesiat kilometrov. Možno tam nájsť veľké znaky na šikmých stenách skál, napríklad postavy pripomínajúce roboty, vysoké 121 metrov. Figúry a postavy vytesané z podložia vidieť iba z lietadla a, ako vieme,v tamtých časoch lietali len "bohovia".

Matematička a geografka Maria Reicheová, ktorá sa zaoberá týmto obrovským komplexom kresieb, tvrdí: "Iba ktosi oboznámený, s praxou merania terénu môže oceniť, aké veľké skúsenosti treba mať na zväčšenie obrázku na gigantické rozmery. Starí Peruánci? museli mať k dispozícii zariadenia a prostriedky, o ktorých ešte nič nevieme."

Okrem obrázkov zvierat a zvláštnych symbolov dlhých do 250 m, nájdeme na náhornej plošine Nazce stovky ciest, ktoré z vtáčej perspektívy vyzerajú ako štartovacie dráhy lietadiel. Tieto línie označili vedci za cesty Inkov. Ibaže načo je komu cesta, ktorá sa zrazu začína a nikam nevedie? Alebo dve či tri rovnobežné cesty?

Teórií na tému záhadných línií sú tisíce. V poslednom čase sa však čoraz viac vedcov prikláňa k názoru, že Inkovia dokázali lietať. Archeológ ]im Woodman povedal: "To, že vedci zatiaľ nič nevedia o lietajúcich strojoch skonštruovaných starodávnymi obyvateľmi Peru, ešte neznamená, že Indiáni nedokázali lietať." Niektorí tvrdia, že línie vznikli po pristátí nejakých kozmických lodí. Keď návštevníci z kozmu odleteli, Indiáni opravovali línie, ktoré po nich zostali, a hĺbili ďalšie, akoby chceli privolať svojich bohov späť. Keď prvý kozmický raketoplán pristál v púšti Mojave v Kalifornii, ľudstvo uvidelo línie identické s tými na náhornej plošine Nazca...Článok je v sekcií - Záhady a Paranormálne javy / Nezaradené