Ďalší záhadný jav v Karibiku

Ďalší záhadný jav v Karibiku

Denník Miami Herald priniesol v marci 2002 článok C. Morgana o zvláštnej invázii, ktorá zachvátila vody Mexického zálivu a pobrežia Floridy. Išlo o tajomnú gigantickú škvrnu čierno sfarbenej vody.

Prví o nej informovali miestni rybári a majitelia výletných lodí, ktorí spo­zorovali čosi ako vodu pokrytú naf­tou. Mnohí z nich v tejto oblasti pôsobia už tridsať rokov, ale čosi také si nepamätajú... Vzrušení správami kapitánov lodí a rybárov, morskí biológovia a vedci z celej Floridy začali skúmať, o čo vlastne ide. Zrazu však vedci nemohli čierny fenomén objaviť ani na snímkach zo satelitov, ani z lietadiel. Keď nakoniec škvrnu precízne lokalizovali, vzali z nej vzorky, ktoré poslali na analýzu vedec­kým pracoviskám.

Vedci predpokladajú, že severné vody Mexického zálivu sú prakticky mŕtve, odke­dy záplavy na Mississippi zmietli do mora milióny ton toxického znečistenia. Okrem čiernych vôd novinári píšu aj o zvláštnych svetlách v mori, ktoré spôsobujú milióny morských živočíchov. Tento nezvyčajný prípad je ďalší v sérii z oblasti Mexického zálivu, Karibiku a časti Atlantiku až po prieliv Mona medzi Portori­kom a Dominikánskou republikou. Táto oblasť je aj hrobkou stoviek, ak nie tisícov, dominikánskych a haitských emigrantov, ktorých čosi vťahuje pod vodu, alebo bez stopy miznú. V decembri 20X31 a v januári 2002 dve lode preplnené týmito emigrant­mi zmizli v tejto oblasti oceánu. Lietadlá a helikoptéry tam vôbec nič nenašli: žiadne zoskupenia žralokov, nijaké zvyšky lodí ani nič iné, čo by vypovedalo o katastrofe. V tejto súvislosti treba spomenúť, že v júni 1989 v týchto vodách bez stopy zmizol so svojím lietadlom portorikánsky pilot E. Maldonado. Kým sa tak stalo, stihol kontrolnej veži oznámiť, že jeho lietadlo sťahuje hroz­ne vyzerajúci kovovolesklý neznámy lietajúci objekt.

Okrem zmiznutí bez stopy a tajomnej čier­nej škvrny došlo v oblasti aj k niekoľkým nepravdepodobným stretnutiam so zvlášt­nymi tvormi a bytosťami. V roku 1969 doktor Rebikoff skúmal Golfský prúd pozdĺž Floridy v malej ponorke a stre­tol sa tam s čímsi, čo vyzeralo ako podmor­ská skamenelina - neveľkým vodným dinosaurom s dlhou a tenkou šijou. Zviera okolo neho preplávalo a ani si ho nevšimlo. V roku 1988 niekoľko míľ od pobrežia Flori­dy profesionálny potápač R. Foster, skúma­júc podmorské formácie, zbadal vo vode akúsi turbulenciu: hadovitým pohybom sa k nemu približovala nejaká postava. Bytosť sa mu ukázala v celej kráse a Foster znehybnel: mala ženské prsia, dlhé vlasy, hladkú pokožku a od pása dolu rybí chvost. Vyzerala presne ako siréna. Neskôr Foster povedal, že nikdy predtým nevidel toľko nenávisti a zúri­vosti v očiach žiadneho človeka ani zvieraťa. Kým ho stvorenie dopadlo, Foster sa stihol vynoriť a skočiť na palubu svojej lode. Takýchto prípadov by bolo možné opísať veľa: rybári videli trpasličie stvorenia s obrovskými hlavami, hovorili o strieborných guliach vyletujúcich z mora, podmorských stavbách.

Bádatelia však skutočne objavili kamenné schody vedúce do mora na Biminách v oblasti Bahám, pri Portoriku... Niekoľko nezávislých tlačových zdrojov (vrá­tane agentúry Reuters) uviedlo, že v roku 2000 kubánski a kanadskí vedci objavili špe­ciálnym panoramatickým sonarom veľké podvodné formácie ruín mestskej zástavby, čiastočne zasypané pieskom a bahnom. Stavby pripomínajúce pyramídy, cesty a vysoké budovy, sa našli pri pobreží Kuby v provincii Pinar del Rio v hĺbke 700 m. V roku 1967 v tejto oblasti počul istý rybár hlasité plesknutie a zbadal kohosi, kto vyskočil z vody a smeroval k nemu. Bola to asi 210 cm vysoká chlpatá postava s planú­cimi červenými očami. Zaskočený človek nasadol do auta a zbadal, ako stvorenie bez námahy preskočilo 240 cm vysoký plot a skočilo do rieky. Policajti, ktorí na mieste hliadkovali, rybárovi povedali, že stvorenie tam videli už niekoľkokrát. Na záver sa ešte vráťme k „čiernym vo­dám": niet v nich života, odstrašili z oblasti všetky ryby a iné morské zvieratá. Mnohí sú presvedčení, že povodne, ktoré očistili oblasť Mississippi z civilizačného znečiste­nia, spôsobili, že sa tieto stvorenia sústredili v oblasti zálivu, ktorý postupne zomiera: hynú celé populácie rýb, koralovce, objavili sa nebezpečné vírusové infekcie, proti kto­rým niet lieku.

Ekológovia spolu s vizionármi sa dnes zho­dujú v jednom: že ľudská chamtivosť a hlú­posť sú horšie ako nebezpečenstvo meteori­tov, znepokojujúce incidenty či záhadné bytosti v oblasti Bermudského trojuholníka. Mnohí sú však presvedčení, že civilizácia kupcov a dílerov sa zlikviduje sama, bez pomoci zvonka.Článok je v sekcií - Záhady a Paranormálne javy / Nezaradené