História ako videozáznam

V rímskom Koloseu dodnes každý rok počuť rinčanie reťazi otrokov a v Duklianskom priesmyku paľbu, huriavk boja a výkriky ranených. Ako si tieto javy vysvetliť?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Christian Barnard stretol prízrak

mpulzom k vedeckému skúmaniu javu "putujúceho vedomia" sa stala šokujúca príhoda, ktorú v nemocnici zažil jeden z pacientov súkromnej kliniky v Londýne. Možno by sa nič nebolo stalo, keby ním nebol slávny kardiológ profesor Christiaan Barnard, muž, ktorý prvýkrát v histórii medicíny transplantoval srdce. Čo sa mu vlastne stalo?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Albínky a znetvorené bytosti

Každý milovník tajomstiev vie o obrovských sochách stojacich na nehostinných skalách Veľkonočného ostrova. Nie sú však jedinou záhadou , tohto kúska zeme, akoby hodeného do nekonečných priestorov oceánu.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kto počul kričať krevety?

Duša rastlín

Vegetariánstvo je čoraz módnejšia záležitosť, a to z rôznych dôvodov. Ale aj vegetariáni či vegáni (nejedia nič živočíšneho pôvodu, teda ani mlieko, syry, vajcia) považujú rastliny za nižšie organizmy ako zvieratá. Je to však naozaj tak?

Mnohí sú presvedčení, že rastliny nič necí­tia. Mimóza či netýkavka, ktoré sa trasú pri najmenšom dotyku, môžu byť hračkou prí­rody. Prečo sa však u niektorých ľudí rastliny krásne rozvíjajú a u iných bezdôvodne hynú? Že by čosi cítili? Existujú rastliny, ktoré majú dotyk rady. Americkí botanici napríklad zistili, že šalát a zeler znášajú lepšie rozsádzanie, keď sa ich človek systematicky a jemne dotýka. Neskôr zasa Briti objavili, že rastliny, ktorých sa dotýkame, lepšie znášajú nepriaznivé poveternostné podmienky - mrazy či suchá. Ešte zaujímavejšie sú výsledky nemeckých vedcov a záhradníkov, ktorí dokázali, že rajčiny rodia až o pätinu viac, keď sa ich ľudia starostlivo dotýkajú. Citlivosť na dotyk spozorovali mnohí v prí­pade tisícky druhov rastlín vrátane mäsožra­vých rastlín, ktoré sa živia hmyzom. Pritom tieto rastliny nereagujú na každý dotyk, napríklad na dažďové kvapky či padajúce lístie. Aktivizujú sa výlučne vtedy, keď sa ich dotýka hmyz, čo znamená, že ho musia akosi rozpoznávať.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zvieratám treba veriť

Povodne sú čoraz aktuálnejšie nielen vo svete, ale aj v Európe či u nás. Susedné Poľsko a neďaleké Nemecko si už aj v tomto roku užili svoje. Pred stratou života pri nečakanom zemetrasení či povodni nás však niekedy môžu zachrániť aj zvieratá.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Muž, který se živí Sluncem

Pro absolventa školy v Balimari se sledování Slunce na naší obloze stalo přímo vášní. "Je pro mne něco jako pudink. "Dokážu čtyři dny nic nejíst a nemám hlad ani žízeň," prohlásil čtyřiadvacetiletý Dimbesvara Basumatary ze státu Ásám v severovýchodní Indii.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kto vie,mlčí

Písal som už neraz o filipínskych operáciách, brazílskych transchirurgoch a iných zaujímavých fenoménoch. I dnes vám prinášam celkom neobyčajný prípad spájajúci v sebe niekoľko fenoménov.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zabudnutí objavitelia

Už veľmi dlho vieme, že mnohé v histórii sveta sa udialo inak, ako to zanovito tvrdia učebnice dejepisu. Vieme, že Ameriku neobjavil Kolumbus, ba ani Vikingovia. Dávno pred nimi vstúpila na tento kontinent noha indiánskych predkov... Posledné antropologické náleziská totiž ukazujú, že kamčatskí kočovníci prešli ľadový most Beringovej úžiny pred asi 40-tisíc rokmi, ba možno ešte skôr. Naša Jediná správna" kultúra zatiaľ tento objav neakceptuje. Najdôležitejšie totiž je, kedy tam prišli Európania. Výskumy však ukazujú, že práve oni boli poslední. Ale aj tak si Ameriku privlastnili. Keď známy poľský bádateľ Maciej Kuczyňski navštívil nedávno venezuelskú džungľu, prišiel do veľkej osady Indiánov Pemón, kde sa nachádzala misia rádu františkánov. Tamojšie indiánske deti navlečené pri vyše 30-stupňových horúčavách do tmavomodrých uniforiem, sa tam učili, aké je dôležité pre španielske kráľovstvo, že Kolumbus objavil nový svet... Pritom ustavične pribúdajú nové dôkazy o tom, že pred Kolumbom bol už poriadne dlhý rad iných objaviteľov. Posledný v rade je cisársky eunuch admirál Čeng-che, ktorý sa s flotilou 107 lodí vydal z Číny v marci 1421. Za dva roky oboplával svet a cestu do Ameriky objavil 70 rokov pred Kolumbom. Tento objav však beh histórie neovplyvnil, lebo bol dlho utajený...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Teória konkávnej Zeme 2

Fotografia New Yorku z veľkej vzdialenosti odhaľuje, že horizont je iba optickou ilúziou.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zázraky,ktoré varujú

Nie tak dávno som písal o plačúcich madonách na Cypre, ba jednu z nich som tam aj odfotografoval. Plačúce obrazy a sochy Madony a Ježiša Krista sú však po celom svete: v Taliansku, v Spojených štátoch, v Libanone či Poľsku. Slzy stekajú z očí namaľovaných farbou: občas ako obyčajné slané slzy, inokedy ako krvavé so skutočnou ľudskou krvou, čo potvrdili aj laboratórne analýzy. Sochy u obrazy plačú na všetkých kontinentoch. Nejedenkrát tento fenomén sprevádzajú aj iné neobyčajné javy, ako zjavenia a zázračné uzdravenia.
Plakali aj svetské sošky: napríklad soška predstavujúca Japonku, ktorá patrila Allenovi Demetriusovi z Pittsburghu: stalo sa to 6. augusta 1945, keď zhodili atómovú bombu na Hirošimu.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Každý má svoje tretie oko

Legendy hovoria, že kedysi dávno mal každý človek otvorené tzv. tretie oko.Navyše, bolo viditeľné a spočívalo uprostred obočia, pri koreni nosa. Každý z nás má tretie oko, ale málokto ho dokáže využívať.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Prekonali zemskú príťažlivosť

Tým, ktorí navštívia chrám Wat Tham Mongkon Thong v západnom Thajsku, sa naskytne niekoľkokrát za deň nezvyčajný pohľad. Budhistická mníška Anong Lanong, ponorená do hlbokej meditácie, sa vznáša nad bazénom s vodou v pozícii lotosového kvetu. V tejto polohe vydrží aj 45 minút

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Najzáhadnejšie miesto planéty

Už neraz som uverejnil rôzne hypotézy o tom, čo môže byt' pod zemou, v jej vnútri, písal som o tajných tuneloch a jaskyniach s opracovanými stenami, o "bielych Indiánoch" či zaujímavých zážitkoch niektorých ľudí s podzemným svetom. Zmienky o krajinách pod zemou sa nachádzajú takmer vo všetkých kultúrach sveta. Hovoria o nich mýty, legendy, povesti na všetkých kontinentoch. Majú veľa podobného...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Teória konkávnej Zeme 1

„Eppur si muove!“ Možno rovnako ako Galileiho údajný výrok „Eppur si muove!“ nemusel odznieť, ani pravda ktorú má prezentovať nemusí byť pravdou za akú ju väčšina z nás považuje.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Fenomén mestečka Knowsley

Neďaleko Liverpoolu existuje mestečko,kde ľudia môžu vidieť,ako budú vyzerať o 10 rokov.Existuje tam totiž tzv.časová slučka

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Záhadný Val obrů

Pátráme po záhadách tisíce kilometrů daleko a leckdy žehráme, jak je nám to všechno nedostupné.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Dvojníci a ich príbehy

Je to jeden z najzáhadnejších fenoménov, ktorého existenciu nemožno spochybniť, pretože ho potvrdzujú nielen výpovede m nohých ľudí, ale aj vierohodné historické záznamy. Ruskí vedci začali nedávno ako prví skúmať fenomén dvojníkov a dospeli k názoru, že nejde len o psychickú, ale aj energetickú a fyzickú skutočnosť.
Kto alebo čo sú teda dvojníci, aká je záhada nepochopiteľnej podobnosti ich životných príbehov, ich objavenia sa ako liečiteľov, záchrancov, ale aj zvestovateľov smrti?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Ľudia odolní proti ohňu

Kto by si myslel, že ide o výmysel senzáciechtivých médií posledných desaťročí, veľmi by sa mýlil. "Ohniví ľudia" existovali v minulosti aj dnes. Z hľadiska fyzikálnych zákonov, fyziológie, a najmä zdravého úsudku robili nemožné.Vzbudzovali hrôzu už svojou existenciou. Zaujímali sa o nich lekári, psychiatri, etnografi, ale aj obyčajní lovci senzácií. Vede sa dodnes nepodarilo vyriešiť záhadu ľudí obdarených neobyčajnou schopnosťou - bez ujmy na zdraví znášať oheň. Existujú však ľudia, ktorí dokážu vyvolať oheň (bez vonkajších fyzických pomôcok, len svojou vôľou) dokonca aj v chladničke (chlapec v Čechách), alebo podpaľovať očami (prípad chlapca z Ruska). O tých však inokedy

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Nová verzia minulosti

Sme dedičmi krajiny Mu?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Neznášanlivý dom

Beryl McNealová, 25-ročná absolventka marketingu elitnej univerzity v Berkeley, urobila bleskovú kariéru v realitnej firme. Všetci jej predpovedali skvelú budúcnosť. Ale len do istého času. Začalo sa to tým, že dostala na predaj rozsiahlu budovu typu bungalova, v dobrej štvrti, s výhľadom na San Francisco

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Veľký skok do novej éry

So Zemou sa deje čosi, čo možno len ťažko vysvetliť.Sme súčasťou veľkej kozmickej rodiny, hoci o tom nevieme. Pozeráme sa na svet a vesmír škáročkou, ktorá nemá ani priemer špendlíkovej hlavičky, a myslíme si, tak ako naši predkovia, že všetko sa krúti okolo nás.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Starodávne grafity

Obrovské geoglify sa nenachádzajú len na oboch amerických kontinentoch, ale prakticky po celom svete. Svetoznámy je Biely kôň z Westbury, ktorý vznikol v 18. storočí na mieste kresby oveľa staršieho koňa, či nahý gigant z Cerne Abbasu v Dorsete (Anglicko) spred 2000 rokov.Nemenej slávny je indiánsky geoglif z Ohia v USA, ktorý predstavuje hada a vajce - univerzálny alchymistický symbol.V roku 1923 plukovník Jerry Phillips, letiac nad púšťou Mojave uvidel zhora gigantickú kresbu človeka a štvornožca s dlhým chvostom. V roku 1970 archeológovia Jay von Werlhof a Harry Casey ukončili v údolí rieky Colorado inventarizáciu 275 petroglifov a schematických kresieb. Najznámejšia z nich predstavuje 29-metrového človeka a zviera podobné pume, dlhé 11 m. Podľa Werlhofa mali tieto obrázky mystický význam, keďže národy, ktoré tam žili, robili magicko-náboženské rituály. Gigantické obrázky zvierat, ako je veľryba, opica, jašterica, pavúk, sú totemové zvieratá kmeňov tamtej oblasti. Pre niektorých bádateľov je jasné, že išlo o magické pôsobenie ochrancov kmeňov. Veľkosť im dodávala silu. Z tohto pohľadu by potom Däniken nemal pravdu, že išlo o uctievanie bohov z kozmu. Nápad zobrazovať v teréne obrovské postavy ktosi zrealizoval aj v našich časoch, a to na rozlohe, o akej sa nesnívalo ani Keltom či Indiánom

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Loď - prízrak v Arktíde

Kanadské lietadlá kontrolujúce Arktídu našli nedávno vrak lode Baychimo, ktorá zmizla pred 70. rokmi a zamrzla v ľade. Prízračná loď podobne ako ,,lietajúci Holanďan" sa objavuje a mizne medzi polárnym ľadom a prináša nešťastie tým, ktorí ju zbadajú.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Žák zvláštní školy

Mám jednoho přítele který vyučuje na učňovské škole. Není to však obyčejné vzdělávací zařízení . Obor který se zde vyučuje je nenáročný na psychické schopnosti žáků. Tuto školu navštěvují převážně takové děti, které ukončily základní vzdělání již v sedmé nebo osmé třídě devítiletky. Je zde ale i dost studentů kteří sice vyšli z poslední třídě, ale tak zvané zvláštní školy – dříve nazývané pomocná.

čítaj celý článok / 1 komentár / exkluzívne / publikovaný 06. marca 2018

Ďalší záhadný jav v Karibiku

Denník Miami Herald priniesol v marci 2002 článok C. Morgana o zvláštnej invázii, ktorá zachvátila vody Mexického zálivu a pobrežia Floridy. Išlo o tajomnú gigantickú škvrnu čierno sfarbenej vody.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kráčajúce megality

Nedávno v televízii odborníci ukazovali putujúce kamene. Mnohí to považovali za zázrak, iní za nemožnosť. Prinútilo nás to pozrieť sa na túto záhadu bližšie.napriek dlhoročným výskumom sa vedcom nepodarilo vyjasniť, čo sa stalo, že spoločenstvá bez vyspelej techniky, strojov či elektrických výťahov mohli postaviť megalitické stavby.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Prípad-z najčudnejších na svete

0 africkom kmeni Dogonov, ktorý tvrdí, že má kozmický pôvod, sme už neraz písali. 0 svojom kozmickom pôvode je však presvedčený aj kmeň Joruba, ktorý až do 17. storočia nemal žiadnych nepriateľov.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Legendárna podzemná armáda

Mnohí z nás sú presvedčení, že na našej malej planéte už niet čo objavovať. Ako sa však znova a znova presviedčame, to, čo poznáme, je iba zlomkom toho, čo pred nami postáva ukryté...
Keď začiatkom minulého storočia v čínskej provincii Šan-si uprostred broskyňových sadov kopal istý dedinčan studňu, objavil v zemi sochu bojovníka veľkosti dospelého človeka. Keď sa za pomoci iných obyvateľov dediny pokúšal dostať ju na povrch, voda zo studne zmizla. Dedinčania prestrašení, že majú do činenia so zlými silami, utiekli.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Krvácajúca ikona

Suzdalskí umelci Eduard a Galina Korotkovovci, absolventi renomovanej školy ikonického maliarstva, ktorí sa špecializujú na kopírovanie ruských a byzantských ikon, mali nezvyčajný zážitok.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Tajomné bytosti odnikiaľ

Z času na čas sa objavujú v tlači správy o neobyčajných javoch či bytostiach,ktoré väčšinou zostanú ležať ladom, alebo, hoci neraz k nim došlo pred očami mnohých svedkov, ich považujeme za rozprávky.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Nazca 2

Nejpravdepodobnější asi "vodní" teorie (rituály přivolání deště)

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Nikto už nič neutají?

Možnosti ľudského mozgu sú nesmierne. Iba dnes, keď zisťujeme, že môžeme ovplyvňovať ľudské myslenie a preprogramovávať človeka, zisťujeme, aké nesmierne neprebádané je pole ľudskej mysle...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Operácie kamennými nástrojmi?

Je pre nás samozrejmosťou, že v medicíne využívame modernú techniku a farmaká a sme hlboko presvedčení, že ide o výdo­bytky našich čias. Najnovšie objavy však dokazujú, že už pred sedemtisíc rokmi ľudia odstraňovali mozgové nádory a pred deväť­tisíc rokmi dentisti plombovali zuby. Medicína je oveľa staršie umenie, ako si mys­líme. Keď v roku 2000 objavili vo Francúzsku pozostatky ľudí spred 175- až 200-tisíc rokov, odborníci oznámili, že už v tom čase sa ľudia starali o chorých a slabších.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Tajuplná Sardínia

Sardínia, jeden Z najväčších ostrovov Stredozemného mora s krásnymi plážami, potri k najväčším prírodným múzeám tejto oblasti. Je ostrovom plným záhad, pretože obrovské množstvo tamojších megalitických stavieb a záhadných hrobov ešte nevydalo svoje tajomstvá...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Viklany (balanced rocks)

Množství pokusů o pochopení smyslu megalitických staveb napovídá, že známé skutečnosti je zapotřebí doplnit. Empiricky jsem dospěl k závěrům, že ono „doplnění“ nejsou žádné maličkosti, ale současnou vědou opomíjené přírodní zákony. Zní to neuvěřitelně, znal snad člověk v dávné historii přírodní zákony lépe než současná civilizace? To jistě neznal, ale věděl jak mezi kontinenty komunikovat.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 22. mája 2017

Záhada Antarktidy

Tato invaze na antarktický kontinent byla pojmenována "Operation High Jump" a byla tvořena 4700 členy vojenského personálu, šesti helikoptérami, šesti létajícími čluny Martin PBM, dvěma hydroplány, patnácti dalšími letadly, třinácti podpůrnými loděmi amerického námořnictva a letadlovou lodí Philippine Sea.Zdá se být neuvěřitelné, že tak krátce po válce, která zdecimovala většinu Evropy a ochromila globální ekonomiky, byla podniknuta expedice do Antarktidy s takovým chvatem (využila hned první antarktické léto po válce), za takovou cenu a s tak obrovskou vojenskou výbavou - ledaže by tato operace byla nezbytná pro bezpečnost Spojených států.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Alexander

Chcel by som sa s vami podeliť o príbeh, ktorý sa stal už veľmi dávno.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Čo sa stalo kedysi dávno na planéte Zem

O tom, čo sa vlastne na Zemi kedysi dávno udialo, porozprával africký šaman Credo Mutisoa nasledujúci príbeh..V prastarých dobách žila na Zemi rasa bioforiem - plazov. V ľudskom povedomí je táto prastará rasa (nágovia) ustavične. Tieto bytosti žili na území Antarktídy, kde v tých časoch bolo teplo, nebola tam zima ani sneh. Táto rasa sa vyvinula umelou mutáciou, ktorú zapríčinili deštrukčné vplyvy a vyvinula sa z bioforiem živočíchov veloceptorus. Tieto živočíchy sa uchýlili do podzemia, biologicky a mentálne zmutovali a prešli búrlivým rozvojom. Získali inteligenciu a postupne ovládli planétu...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Dôkazy ako na dlani

Letiac nad náhornou plošinou Nazca v Peru možno vidieť na zemi zvláštne kresby a znaky. Napríklad gigantického pavúka,opicu so zakrúteným chvostom, tridsaťmetrovú postavu človeka a tisíce línií ,ktoré vyzerali ako štartovacie pásy,toto všetko však môžeme vidieť iba z lietadla.

Africké maľby na skalách predstavujú bohov oblečených do skafandrov a heliem ("ktorí prišli z neba"), spomedzi ktorých sa obzvlášť vyníma jeden "Veľký, marťanský boh", vysoký osem metrov...Takýchto a ešte ďalších kresieb je po celom svete veľa. Môžeme ich nájsť v Anglicku, ale aj v Austrálii, v Taliansku a takmer v celej Strednej a Južnej Amerike. Svet vedy vidí v týchto kresbách a maľbách bohov dažďa, slnka, kukurice či včiel, pričom zásadne odmieta tézu o kontaktoch s inou civilizáciou

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Potvrdené zázraky

Dnes už niet pochybností o tom, že mnohí ľudia, ktorí prežili blízke stretnutie s UFO a ich posádkami,sa náhle zbavili svojich chronických chorôb. Existujú o tom dôkazy nielen vo forme výpovedí svedkov,ale aj lekárska dokumentácia.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Keď zhorí voda

Oheň vybuchne náhle, nečakane a smrť nastáva okamžite. Stáva sa to v uzavretých miestnostiach i na voľnom priestranstve. Veľa o tom vedia požiarnici, pohotovostní lekári. Ide o jav samozapálenia.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Neklidní mrtví

Vše nasvědčovalo tomu, že půjde o obvyklý pohřební obřad, jenže osud vše zařídil jinak a přichystal účastníkům pohřbu ctihodného Thomase Chase pořádné překvapení. Vše se událo jednoho horkého letního dne roku 1812 na Barbadosu. Zesnulý zde zastával několik méně významných funkcí, soukromě se pak zabýval námořním obchodem a dovážel na Barbados levné americké výrobky. Ctihodný Thomas Chase neshromáždil pohádkové bohatství, ale byl rozhodně natolik zámožný a vlivný, aby se jeho poslední cesty zúčastnilo i několik prominentních státních úředníků, hrajících významné role na málo významném ostrově. Z místního katolického hřbitova byl překrásný výhled na Barbadoský záliv. A právě zde si Chase vystavěl hrobku z mohutných kamenů, z větší části v podzemí, kde už leželo několik členů jeho rodiny. Tady měl být po obvyklých bohoslužbách uložen i on sám. Zádušní mše se konaly v přilehlém kostele a sloužil je reverend Thomas H. Onderson. Chase byl čtvrtým nebožtíkem, který měl spočinout v hrobce

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Integrované zmysly

Sabine si už na základnej škole všimla, že vníma svet inak ako jej spolužiaci. Keď sa jej učiteľka opýtala, koľko je jeden a jeden, bez váhania odpovedala: ,,Tmavozelená."

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Prízraky,ktoré prinášajú šťastie

Objavujú sa len raz za rok:duchovia veľkých tohto sveta alebo obyčajných smrteľníkov.Spája ich to,že prinášajú šťastie.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Žena z paralelného sveta

Jedného dňa sa veľký americký vynálezca Thomas Alva Edison cítil zle a upadol do spavej choroby. Predtým, ako pomrel, sa na chvíľu zobudil a povedal: „Na druhej strane je veľmi krásne."
Edison, tvorca elektrického osvetľovacieho systému, vynálezca fonografu a iných významných prístrojov, raz zaznamenal na fonograf populárnu pesničku Hodiny s kyvadlom. Spieva sa v nej: „...zastavili sa a nikdy sa už nepohli, keď zomrel starý človek." Asistenti ihneď Edisona pomenovali Starý človek. Keď zomrel (18. decembra o 3. 23 nadránom), ich hodiny zastali. Takisto hodiny s kyvadlom v Edisonovom laboratóriu sa zastavili presne na 3. 24 hodine.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Neznáma sila afganských hôr

Afganské hory skrývajú mnohé prekvapenia: prírodné jaskyne i umelé tunely, záhadné, nedostupné miesta, akých je na Zemi len málo. „Civilizovaný" človek ani netuší, ako dlho sa tam môže skrývať aj veľké množstvo ľudí...
Nedávno o týchto tuneloch a ich bombardovaní písali všetky médiá sveta a zamýšľali sa nad tým, ako dlho v nich talibovia dokážu prežiť... Nik však nehovoril o tajomnom podzemí, o tom, že tamojšie tunely vznikli minimálne pred mnohými stáročiami: všetci ich vyhĺbenie pripisovali talibom. Na celú záležitosť sa akosi pozabudlo, veď svetom hýbali a hýbu oveľa významnejšie problémy - Irak, Kórea... V konečnom dôsledku však všetko môže do seba zapadať...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Muži v čiernom

Muži v čiernom (alebo Men in Black) sú veľmi známim fenoménom, ktorý sa ešte dodnes nikomu nepodarilo vysvetliť.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Anunnaki tvorcovia ľudí

Každý, kto si prečítal Grécke báje alebo aspoň pozeral film nimi inšpirovaný, vie o rôznych polobohoch,kentauroch,obroch a zvláštnych bytostiach, s ktorými sa stretávali ich hrdinovia. Otázkou, ktorí si dnes mnohí kladú, je, či tieto väčšinou hybridné bytosti boli len fantáziou našich predkov, alebo báje (tak ako napríklad v prípade Tróje) opisujú bytosti či udalosti, ktoré kedysi skutočne existovali.Mnohí vedci a spisovatelia, zaoberajúci sa dávnymi dobami, sú dnes presvedčení, že na svete sa nedeje nič nové, že génovými manipuláciami prešli ľudia už dávno... Ibaže nie Gréci stvorili mýtus o medzidruhovom krížení. Levy s ľudskými tvárami, ľudia s vtáčími hlavami - to všetko môžeme vidieť na staroegyptských maľbách z čias, keď grécka kultúra bola ešte len v plienkach. Ale ani Egypťania nevynašli nič nové. Stopy vedú až do ríše Sumerov, "kolísky ľudstva", kde medzi riekami Tigris a Eufrat sa zrazu objavila civilizácia, ktorá - ako ukazujú najnovšie výskumy - bola staršia, ako sme predpokladali.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Tajomstvo ukradnuté bohom

Mnohé ukazuje na to, že tzv. tektity sú úlomkami kozmických lodí, ktoré pred miliónmi rokov budovali bohovia" a ľudia im ukradli ich tajomstvá.Túto neobyčajnú hypotézu vyslovil A. Kotowiecki (autor knihy Sklovina nie z tejto Zeme. pripravovanej na vydanie), ktorý sa problematikou zaoberá už desaťročia. Ako právnik s kriminalistickou špecializáciou sa rozhodol po probléme pátrať. Cítil, že nemôže hľadať racionálne vedecké vysvetlenie pôvodu tektitov, pretože je už dávno známe. ale že treba k problému pristúpiť nekonvenčným spôsobom.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Rýchlejší ako svetlo

Veda napreduje neobyčajne rýchlo a väčšinou ani nestačíme registrovať jej nové objavy. Málokto si napríklad uvedomuje,že odhalenia kvantovej fyziky potvrdzujú pravdy, dávno známe mystikom či mágom. Napríklad tú, že duch a myseľ sú rýchlejšie ako svetlo. Teleportácia je prenos fyzického tela (predmetu) v priestore z jedného miesta na druhé. Kým sme nemali možnosť vidieť slávny seriál Star Trek, mohli sme si prečítať český román, označovaný ako sci-fi, Souboj mozkú, kde sa tento fenomén detailne opisuje.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Záhada pod našimi nohami

V roku 1913 vyšla kniha B Gardnera Cesta do vnútra zeme - naozaj boli póly objavené? a o rok neskôr si dal svoju teóriu dutej Zeme Gardner patentovať. Generálny sekretár Medzinárodnej únie geodetov a geofyzikov profesor Paul Melchior to komentoval krátko: "Gardnerova teória je smiešna." Zrejme áno. Ale treba vedieť, že hypoteticky svet v strede Zeme existoval v početných mytológiách, od budhistickej Agharty po grécky Hádes, v románe Julesa Verna Cesta do stredu Zeme a iných. Teória dutej Zeme má dodnes veľa prívržencov.Teória deravej Zeme sa objavila v novovekých dejinách pred necelými dvesto rokmi a neskôr sa k nej pridali aj niektorí vedci vrátane nacistických. Odporcovia tejto teórie nepopierajú existenciu dier, ale iba v hlavách ľudí, ktorí tejto teórii veria. Pozrime sa na vec trocha inak

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Lebky z křišťálu

Myslím, že představovat tuto záhadu ani není moc nutné. Mnozí z vás je mohli vidět v různých titulcích pro různé pořady. Jedním z pořadů je také Svět tajemných sil A.C. Clarka. Všeobecně známá je hlavně lebka, která byla objevena jako první. Tento objev se stal roku 1890. Ovšemméně známější je druhá lebka, která byla objevena ve dvacátých letech tohoto století. Hlavní jsou dvě otázky: odkud pocházejí a kdy vznikly.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zabití myšlenkou

Mnichovský kriminální komisař Paul Mifka vyšetřoval v květnu a červnu roku 1989 podivuhodný případ. Akta po důkladném pátrání uzavřel a předal státnímu zástupci k zahájení trestního stíhání. Prokuratura však spis vrátila, přestože se jednalo o trojnásobnou vraždu, k niž se pachaptel zcela dobrovolně doznal. Verdikt prokurátora Vogla zněl nekompromisně: "Odložit ad acta pro nedostatek důkazů...". Co se vlastně stalo? Dne 6. května navštívil komisaře Mifku sedmačtyřicetiletý Rudolf Frank, žijící v centru Mnichova, v úzké uličce Limprunstrasse, vytvářející oblouk okolo menšího kostela. Tichá čtvrť, stvořená k odpočinku, ostrůvek uprostřed děsívého velkoměstského ruchu. Rudolf Frank podal Mifkovi ruku, přešel rázem k věci a oznámil, že během jediného týdne zavraždil tři lidi. Jakéhosi Zimmermanna, svého souseda, dále pak patnáctiletého chlapce Jürgena z nedalekého sousedství a čtyřicetiletého kominíka Heinricha Wolfa. Všechny své oběti Frank znal a podle svých vlastních je zabil ve zlém úmyslu

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Blíži sa planéta ničiteľ

Posledné objavy a archeologické nálezy vo svete, zdá sa, dosť jasne ukazujú, že naša minulosť bola celkom iná, ako nám ju predstavujú učebnice dejepisu.
Písali sme v posledných mesiacoch o objavoch zakázanej archeológie, nálezoch starých milióny rokov, ktoré oficiálna veda zatiaľ ignoruje. Sme totiž pyšní na svoje vedomosti o svete a vesmíre, ktoré údajne dávne pokolenia nemali. Zvyky a obyčaje mnohých prírodných národov považujeme za prejav tmárstva, zaostalosti a nezamýšľame sa nad tým, či nemajú nejaký hlbší, nám zatiaľ neznámy význam...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Pohľad smrti do očí

Tajomstvo dlhého života je známe nielenjogínom,ale aj mnohým zasvätencom.Jednou z ciest,ktoré k nemu vedú,je schopnosť ovládať svoje telo,dych,slovom,podvedomé funkcie tela.
Pozrieť sa smrti do očí zvyčajne znamená krátky, dramatický, väčšinou náhodný kontakt s večnosťou, zážitok, po ktorom sa chceme čo najrýchlejšie vrátiť do známeho prostredia, k známym cestám svojho života... Nie tak niektorí jogíni a fakíri. Ľudia Západu si len ťažko vedia predstaviť (a už vôbec to nedokážu pochopiť), že človek sa môže vedome a dobrovoľne uviesť do stavu blízkeho smrti, a potom sa vedome z neho dostať. Jogíni i fakíri Východu, ktorí ovládli kontrolu podvedomých funkcií svojho organizmu do takej miery, že môžu byť pochovaní mesiace, ba celé roky, v skutočnosti nezomierajú.
Veda zatiaľ nedokázala jednoznačne vysvetliť tento fenomén. Je známe len toľko, že v čase zdanlivej smrti dochádza k biologickej regenerácii organizmu a urýchleniu liečebných procesov. Tí, ktorí sa dali takto pochovať, mali rôzne zvláštne zážitky.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Ako sa stať nadľuďmi

Neraz som už písal o tom, že čoraz viac a čoraz častejšie sa dozvedáme nové skutočnosti o našej minulosti. Neraz sú šokujúce a neraz veľmi odlišné od oficiálne platných verzií. Tie najväčšie prekvapenia nás však iba čakajú.Ešte donedávna vedci považovali za pramatku ľudského rodu Lucy. Žila vo východnej Afrike pred tri a pol miliónmi rokov. Podľa najnovších objavov sa pračlovek obja­vil na Zemi najmenej o tri milióny rokov skôr, a to nie vo východnej, ale v západnej Afrike! Navyše sa nám ľuďom podobal viac ako slávna Lucy. Prečo sa potom oneskoril vo vývoji?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Strážcovia času a osud sveta

V kaňone Nového Mexika v Ancient Arrow bolo nájdených 23 záhadných komôr so zvláštnymi predmetmi, ktoré tam údajne zanechali strážcovia času, ktorí samých seba volajú Tvorcami krídel... Ide o tzv. kapsulu času. Nálezisko je 128 kilometrov na severovýchod od kaňonu Chaco v Novom Mexiku. Je to nepochybne najprekvapujúcejší archeologický nález všetkých čias

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Dvere medzi svetmi

Vo všetkých kútoch Zeme dochádza z času na čas k záhadným a nikdy nevysvetleným zmiznutiam. Zmienky o nich nájdeme v dávnych kronikách, ale aj v novších časoch. Doteraz sa ich však nikomu nepodarilo vysvetliť. Možno preto, že len málokto vzal tvrdenia zúčastnených vážne. Keď vám totiž spred očú zmizne človek, doslova sa rozplynie, nik nepátra po tom, ako, prečo a čo vôbec sa stalo, ale pošlú vás na lekárske vyšetrenie, či ste v poriadku.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Mapa povrchu Zeme stará 120 miliónov rokov

Vzrušujúci nález kamennej dosky - plastickej mapy - privádza vedcov do úžasu. Obsahuje inžinierske siete, kanály, mohutné hrádze, nápisy, ktoré sa zatiaľ nepodarilo prečítať. Mapa je stará okolo 120 miliónov rokov!Baškirskí vedci objavili kamennú platňu s plastickou mapou Uralskej oblasti, ktorá je stará okolo 120 miliónov rokov a celkom vyvracia tradičnú predstavu o ľudskej histórii. Hoci sa to zdá nemožné, vedci Baškirskej štátnej univerzity našli nespochybniteľný dôkaz existencie prastarej vysoko vyvinutej civilizácie. Dosku našli v roku 1999. Je na nej doteraz nezistiteľnou technológiou zobrazený celý región. Ide o plastickú mapu, aké má dnes armáda. Sú na nej zobrazené inžinierske stavby: sieť kanálov dlhých 12-tisíc kilometrov, priehrady a mohutné hrádze. Neďaleko kanálov sú akési kosoštvorcové útvary. Na mape je aj veľa nápisov, ktoré sa zatiaľ nepodarilo prečítať.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív