Ľudský smútok v období prosperity 1

Podľa Christophera Murraya, riaditeľa epidemiologickej sekcie WHO (World Health Organization), bude v roku 2020 druhou najrozšírenejšou chorobou na svete depresia (hneď po srdcovo-cievnych ochoreniach). Klinická depresia pritom predstavuje iba špičku ľadovca duševných chorôb, ktorými trpia ľudia modernej spoločnosti.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Výchova k trvalej udržateľnosti

Ak chceme ďalšie generácie pripraviť na nové výzvy dnešného sveta, je potrebné vykonať zásadné zmeny v tradičnom - západnom modely vzdelávania.
V súčasnosti navštevuje školy generácia, ktorá bude musieť v budúcnosti dokázať vyriešiť zásadné problémy, s ktorými sme si my zatiaľ nedokázali poradiť: zabrániť klimatickým zmenám, chrániť biologickú rozmanitosť, zastaviť úbytok lesov, stabilizovať svetovú populáciu, zredukovať nadbytočný konzum. Toto všetko budú musieť naši potomkovia zvládnuť v situácii, kedy budú stále naliehavejšie vychádzať na povrch sociálne a rasové nerovnosti.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Interdimenzionálny Vortex vo Wanaque, NJ (USA)

V kratkosti... tento clanok ma taktiez fotograficku dokumentaciu ktora sa nedala pridat do systemu. Ak niekto vie ako tento clanok dat sem v spravnej forme dajte mi vediet!!! Fotografie su dolezitou sucastou clanku. Clovek spominany v texte ma "live" chatroom kazu nedelu a utorok od 10-11pm Newyorkskeho casu, v anglictine samozrejme........

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív