Vynálezy umožňujúce získať energiu zadarmo

Je známe, že v dobre chránených sejfoch spočíva veľa vynálezov, ktoré by mohli zmeniť svet,keby nešlo o peniaze.Je všeobecne známe, že pozemské zásoby uhlia, plynu, ropy sa vyčerpávajú. Predstavme si, že autá nebudú mat na čo jazdiť, fabriky prestanú vyrábať a elektrárne dodávať energiu. Keby sme boli bez elektriny čo len krátky čas, naša civilizácia by skolabovala, nastal by chaos a začal by boj o prežitie. Veď si len spomeňme, čo sa dialo v USA, keď počasie spôsobilo, že na pár dní boli celé oblasti bez elektriny...

Tempom, ktorým sa uberáme "vpred", sa však zakrátko môžeme skutočne dostať do situácie, akú opisuje Jeremy Leggett vo svojej knihe Nebezpečenstvo otepľovania Zeme, citujúc nemenovaných politikov USA. Objasňuje súčasný postoj tamojšej (a zrejme i svetovej) vládnucej garnitúry: "Vieme, že Zem je Titanik, ktorý sa potápa, a nedá sa to zvrátiť. Chceme preto tento čas stráviť ako cestujúci v pr vej triede:

Existujú však ľudia, ktorí sú presvedčení, že tomu možno zabrániť. Predsa vôbec nemusíme používať uhlie a ropu alebo atómovú energiu, ktorá, medzi nami, nám vôbec nepatrí do rúk. Svet, ktorý nás obklopuje, nám predsa poskytuje milióny kilowattov energie zadarmo. Treba ju iba vedieť skrotiť a náš život sa stane ľahším a lacnejším, vzduch bude čistejší a možnosti človeka - neobmedzené.

Je známe, že väčšina zariadení geniálneho vedca Nicolu Teslu zmizla hneď po jeho smrti. Keď totiž Tesla sám a opustený zomrel v roku 1943 v izbe hotela New Yorker na Manhattane, agenti FBI zabavili všetky dokumenty z jeho sejfu s odôvodnením, že by mohli obsahovať detailné informácie o tajnej zbrani... (Dnes má Nikola Tesla múzeum v Belehrade.) Bol to nepochybne prorok novej éry, ktorý však vždy tvrdil, že všetko poznanie sa k nemu dostáva v zábleskoch intuície. Lord Kelvin o ňom vyhlásil, že prispel k pokroku vedy o elektrine viac ako ktokoľvek iný.

Tesla na základe ním objaveného vírivého magnetického poľa skonštruoval generátor striedavého prúdu. Veľa sa hovorilo o Teslovom neznámom vynáleze-jednoduchom zariadení, ktoré by sa mohlo zaobísť bez kilometrov káblov a transformačných staníc. Energiu by čerpalo priamo z okolia. Bolo by možné ho namontovať v autách, domoch, lietadlách, fabrikách... Napriek tomu, že o tomto zariadení Tesla veľa hovoril, nenašlo sa stopy ani po ňom, ani po plánoch naň. Veci znalí sú presvedčení, že energia "zadarmo" by znamenala koniec veľkých baní, elektrární. lebo veď načo kupovať čosi, čo možno mat zadarmo? Hovorí sa, že Tesla sa vybral k prezidentovi jednej veľkej naftárskej firmy, mysliac si, že vynález ho zaujme. Prezident si zobral plány, poďakoval a tým sa to skončilo. Tak ako s "večnou" zápalkou, žiletkou a inými vynálezmi. Tentoraz však išlo

o čosi podstatne väčšie a významnejšie s ďalekosiahlymi následkami. Nezostalo však len pri Teslovi. Edwin V. Gray vynálezca z Los Angeles (záhadne zomrel v roku 1993), vytvoril revolučný elektromagnetický motor, ktorý dáva nádej na podstatné zlepšenie životných podmienok na svete. Jeho vynález znamená obrovský krok smerom k úžasným elektrárňam, o akých sme sa mohli dočítať iba v románoch science fiction. Preto si o ňom povieme nabudúce viac.

Zdá sa to byt neuveriteľné, ale vlády a veľké korporácie nikdy nepriali revolučným vynálezom, ktoré mohli zmeniť obraz sveta. Na vlastnej koži sa o tom presvedčil aj Angličan John Searl. Ako štrnásťročný skonštruoval zariadenie GES, ktoré sa skladá z troch prsteňov a medzi nimi sa pohybujúcich zvitkov. Po dodaní vstupného impulzu z dieselového motora začínajú prstene víriť a vytvárajú elektrickú energiu. Ako tvrdí sám vynálezca, je to perpetuum mobile. GES nepotrebuje žiadne palivo. Prototyp, ktorý skonštruoval, úspešne používa na elektrifikáciu svojho domu.

Zvedavosť priviedla vynálezcu k ďalšiemu prelomovému objavu. Zvýšil zaťaženie stroja, aby zistil, akú maximálnu silu môže získať. Vtedy sa stalo čosi zvláštne. Potom sa stroj odlepil od zeme a vzlietol smerom hore.

Searl tvrdí, že jeho generátor bude prelomový nielen v energetike, ale aj v doprave.

Navyše Searlov pohon spôsobuje ionizáciu vzduchu, pozitívne vplýva na prostredie a všetky živé bytosti. Roky experimentov ukázali, že, využijúc gravitačnú silu, možno sa veľmi rýchlo premiestňovať v strojoch. pripomínajúcich lietajúce taniere.Cesty do kozmu sa stanú faktom.

Televízia BBC začiatkom sedemdesiatych rokov prichádzala do Searlovho domu a filmovala experimenty so zariadeniami s gravitačným pohonom (bez posádok). Niekoľko z nich, ktoré Searl vysielal do kozmu, zrejme je stále na orbite Zeme. Keď výskumy vstúpili do prelomovej fázy, čo znamená, že Searl začal budovať kozmické vozidlo s posádkou, zavreli ho do väzenia. Anglická firma dodávajúca energiu ho obvinila z používania zariadení bez atestu. Priatelia mu napísali, že všetky jeho poznámky boli spálené, prototypy zničené alebo predané na súčiastky. Nevedno, kto to urobil. On sám bol presvedčený, že na tom mala záujem vláda. Energia zadarmo by zruinovala mocné koncerny i vládne inštitúcie. Napriek všetkému Searl pokračuje vo výskume, prednáša na univerzitách, publikuje svoje práce v špeciálnych časopisoch.Odmietaný vedec šlágrom

Nedávno som v súvislosti s etikou písal o významnom ruskom fyzikovi G. I. Šipovovi, ktorý hovorí, že vedomie má sídlo v srdci. Tento bývalý prednášateľ na Moskovskej univerzite takisto bojuje za lacnú energiu. Z práce ho uvoľnili, pretože študentom vysvetľoval svoju teóriu vákua. Teraz prednáša po celej Európe a univerzitné sály praskajú vo švíkoch. Záujem o jeho prednášky nemajú len študenti, ale aj významní vedci.

Šipov zaviedol pojem fyzikálneho vákua. Ide o priestor, v ktorom nielenže niet žiadnych molekúl, ale ani vede známych polí. Napriek tomu vákuum obsahuje obrovské množstvo energie, ktorá čaká na využitie. Vedec našiel aj praktické využitie svojej teórie. Postavil zariadenia, ktorých výkon predstavuje 300 až 500 percent. Konvenčná fyzika takúto možnosť nepripúšťa. No napriek tomu Šipovov domáci ohrievač odoberá jeden kilowatt elektrickej energie

a mení ju na štyri kilowatty tepelnej energie! Šipov skonštruoval rádioprijímač, umožňujúci okamžité odosielanie informácií na ľubovoľné vzdialenosti (jeden exemplár umiestnili v roku 1998 na palubu ruskej sondy letiacej na Mars). Tak ako Searl aj Šipov skonštruoval antigravitačné lietajúce stroje (prelet tohto stroja vysielala TV stanica Discovery). O Šipovove vynálezy má dnes veľký záujem ruský priemysel a armáda. Vedec sa však obáva, aby jeho vynálezy neboli zneužité, ak ako všetko, na čo človek duchovne nedorástol.Článok je v sekcií - Veda / Nezaradené