Naše předky zřejmě zničila jaderná válka

Atomová puma zničila před tisícovkami let kvetoucí město v dnešní indické provincii Rádžasthán. Vědce o dávné apokalypse přesvědčil nález vrstvy radioaktivného popela. Badatelé tak získali důkaz o pravdivosti záznamů v eposech Rámájana a Mahábhárata.

Četná líčení o používání superničivých zbraní před tisícovkami let obsahují podle mnoha badatelů indické eposy Mahábhárata a Rámájana. Mezi obhájce těchto poznatků patřil za svého života například i legendární Ludvík Souček. Tvrzení o shazování atomových bomb z palub létajících strojů - vimanů - donedávna zpochybňovala řada skeptiků. Vše ale nasvědčuje tomu, že jejich námitkám o údajné "nereálnosti" zdánlivě fantastických poznatků definitivně odzvonilo.

Starodávné sídlo, jehož zbytky nedávno archeologové objevili šestnáct kilometrů západně od měst Jodhpur v indické provincii Rádžasthán, totiž podle vědců zničil jaderný výbuch. Ke tragédii mělo dojít v období před osmi až dvanácti tisíci lety. Na místě apokalypsy zůstala jen vrstva radioaktivního popela, která je za staletí překrytá dalšími nánosy zeminy. Postižená oblast má rozlohu přibližně pět čtvberečních kilometrů. Dávnou metropoli původně obývalo zhruba půl milionu obyvatel.

V uvedené lokalitě hodlaly stavební firmy v 90. letech minulého století postavit moderní vysokopodlažní domy. Měřící přístroje tam vška zaznamenaly zvýšenou radiaci, takže záměr možného osídlení padl. Vláda v Dillí navíc kontaminované území pro veřejnost uzavřela.

O převratném významu objevu nepochybují indičtí historici. Radiaktivní popel podle nich jednoznačně hovoří ve prospěch staroindických eposů. "Test Mahábháraty nám prozrazuje, že exploze mocné zbraně zničila celé armády. Zástupy bojovníků byly i s koňmi a se slony odvanuty jako suché listí," připomněl již v 19. století Kisari Mohan Ganguli. V kapitole Mausola Purva, jedné z knih Mahábháraty, neznámý autor dokonce popisuje, jak příslušníky rodů Vrišnů a Andaků spálil na popel záhadný kovový blesk.

Americký acheolog Francis Taylor v této souvislosti poznamenal, že chrámy v okolí Jodhpuru jsou plné nápisů varujících před jasným světlem. "Představa civilizací ovládajících nukleární technologie dávno před námi se zdá neuvěřitelná. Prastaré záznamy však pokládám za důvěryhodné," prohlásil Taylor. Celý svět nyní čeká, zda si z minulých hrůz vezme ponaučení současná indická vláda. Již několik let totiž vlastní nukleární bomby.

Článok prevzatý z GnósisČlánok je v sekcií - Veda / Nezaradené