Magický vynález 3

V prípade amerického inžiniera Thomasa G. Hieronyma (o jeho vynáleze som písal v predchádzajúcich článkoch), ktorého zariadenia dodnes fascinujú mnohých odborníkov i laikov, už nezostáva toho veľa povedať. Patent na jeho magickú skrinku možno získať na Patentovom úrade vo Washingtone za 50 centov

V predchádzajúcom čísle sme spomínali viacerých, ktorí išli v jeho šľapajach pri konštrukcii radionických zariadení (na základe teórie, že ľudské telo vyžaruje radiáciu, doktor Abrams skonštruoval prístroj, ktorý nielenže diagnostikoval, ale aj vyžaroval liečivé žiarenie). Po nešťastnej Ruth Drownovej ďalšie tajomné rádionické zariadenie skonštruoval v štyridsiatych rokoch anglický inžinier George de la Warr. Vychádzal z Abramsových prác a zistil, že existuje úzka súvislosť medzi predmetom, ktorý človeku patrí,a ním samým. Podobné spojenie neznámeho charakteru existuje medzi fotografiou a s fotografovaným objektom. Preto pôsobením na fotografiu možno napríklad získať vplyv na osobu, ktorá je na nej zobrazená.

Idúc touto cestou, de la Warr začal rozsiahle experimenty, ktoré sa skončili konštrukciou tzv. kamery de la Warra (francúzsky patent z roku 1955 č. 1084318). Zariadenie získalo obrovskú popularitu. Warr tvrdil, že kamerou fotografovaná kvapka krvi tehotnej ženy poskytla na fotodoske obraz plodu! Skameneliny umiestnené na zariadení umožnili vidieť obrazy prehistorických zvierat. Čo je ešte nezvyčajnejšie, Angličan tvrdil, že pomocou svojej kamery môže zaznamenávať udalosti z minulosti. Týmto spôsobom údajne sfotografoval vlastnú svadbu, ktorá sa konala pred dvadsiatimi rokmi. Analógia s retrospektívnou kamerou otca A. P. Ernettiho, o ktorej sme už písali v súvislosti s francúzskym salónom Parapsy 2002, je očividná. Spomínali sme, že vďaka svojmu chronovízoru kňaz videl scény Kristovho umučenia, scény zo života Mussolliniho a iné historické udalosti. Experimenty de la Wara nezanechali po sebe žiadne dôkazy a samého Warra obvinili z podvodu. Výrokom súdu z roku 1960 jeho zariadenie označili za pseudovynález. V súčasnosti do radioniky vstúpila elektronika. Napríklad Angličan Bruce Copen ponúka na predaj celé spektrum radionických zariadení. Podstata ich fungovania zostáva rovnaká, sú však vybavené generátorom širokofrekvenčného pásma alebo generátorom akustických vĺn.

Iné zariadenie tohto druhu skonštruoval fyzik doktor Willard Frank, elektroinžinier a vynálezca z USA. V roku 1998 zmodernizoval svoje zariadenie a nazval ho SE-5 plus.

V súčasnosti sa používa v baníctve, poľnohospodárstve a dokonca v biznise! Nejde o počítače v doslovnom zmysle:SE-5 bol vybavený len vreckovým počítačom, ktorý bleskovo vyhľadáva potrebné údaje. Napriek všemožným výhradám sa radionika rozvíja a z času na čas niekto skonštruuje nové zariadenie, napájané silou mysle. Vo Veľkej Británii od roku 1960 funguje Radionické združenie, ktoré vydáva štvrťročník Radionic Quartly. Podobné združenia pôsobia v USA a Taliansku, Nemecku či Španielsku. Zdá sa, že v tretom tisícročí má táto vysmievaná oblasť vedy veľkú budúcnosť...Časť v seriáli - Magický vynález
Článok je v sekcií - Veda / Nezaradené