Rotácia, záhadná energia

/Hľadanie strateného guličkového ložiska./
/Odstredivá sila/
/...alebo posuv pólov?/

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zakázaná archeológia alebo zaujímavé nálezy

Po celom svete v skalách, lomoch a všade tam, kde ľudia dolujú a kopú sa našli záhadné predmety, ktoré tam, podľa našich zakorenených predstavách o vzniku prvého človeka na Zemi, nemajú byť. Už v 16. storočí objavili Španieli v strieborných doloch v Peru 18 cm dlhý "klinec" celkom zarastený v rude a viditeľne železný alebo oceľový, napriek tomu že prítomnosť železa v strieborných rudách je značne nepravdepodobná19. V škótskych uhoľných žilách boli taktiež nájdené kovové predmety, ktorých prírodný vznik si nedokážeme na úrovni dnešných znalostí predstaviť. Ako sa mohli tieto a iné predmety, o ktorých bude ešte reč, dostať do geologických vrstiev, ktoré sú podľa našich predstáv vyhradené len pozostatkom dinosaurov a iných pravekých tvorov len nie určite ľudským? Na túto otázku existujú celkom štyri odpovede a je len na samotnom človeku, ktorá ho najviac uspokojí

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Naše předky zřejmě zničila jaderná válka

Atomová puma zničila před tisícovkami let kvetoucí město v dnešní indické provincii Rádžasthán. Vědce o dávné apokalypse přesvědčil nález vrstvy radioaktivného popela. Badatelé tak získali důkaz o pravdivosti záznamů v eposech Rámájana a Mahábhárata.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zakázaná archeológia

Svet okolo nás sa prudko mení a učebnicové poznatky, platné ešte pred pár rokmi, dnes vyvracia nové poznanie, a to v mnohých oblastiach. Vari najvýraznejšie sa to prejavuje v oblasti fyziky, medicíny, ale aj v pohľade na našu dávnu minulosť a existenciu rozumných bytostí na našej planéte.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Magický vynález 2

Americký inžinier Thomas Galen Hieronymus si už v štyridsiatych rokoch minulého storočia dal patentovať' vynález, ktorý funguje vďaka... mágii.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zvony 2

V 15. a 16. století bývaly zvony zavěšovány také opačně než je obvyklé - srdcem nahoru. Bylo to výhodné zvláště pro těžké zvony, které tak bylo snadné rozhoupat - zvon se rozhoupal vlastní vahou a v pohybu dále udržoval šlapáním. Protože tento způsob zavěšování byl v 17. století považován za nekatolický, na většině věží byly takto umístěné zvony zavěšeny srdcem dolů. Zdůvodnění "nekatolický" se mi jevilo málo přesvědčivé pro množství pracných rekonstrukcí, zejména když se to netýkalo zvukového efektu a zavěšení nebylo viditelné. Abych se přesvědčil, jaký mohl být jiný důvod pro změnu v zavěšení zvonů, rozhodl jsem se celou věc zpětně prověřit. Výsledek se dostavil rychleji než jsem očekával, k důvodu nekatolický je nutné přidat důvod energetický.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 17. augusta 2018

Po oteplení-doba ľadová

Povodne a tornáda, na mnohých miestach Európy sú podľa meteorológa Hamuta Grassla z nemeckého Inštitútu Maxa Plancka výsledkom globálneho oteplenia klímy. Tento vedec zistil, že máme dočinenia s posuvom oblastí zrážok. Takmer vo všetkých oblastiach, kde zrážky prekračujú priemer a kde sa povodne vyskytovali raz za polstoročie, sú teraz každých 5 - 10 rokov. Týka sa to okolia Rýna, severného Talianska, časti územia Anglicka a Francúzska. Čím vyššia je teplota vzduchu, tým prudšie sú lejaky. Pretože klíma sa otepľuje, budeme častejšie svedkami povodní a víchríc aj na územiach, kde predtým bývali zriedkavosťou.Následky tepelného efektu sú viditeľné: priemerná hrúbka ľadu v Severnom mori je I ,8 m a je o meter tenšia ako v sedemdesiatych rokoch. Takmer všade sa rozpúšťajú ľadovce. Veľa sťahovavých vtákov sa vôbec nevydáva na cesty do teplých krajín. Tropické choroby ako malária sa rozširujú čoraz viac na sever. Klimatické zmeny bežia...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Záhada středověké mapy Piriho Reise

Jedná se o mapu, kterou nalezla skupina historiků v roce 1929. Podrobný výzkum ukázal, že mapa, namalovaná na gazelí kůži, byla vytvořena admirálem tureckého loďstva jménem Piri Reis v roce 1513.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Sluneční výboje budou pokračovat a v roce 2012 eskalovat

Ve středečním speciálním interview Carlos Barrios, mayský člen rady starších "Clan de Aguila" (Orlí klan), vypráví o tom, že podnebné změny a lidmi způsobené války budou pokračovat a eskalovat. Carlos říká: "Již to začalo a eskalovat to bude v roce 2007".

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Záhada vzniku obilí

Chléb na našem stole je dnes samozřejmostí. Málokdo si ale uvědomuje, že obilí neexistuje na naší planetě odjakživa. Je to "umělá" rostlina vyšlechtěná člověkem. Cesta od divoce rostoucích předků obilovin až po pšenici či ječmen kupodivu není tak dlouhá, jak by měla být. Dodnes je záhadou, jak pravěcí lidé dokázali za relativně krátkou dobu přeměnit plané druhy trav v kulturní plodiny. Postupujeme-li proti proudu času a hledáme, odkdy a jak začali naši předkové záměrně produkovat svoji rostlinnou potravu, narážíme na řadu nejasností.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Královská instituce není potěšena

Málo lidí navštíví Královskou instituci, sídlící v londýnské Albemarle Street, pro zábavu. Není mnoho smíchu v britské druhé nejstarší vědecké instituci, založené roku 1799, kde Sir Humphry Davy demonstroval svůj objev prvků sodíku a draslíku a kde Michael Faraday objevil elektromagnetickou indukci. Je pravda, že ve slavné kruhové učebně byly i lehčí momenty, zvláště tehdy, když ve 20. letech Sir William Bragg zavedl vánoční přednášky pro děti. Ale celkově je to důstojná instituce.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Teória dutej zeme, jej minulosť a súčasnosť

Teória dutej zeme je dávnoveká ezoterická teória, ktorá sa opiera o skutočnosť, že hlboko v našej Zemi žije veľmi vyspelá civilizácia. Podrobnejšie je priblížená v dávnovekých záznamoch od Herodota, ale i u tibetských lámov, ktorí toto „kráľovstvo“ pomenovali ako Šambala.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Učebnice lhaly 120 let

Věnujeme sa "omylu", který přežil celé století až do nedávné současnosti. A nejen to, dodnes se najde dosti vědců, kteří mu stále věří.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Neuveriteľné ťahy vážených vedcov

Dejiny sú plné prípadov prenasledovaných vedcov a nezávislých bádateľov, ktorým sa vysmievali a vyhrávali len preto, že sa snažili preskúmať nové smery, alebo presadzovali výskum v tzv. paranormálnych oblastiach.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Atomový reaktor ve starohorách

V roce 1972 objevili francouzští vědci ve středoafrickém státě Gabun neobvyklé ložisko uranu. Podrobnější výzkum prokázal, že před 1 miliardou a 700 miliony lety v gabunské lokalitě Oklo fungoval jaderný reaktor. Řetězová štěpná reakce zde probíhala přibližně 500 tisíc let.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Je náš boj s rakovinou naozaj úprimný?


Na Slovensku (okolo 5 miliónov obyvateľov) registrujeme ročne viac, ako 23 000 nových prípadov rakoviny a takmer 11 000 tisíc úmrtí na túto chorobu. Očakáva sa však, že do roku 2020 stúpne jej výskyt až o 50 percent.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Globálne otepľovanie alebo ochladzovanie?

Napríklad denník American Daily sa v článku z 12. októbra pýta: "Prečo sa aj atmosféra nezohrieva tak, ako povrch zeme?" A táto otázka je plne opodstatnená, pretože podľa teórie o skleníkových plynoch by sa mal vzduch tesne nad zemou zohrievať rýchlejšie, než zemský povrch a k tomu nedochádza v miere, aby to bol presvedčivý dôkaz a to je veľmi prekvapujúce.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zvony

Zvony sú nástrojom komunikácie. Odpradávna oznamovali dôležité správy svojmu okoliu. Svoj pôvod majú v fyzikálnych vlastnostiach niektorých kovov a zliatin. Cinkot a doďaleka sa nesúci vysoký zvuk na seba narážajúcich, voľne zavesených kúskov kovu našiel svoje uplatnenie v rôznych oblastiach. Upozorňoval pastierov na pohyb ich stáda, na jeho činnosť a náladu, rozmiestnenie. Inou oblasťou je súčasť odevov žien a mužov. Drobné kovové disky sa pripevňovali na lemy odevov a postupom času sa vyvinuli do podoby dnešných zvoncov alebo rolničiek. Grécki bojovníci nosili zvonček na stráž aby pri chôdzi zvonili a dali vedieť o tom, že stále strážia. Zvončeky na odeve upozorňovali na dôležitosť ich nositeľa, a tak nečudo že sa dostali aj do výbavy najvyšších kňazov. Upozorňovali nimi svoje okolie na svoju prítomnosť a dalo by sa povedať, že plnili tak podobnú úlohu ako sirény policajných áut vo vládnej kolóne súčasnosti. Veľké disky - gongy oznamovali príchod nepriateľa, alebo inej pohromy... včítane vladárov. Predpokladalo sa, že kovový zvuk zaháňa aj zlých duchov, veľké búrky, blesky a podobne.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 09. mája 2017

Dočkáme sa Nibiru?

Má naša slnečná sústava desiatu planétu s nesmierne dlhou elipsovitou orbitou, o ktorej existencii písali už Sumeri? Ak áno, skrýva sa ešte stále vo vzdialených priestoroch vesmíru?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Tehotná Zem

Pred dvesto miliónmi rokov bola Zem o polovicu menšia ako dnes a naďalej sa zväčšuje. Táto napohľad fantastická teória má čoraz viac prívržencov, keďže vysvetľuje veľa doteraz nevysvetlených javov.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Digitální biologie a paměťový efekt vody 2

Jacques Benveniste je lékař a bývalý člen Pařížského nemocničního systému a ředitel výzkumu ve Francouzském národním institutu pro lékařský výzkum. Je celosvětově znám jako specialista na mechanismy alergie a zánětů a dosáhnul uznání v roce 1971 díky svému výzkumu Paf (Faktorem aktivace krevních destiček), prostředníky mající na svědomí mechanismus související s patologickými alergiemi (např. astmatem). V roce 1984 při své práci na alergických soustavách náhodou osvětlil „fenomén velkého zředění“, který byl médii označen jako „paměťový efekt vody“.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Jungův astrologický experiment

Snad každý člověk si láme hlavu s různými nevysvětlitelnými jevy. Jak to, že jsem potkal toho a toho člověka právě tehdy a tehdy? Jak to, že mi padla pětkrát za sebou šestka, když je to naprosto nepravděpodobné? Jak to, že mi prasklo zrcadlo, právě když babička umřela? Někdo si takové věci vysvětluje boží vůlí, někdo spekuluje o síle mysli, někdo řekne, že to byla náhoda.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 12. septembra 2016

Špičková technologie Čchi-kung

V posledních letech přišla tradiční čínská medicína do módy i na Západě. Tisíciletá tradice léčitelského umění Východu však ještě zdaleka není vyčerpávajícím způsobem prozkoumána a je stále aplikována pouze v omezené míře.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

O čom vypovedajú kamene z Ice

Kamene z Ica", ktoré pochádzajú z Peru z okolia Ica a Ocucaja sú pre mnohých vedcov nepríjemným sústom. Objavil ich v šesťdesiatych rokoch doktor Javier Cabrera Darque. Na ich povrchu sú vyryté tajomné kresby, predstavujúce scény neobyčajného obsahu. Vyplýva z nich, že kedysi v dávnej minulosti existovala na Zemi veľmi technologicky pokročilá civilizácia. Poznala tajomstvá chirurgie a astronómie a rozvíjala sa v časoch, keď existovali dinosaury... Nález však mnohí vedci neuznávajú a považujú ho za podvrh.Doktor Javier Cabrera Darque, majiteľ tejto unikátnej kolekcie, tvrdí, že do zdiskreditovania jeho nálezov sú zaangažované tajné služby Peru i USA. Prečo by to však robili?Pozrime sa, o čo vlastne ide.Pred dvadsiatimi rokmi vzbudila kolekcia tzv. kameňov z Ica veľkú senzáciu. Mnohí bádatelia však dnes tvrdia, že ide o gigantické falšovanie.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Sizyfos a jeho balvany, ktoré tlačí pred sebou

Český klub skeptiků SISYFOS je součástí světového skeptického hnutí, které vzniklo v r.1976 v USA z iniciativy desítek vědců a filozofů, mezi nimi několika nositelů Nobelových cen jako reakce na vzestup iracionality ve společnosti.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 21. apríla 2016

Magický vynález 1

Americký inžinier Thomas Galen Hieronymus si už v štyridsiatych rokoch minulého storočia dal patentovať vynález, ktorý funguje vďaka... mágii.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Nejstarší rituální stavba

Nejstarší sakrální stavbou je pravděpodobně rituální areál Nabta Plaja (100 km západně od Abú Simbilu), vybudovaný v saharské poušti asi 2 000 let před stavbou první pyramidy. Náboženské středisko sestávalo z osmi velkých mohyl, třiceti kamenných kromlechů postavených nad hlubokými jámami, a tří menhirových řad vycházejících z jednoho bodu. Archeologové uvádějí, že rituální centrum záhadných staveb bylo budováno pro každoroční oslavy příchodu slunovratu a životodárných dešťů. Velmi jednoduché a nesprávné vysvětlení, ale nesmíme se tomu divit, pro nedostatek informací nelze odpovědět jinak.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 28. decembra 2015

Lze to svést jen na Darwina?

Historie ukázala, jak lze podvádět v politice, avšak i v samé historii je mnoho momentů, které jsou předkládány jinak než se udály. Příroda má své stálé zákony, ale představy přírodovědců mohou být mylné. Dlouho jsme věřili a mnozí ještě věří Darwinově evoluční (vývojové) teorii: V boji o život přežívají silní, vlastnosti získané během života zdědí další generace, pohlavním výběrem, mutacemi, selekcí a přizpůsobením se se nahromadí kladné odchylky a vznikne nový orgán a nakonec nový tvor. A tato dlouhodobá, postupná historie vzniku nového druhu může být sledována na embryu, které pak zkráceně celý proces (vzniku druhu) opakuje. Tomu poslednímu se říká rekapitulační teorie a dosud mnozí ji mají za platnou. V učebnicích se dlouho uváděla jako biogenetický zákon či pravidlo.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Britský vedec vyrobil lietajúci tanier

Britský vedec vyrobil lietajúci tanier, informuje britský denník The Sun. Geoff Hatton z Peterboroughu strávil na prácach päť rokov a lietajúci objekt vyrábal v tajnosti vo svojej garáži. Teraz vedie rozhovory s predstaviteľmi americkej obrany, ktorým ponúkol stroj na možné využitie vo vojenských prieskumných operáciách. Zariadenie tiež možno využiť aj na prieskum mostov a mínových polí.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Dávné město vyzařující radiaci z atomového výbuchu

Radiace je i dnes intenzivní, oblast je velmi nebezpečná

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Obávané vynálezy

Prvý signál, že s našou fyzikou čosi nie je v poriadku, sa objavil už začiatkom šesťdesiatych rokov 20. storočia: išlo o obyčajného chrobáka. Keď tento hmyz vedci dôkladne preskúmali, ukázalo sa, že povrch jeho krídel a rýchlosť, akou sa pohybuje, nevytvára dostatočnú aerodynamickú silu, aby mohol lietať. Chrobák však zrejme nepoznal fyziku a lietal ďalej. Všetko ukazuje na to, že nemieni počúvať akademikov. Nie je sám.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Vynálezy umožňujúce získať energiu zadarmo

Je známe, že v dobre chránených sejfoch spočíva veľa vynálezov, ktoré by mohli zmeniť svet,keby nešlo o peniaze.Je všeobecne známe, že pozemské zásoby uhlia, plynu, ropy sa vyčerpávajú. Predstavme si, že autá nebudú mat na čo jazdiť, fabriky prestanú vyrábať a elektrárne dodávať energiu. Keby sme boli bez elektriny čo len krátky čas, naša civilizácia by skolabovala, nastal by chaos a začal by boj o prežitie. Veď si len spomeňme, čo sa dialo v USA, keď počasie spôsobilo, že na pár dní boli celé oblasti bez elektriny...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Modifikace počasí jako zbraň odplaty

21. února 1980, CBS Evening News přinesly senzační zprávu. Zpráva tvrdila, že Izrael loni na podzim provedl první zkoušku atomové bomby. CBS tvrdila, že bomba explodovala nad Jižním Atlantikem 22. září 1979. Také se tvrdilo, že s touto jadernou zkouškou Izraeli pomáhala Jihoafrická republika. Všechno to zní jako jasná odpověď na slavnou záhadu obrovského dvojitého záblesku v této oblasti před několika měsíci.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 08. októbra 2007

Digitální biologie a paměťový efekt vody 1

Bude věčné „Neporozuměl jsem tomu, a tedy to není“ ve vědě převažovat navždy? Můžeme říci jednou pro vždy sbohem procesům ve stylu Galilea a nahradit je opravdovou vědeckou debatou? Předáním svých bolestivých desetiletých zkušeností, lze stejně tak dobře vyhodit „horší kritický“ systém, který se stal, přes zdání dokonalosti, hlavní protilátkou blokující téměř zesnulou vědeckou svobodnou vzájemnou výměnu informací, která kdysi byla základním kamenem vědeckého pokroku.
— Jacques Benveniste, M.D.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Precesný pohyb Zeme

Tri gradácie zmien na zemskom povrchu. Súčasné podanie vedy o precesii. Jedna Zem a štyri póly. Teória vzniku precesného pohybu

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Iný svet v zemských hlbinách

Ľudí oddávna vzrušovala myšlienka na to, čo sa skrýva v hlbinách Zeme, zároveň sa toho však báli, pretože odtiaľ nemohlo prísť ,,nič dobré". Napriek tomu vnútro našej planéty naďalej podnecovalo ľudskú fantáziu.
Napríklad Julesa Verna. Mnohí však išli oveľa ďalej a dokonca vyhlásili, že Zem je dutá! Ako prvý to tvrdil (v roku 1818) bývalý kapitán pechoty Cleves Symnes z Ohia. K nemu sa o niekoľko desaťročí pridal ďalší Američan, Teed. O tom, že Zem je vnútri dutá a cesta do jej vnútra vedie cez póly, boli presvedčení mnohí. Profesor Gerard Kuiper z observatória v Mont Palomar v Populárnej astronómii napísal: ,,Významné kruhy nemeckého námorníctva a letectva verili teórii dutej Zeme..."

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Odpoveď skrytá v hlbinách

Ray Palmer, známy vydavateľ a bádateľ, dlho akceptoval teóriu, že naša Zem je jednoliata, na póloch mierne sploštená guľa, ktorá má vnútorné jadro obklopené skalnatým plášťom a vonkajšou kôrou. Bral to na vedomie, hoci vedel, že celé ľudské poznanie o stavbe vnútra planéty stojí na krehkých stĺpoch doterajšieho bádania. Lebo napriek pokročilým technológiám sme, pokiaľ ide o zemské hlbiny, ďaleko nepokročili.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Magický vynález 3

V prípade amerického inžiniera Thomasa G. Hieronyma (o jeho vynáleze som písal v predchádzajúcich článkoch), ktorého zariadenia dodnes fascinujú mnohých odborníkov i laikov, už nezostáva toho veľa povedať. Patent na jeho magickú skrinku možno získať na Patentovom úrade vo Washingtone za 50 centov

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Transponovaná nesmrteľnosť?

Každý trocha vnímavejší človek, čo sa neuspokojí s hotovými názormi a zaujíma sa o to, kto sme, odkiaľ prichádzame a kam spejeme, si určite položí otázku, kto vlastne boli nezvyčajné bytosti - poloľudia-polozvieratá - na staroegyptských freskách: iba výplodom fantázie alebo...Pripisovali im nadľudskú moc, považovali ich za bohov... Niektorí bádatelia sú presvedčení, že boli výsledkom genetických experimentov. V mytológii takmer všetkých starých kultúr nachádzame zmienky o hybridoch, bytostiach, ktoré mali vlastnosti niekoľkých druhov naraz. Tieto bytosti boli vždy kruté, dravé, ale najmä inteligentné. Prefíkanosťou vynikali najmä tie, ktoré aspoň čiastočne pripomínali ľudí. Grécki kentauri, zvodné sirény, krétsky Minotaurus boli ešte donedávna pre väčšinu z nás výplodom fantázie. Ale ako ľudstvo postupuje v určitej sfére poznania, tak sa menia aj naše názory na udalosti z dávnej minulosti. Navyše, keď sa hybridné stvorenia vyskytujú v mýtoch kultúr, navzájom vzdialených tisíce kilometrov...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zázrak či neznáma technika?

Príbeh tohto obrazu sme už opísali pred rokmi. Pripomeňme si len, že aztécky Indián Juan Diego, ktorý sa obrátil na kresťanskú vieru, prešiel denne kilometre z rodnej dediny Tolpetlac do kostola, aby sa zúčastnil rannej omše. Keď v decembri roku 1531 za úsvitu prechádzal okolo pahorka Tepeyac, počul nadpozem­skú hudbu, ktorá z neho vychádzala. Po chvíli ho oslovil sladký hlas po mene. Keď Diego vyšiel na pahorok, uvidel ženu v ligo­tavých šatách, ktorá nezvyčajne žiarila. Pro­sila ho, aby išiel za biskupom a tlmočil mu jej želanie. Najsvätejšia Panna - lebo tak sa nazvala - chcela, aby na pahorku postavil kostol na jej počesť. Biskup Zumarraga však nebral jeho slová vážne. Keď sa situácia zopakovala, biskup žiadal dôkaz. Mária pri­kázala Diegovi, aby sa na druhý deň vrátil na vŕšok: našiel tam nádherné farebné kvety. Bol to naozaj zázrak, nielenže bola zima, ale ani v najkrajšom lete tam okrem kaktusov a trávy nič nerástlo. Panna vložila kvety do Juanovej tilmy (indiánske pončo) a prikázala mu, aby ju nerozvinul skôr ako pred biskupom. Juan všetko biskupovi porozprával a potom rozvinul tilmu, z ktorej sa vysypali kvety. Vtedy sa na bielom Juanovom ponči ako na filmovom plátne objavil farebný obraz Panny Márie. V takomto stave je dodnes.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív