Klimatické zmeny v celom slnečnom systéme

Sú ľudia zodpovední za klimatické zmeny aj na iných planétach alebo je ich príčinou slnko?

Kofi Anán vo štvrtok 16. novembra ostro kritizoval skeptikov, ktorí pochybujú o globálnom otepľovaní, že "zaostali" a ich "názor nie je namieste". Ale ako majú zmeny v ľudskej činnosti zastaviť klimatické zmeny, keď sú tu dôkazy, ktoré jasne naznačujú, že samotné slnko a nie športové účelové vozidlá, zohrieva celý slnečný systém? Ako sa môžeme vysporiadať s faktom, že takmer každá planéta v slnečnom systéme teraz simultánne prechádza zmenou teploty a nestálym počasím? Či toto nenaznačuje, že tu ide o prirodzený cyklus, zodpovedajúci povahe nášho slnka? Môže mi Al Gore vysvetliť toto?

space.com: "Globálne otepľovanie na planéte Pluto mätie vedcov"
"Na rozdiel od toho, čo astronómovia tvrdili v auguste, dnes povedali, že atmosféra planéty Pluto prechádza globálnym otepľovaním a to i napriek tomu, že planéta sa momentálne posúva ďalej od slnka, keďže jejobežná dráha má čudný nepravidelný tvar."

space.com: "Nová búrka na Jupiteri svedčí o klimatickej zmene"
"Posledné obrázky môžu poskytnúť dôkaz, že na Jupiteri momentálne prebieha globálna zmena, ktorá môže mať za následok zmenené teploty v rôznych oblastiach planéty o rozsahu až 10 stupňov Fahrenheita."
Science Agogo: "Globálne otepľovanie pozorované na Tritóne"
"Na najväčšom mesiaci planéty Neptún priemyselné znečistenie nemajú, ale inapriek tomu sa tam otepľuje. ´Tritón sa prinajmenšom od roku 1989 zohrieva´, hovorí astronóm James Elliot, profesor Technologického inštitútu v Massachusetts. Vyjadrené v percentách, ide o značné zvýšenie teplôt."

Associated Press: "Podľa štúdie sa slnko zahrieva"
"Slnečné žiarenie, dosahujúce Zem, je o 0,03 % teplejšie, než v roku 1986, kedy sa súčasný slnečný cyklus začal, hovorí sa vo výskumnej štúdii, zverejnenej v piatok v časopise "Veda". Tento záver je výsledkom analýzy údajov zo satelitov, ktoré zaznamenávajú teplotu slnečného svetla."

Telegraph: "Pravda o globálnom otepľovaní - treba viniť slnko"
"Podľa nového výskumu sa globálne otepľovanie napokon vysvetlilo: Zem sa zohrieva preto, lebo slnko svieti teraz jasnejšie, než kedykoľvek za posledných tisíc rokov.

Zem počas vekov prechádza prudkými zmenami medzi teplým, mokrým, stabilným podnebím a chladným, suchým a veterným -a to sa dialo už dávno predtým, než sa začali spaľovať fosílne palivá. A zmeny, ktorých sme teraz svedkami, sú v podstate prechádzkou rozkvitnutým sadom oproti tomu, čo si planéta musela vystáť v minulosti."

Tu v žiadnom prípade nejde o zastávanie sa ropných kartelov alebo neokonzervatívnych ničiteľov, ktorí by mohli mať motiváciu ignorovať globálne otepľovanie, či už je spôsobené človekom alebo nie. Ani tu nejde o popieranie faktu, že Zem sa skutočne postupne zohrieva, ale o to, ako sa vysporiadame s faktom, že ku globálnemu otepľovaniu dochádza až na okraji slnečného systému, keď budeme viniť len ľudskú aktivitu. Odišli výfukové plyny z našej atmosféry a cez nejakú dieru sa presunuli na mesiac Tritón?

Záver, že ku globálnemu otepľovaniu dochádza len v dôsledku ľudskej činnosti, sa teraz tak násilne vnucuje verejnosti, zvlášť v Európe, že keď vyjadríte čo i len najmenšiu pochybnosť, to je niekedy akoby ste popierali holokaust. Prostredníctvom televízie, tlače a osobností ľuďom už natoľko vymylimozog, že skeptici sú teray symbolicky "nútení nosiť žltú hviezdu" a diskutovať o svojich pochybnostiach len skryto a v zmierlivom tóne, inak ich hneď vypíska, zápalisto okríkne a vysmejearmáda dobrosrdečníkov, sväto-sväte presvedčených, že zachraňujú matičku zem recyklovanímvínových fliaš alebo umiestňovaním papiera do špeciálnych odpadových nádob.

Strašenie neodvratnou klimatickou katastrofou tiež dobre zapĺňa vysielací čas a stránky a navyše potom netreba venovať pozornosť geneticky upravovaným potravinám, šialeným vedcom, odhodlaným klonovať chiméry alebo uzurpácii a rôznym formám zneužívania takých korporácií ako je Monsanto.

Globálne otepľovanie používajú ako ospravedlnenie čoraz väčšej kontroly a sledovania v našich každodenných životoch, na montovanie RFIDčipov aj na naše smetné nádoby, na satelitné sledovanie dĺžky jazdy autom, čo potom bude možné zdaňovať a na globálnu daň na benzínovej pumpe.
Extrémistické krídlo hnutia za životné prostredie, charakterizované takými ľuďmi ako dr. Erik Pianka, presadzuje zredukovanie počtov obyvateľov epidémiami a štátom posväcovaný bioterorizmus, aby sme vraj mohli zachrániť planétu Zem pred chorobou, zvanou ľudstvo.

Toto ortodoxné organizované "náboženstvo" globálneho otepľovania a jeho katastrofálne následky by sme mali podrobovať drobnohľadu a spochybňovať faktom, že tento jav sa vyskytuje v celom slnečnom systéme a že teda ide o prirodzený vývojový slnečný cyklus, nie o následky ľudskej činnosti.

_____________________________________________

(krátené)

Paul Joseph Watson, Prison Planet
Pôvodný zdroj nájdete tu...

Prevzaté z: PROP.sk

Príbuzné:

Globálne oteplovanie alebo ochladzovanie?Článok je v sekcií - Veda / Vesmír