Prebudený kolos

Čína bola vždy uzavretá svetu, čoho najrukolapnejším dôkazom je Čínsky múr. Dokonale chránil všetky tajomstvá Číňanov: či už to bol papier, hodváb, pyramídy,alebo pozostatky tajomných bytostí. Dnes sa budeme zaoberať posledným tajomstvom a tým, čo sa vlastne stalo či skôr mohlo stať za čínskym múrom... V roku 1938 skupina čínskych archeológov objavila hrobky s pozostatkami tajomných bytostí a predmetov ozdobených neznámym písmom, o čom sme už neraz písali. Časť inskripcií pokrývajúcich artefakty sa podarilo rozlúštiť v roku 1962. O 33 rokov neskôr v čínskej provincii Sečuan bádatelia natrafili na osadu, kde žili ľudia s nezvyčajnými genetickými vlastnosťami. Miestne úrady sa snažili všetky tieto informácie utajiť. Vzápätí v roku 1999 Číňania začali s kozmickými projektmi gigantických rozmerov. Už v marci 2002 urobili testy ďalšej verzie kozmickej lode s posádkou. Nedávno šéf tamojšej kozmickej agentúry potvrdil, že v roku 2005 čínski kozmonauti pristanú na Mesiaci.

Čo sa stalo za Čínskym múrom?

Podarilo sa vedcom Panstva stredu získať a využiť mimozemskou technológiu? Mnohé tomu napovedá...

Medzi horami Bajan Karaul, kde sa nachádzajú pramene čínskych riek Jang-ce a Mekong, na prelome rokov 1937 - 1938 skupina archeológov vedená doktorom Chi Pu-Teiom objavila jaskyne s mnohými hrobmi, v ktorých boli kostry menej ako 130-centimetrových bytostí. Lebky mŕtvych mali neobyčajný tvar, boli neproporčne veľké a ostatné kosti kostier ich objavitelia označili za neobyčajne jemné. Doktor Chi Pu-Tei určil vek kostier na takmer 12-tisíc rokov. Podľa miestnych legiend mali v hroboch odpočívať predkovia už vymierajúceho kmeňa Dropa (alebo Dzopa, podľa zdroja), Ľudia nízkeho vzrastu, ktorí obývali tieto miesta. Predkovia odpočívajúci v hroboch podľa legendy prišli z hviezd. Expedícia doktora Chi Pu-Teia objavila však v jaskyniach nielen kostry nezvyčajných bytostí... Bolo tam aj 7l6 okrúhlych kamenných platní s priemerom okolo 30 cm, centimeter hrubých, ktoré pripomínali analogické platne. Každú pokrýval špirálovitý vzor, vyrezaný do kameňa. Medzi líniami boli znaky - písmo vede neznáme. V roku 1962 profesor Tsum Um-Nui z pekinského inštitútu prehistórie potvrdil, že odkódoval šesť týchto znakov, ale zverejnil iba niekoľko nepodstatných skutočností.

Zápis katastrofy bytostí zo Síria

Zápis má vraj opisovať priebeh katastrofy kozmitov zo Síria a život stroskotancov v ťažkých pozemských podmienkach. Kozmiti sa pomocou genetického inžinierstva mali krížiť s ľudskou rasou. Práve Dropovia mali byť vzdialenými potomkami prvých krížencov. Tieto informácie čínskeho vedca dodnes opakujú západní bádatelia napriek tomu, že môžu byť len výsledkom jalových špekulácií. Rovnako dobre to môže byť dezinformácia čínskej tajnej služby. Ak je to tak, potom fakty zahalené dymovou clonou musia byt šokujúce... Artefakty podobné gramofónovým platniam z tajomných hrobov z hôr Bajan Karaul podľa niektorých zdrojov nie sú z kameňa, ale z keramicko-kovovej zliatiny. Tieto predmety boli podľa údajných analýz fyzikov - podrobené pôsobeniu veľmi silného elektrického poľa. Na ne nahrali určité údaje. Tieto platne dnes nie sú dostupné. Po chvíľkovej strate bdelosti v roku 1962 čínske úrady vyhlásili na artefakty informačné embargo.Tým sa však všetky tajomstvá nekončia.

Osada trpaslíkov

Začiatkom roku 1996 svetové informačné agentúry uviedli, že v čínskej provincii Sečuan v blízkosti horského pásma Bajan Karaul objavili osadu nezvyčajne nízkych ľudí, ktorí sú oveľa menší ako.Dropovia.Najvyšší z dospelých obyvateľov dediny Huilong (leží 200 kilometrov od mesta Čeng- du, hlavného mesta provincie Sečuan) mal l 15 centimetrov a najnižší sotva 63,5 centimetra. Zvláštne je, že títo ľudia netrpeli genetickým ochorením trpasličím vzrastom. Sú, tak ako Dropovia, výsledkom genetického inžinierstva kozmitov'? A možnože ide o potomkov samých kozmitov, ktorí sa kedysi zachránili pri katastrofe hviezdnej lode.

Po chvíľkovom záujme celú záležitosť zahalilo mlčanie. Podľa nemeckého výskumníka Hartwiga Hausdorfa, autora prác Biela pyramída a XX. .storočie. Storočie záhad a fenoménov, dochádza k takémuto postupu vždy, keď čínska vláda skrýva dôkazy. K Dropom a obyvateľom Huilongu nepustili nikoho zo zahraničia. Takisto spomínaný Hartwig Hausdorf a novinársky štáb televízneho koncernu RTL nedostali povolenie na návštevu tejto oblasti Panstva stredu... Prečo sa čínske úrady tak úporne bránia návšteve cudzincov? Mienia vo vlastný prospech využiť poznanie získané z hrobov v horách Bajan Karaul? Naozaj sa im podarilo prečítať obsah nahrávok z kamenných platní? Existujú indície, ktoré naznačujú, že to tak naozaj môže byť.

Prekvapivý záujem o kozmos

V uplynulých desaťročiach sa Čína zaujímala o kozmos výlučne vo vojenských kategóriách a výlučne priestorom okolo Zeme. A tu zrazu v novembri 1999 úspešne vyskúšala kozmickú loď, určenú na lety s posádkou Šenzou (názov neznamená nič iné ako svätá loď. Čínska vláda oznámila aj realizáciu štvoretapového plánu výskumu kozmu, okrem iného aj umiestnenie čínskej stanice na orbite, ktorá bude udržiavať spojenie so Zemou.

Čínsky kozmický program vznikol náhle, a to v neobyčajnom rozsahu. Obklopuje ho tajomstvo. Veď uplynul sotva rok a začiatkom októbra roku 2000 čínske úrady oznámili, že v najbližších rokoch plánujú pristátie čínskych posádok na

Mesiaci a dokonca na Marse. V novembri 2001 dátumy spresnili: čínski kozmonauti poletia na Mesiac v roku 2005. V marci tohto roku preto na kozmodróme Jiuquan v severozápadnej provincii Gansu robili testy ďalšej lode Šenzou 3, určenej na lety s posádkou. Svetové médiá predpokladajú, že Čína si chce takto udržať významnú medzinárodnú pozíciu a zabezpečiť svoj podiel pri budúcom využití zásob Mesiaca a iných nebeských telies.

Možné je však aj to, že ide o čosi iné. Na vlastnej kozmickej stanici možno totiž hľadať mimozemské civilizácie, ktoré kedysi pristáli v horách Bajan Karaul bez ohľadu na kohokoľvek.

Lety na Mesiac a Mars sa môžu stať len kamuflážou pre expedície na iné miesta našej slnečnej sústavy.Ašpirujú Číňania na nadviazanie prvého kontaktu s mimozemskými bytosťami? To ukáže čas. Možnože kozmiti skrývajú svoje základne v Galaxii... Záhada hrobov z Bajan Karaul tak zostáva naďalej zahalená tajomstvom: nečudo, veď ju chráni "čínsky múr" mlčania.Článok je v sekcií - UFO a Mimozemšťania / UFO