Naďalej strážené

Americký výskum vodíkovej bomby v 40. a 50. rokoch minulého storočia bol mimoriadne tajný. Oveľa vyššie zaradenie na listine utajovaných skutočností (až o dve miesta) mala známa katastrofa v Roswelli.

Podľa oficiálnej verzie tam havaroval meteorologický balón. Dňa I5. septembra 1950 inžinier B. Smith z kanadského ministerstva dopravy zaznamenal stretnutie s americkým fyzikom Róbertom I. Sarbacherom vo Washingtone. ktorý bol poradcom amerického departementu pre výskum obrany a pokroku. Skupina vedcov z oboch krajín hovorila o rôznych veciach, ale Kanaďania sa nakoniec spýtali Sarbachera na katastrofu v Roswelli z roku 1947. Záležitosť bola čerstvá, všetci si ešte pamätali správy v tlači, rozhovory so svedkami. Pamätali si aj okamžitú reakciu armády a presviedčanie verejnosti, že nehavarovalo UFO, ale meteorologický balón a pod. Vedci. ktorí sa zišli vo Washingtone, sa dobre poznali a všetci mali prístup k rôznym tajomstvám. Sarbacher preto nemal dôvod klamať. Potvrdil, že UFO existuje a že k roswellskej katastrofe naozaj došlo. Rozprával o získaní technológie od cudzincov: "Neboli sme schopní zopakovať, čo robili... Vedeli sme len to, že nie my sme ich stvorili a že nepochádzajú zo Zeme... Záležitosť Roswell bola oveľa stráženejšia ako vodíková bomba... V skutočnosti je to najväčšie tajomstvo vlády USA."

Sarbacher sa bezprostredne nezúčastňoval na práci s havarovaným objektom UFO. Tvrdil len, že členmi programu boli okrem inýchšéf dcpartmentu pre výskum obrany Vannevar Bush, vedec Johnson Meumann a Robert Oppenheimer, jeden z otcov atómovej bomby. Sarbacher občas čítal materiály týkajúce sa UFO a zúčastňoval sa leteckých odbavení.Ako hmyz

V roku 1983 tajný záznam inžiniera Smitha našiel v jeho papieroch kanadský ufológ Arthur Bray. Smith bol už od roku 1961 mŕtvy, preto sa ufológ obrátil na samého Sarbachera. Ten v liste Williamovi Steinmanovi všetko potvrdil. Napríklad napísal, že piloti, ktorí vtedy obletúvali získané stroje mimozemšťanov, tvrdili, že boli zvyčajne drobní. Museli vydržať obrovské preťaženie a brzdenie. Anatomopatológovia, ktorí robili pitvu mŕtvych tiel mimozemšťanov, spomínali, že konštrukcia ich kostier bola podobná niektorým druhom pozemského hmyzu.

Sarbacher potvrdil, že v Roswelli sa stala len jedna z mnohých katastrôf mimozemských lodí (niektoré boli zostrelené vojenskými lietadlami). Vedec nechápal, prečo celú záležitosť utajovali. Možno preto, že na výsledkoch výskumov cudzej technológie možno celkom dobre zarobiť. Sarbacher tvrdí, že niektoré superľahké a supertvrdé materiály, ktoré sa dnes používajú vo vojenskej technológii, pochádzajú práve z laboratórií, ktoré objavovali tajomstvo UFO.Článok je v sekcií - UFO a Mimozemšťania / UFO