Kozmiti: príťažliví i hrozní

Mnohí ľudia tvrdia, sa stretli so záhadnými bytosťami, ktoré podľa ich náboru nepochádzajú z nášho sveta. Tí, ktorí takéto bytosti stretli, o tom väčšinou povedia najbližším, prípadne policajtom, zriedkavejšie ufológom. Novinárom sa s takýmito závitkami pochvália zvyčajne len tí, čo túžia po tom, aby videli svoje meno v novinách. Väčšina sa obáva, že sa im svet vysmeje. Napriek tomu čoraz viac ľudí hovorí o stretnutí so záhadnými bytosťami z kozmu.
Ako hovoria mnohí návštevníci Južnej Ameriky, stretnutia s UFO sú tam celkom bežné. Informujú o tom dokonca tabule pri cestách. Preto mnohých Juhoameričanov vôbec neprekvapila skutočnosť, že starosta istého brazílskeho mesta začal budovať pristávaciu plochu pre lode mimozemšťanov. Tvrdil, že odborné rady získava od urológov a samých mimozemšťanov...

Kozmický prístav
V Amerike ľudia najčastejšie stretávajú malé sivé bytosti s veľkými očami. Viacerí Rusi videli zasa modrookých a svetlovlasých obrov - 2 -až- 3-metrových.
Iní kozmiti však majú oveľa exotickejšie formy. Nikoho z prívržencov mimozemských civilizácií (a tých, ako sa ukazuje, je aj u nás viac ako dosť zjavných či utajených) by preto nemalo prekvapiť, že na predmestí Bocaiuva do Sul vznikne prvý prístav pre kozmické lode mimozemšťanov. V roku 2002 to médiám oznámil Elcio Berti, starosta mestečka, ktoré leží v brazílskom štáte Paraná. Mestečko má 12-tisíc obyvateľov a jeho starosta sa teší dôvere obyvateľov už druhé volebné obdobie. Tvrdí, že na projekte pracuje spolu s ufológmi a mimozemšťanmi už štyri roky. Práce sa majú začať tohto roku a dokončiť v decembri. Časť nákladov na výstavbu majú kryť mimozemšťania. Berti, ktorý tvrdí, že návrh pochádza od bytostí z kozmu, sa obáva zmien, ku ktorým dôjde, lebo mestečku chýba infraštruktúra na prijatie tisícov turistov z celej krajiny a zahraničia. Starosta ubezpečuje všetkých zvedavcov, že mimozemšťania „hovoria málo, akoby hypnotizovali". Ten, kto mu dal plány brazílskeho prístaviska UFO, vyzeral podľa jeho opisu ako „Japonec s hlavou Nemca".

Nie je jediný
Burti nie je jediný, čo tvrdí, že sa stretol s mimozemskými bytosťami. Od dávnych čias kroniky zaznamenávajú stretnutia so zvláštnymi bytosťami, záhadnými cudzincami, ktorí prileteli „z neba". Možno ide o cestovateľov v Zase. Možno sú to bytosti z paralelných svetov, ktoré prichádzajú vtedy, keď sa opona medzi svetmi trhá... Ktovie. Zvláštne oblečenú 75 centimetrovú bytosť videli napríklad roľníci tureckej dediny Usak celkom nedávno - v roku 2001, o čom sme už písali. Američanku Kathleen May z Platsvvoodu v západnej Virgínii zasa vystrašil zvláštne oblečený mimozemšťan, ktorý bol tri metre vysoký! Mal lesklé zelené telo, krvavočervenú tvár a po teréne sa pohyboval prískokmi. Žena od „návštevníka" utiekla nielen preto, že sa veľmi bála, ale od bytosti sa šíril neznesiteľný smrad, čo ju dokonca prinútilo zvracať. Nevšedne oblečenú bytosť stretli dvaja americkí baníci: John Q. Black a John van Alien. Na opustenom mieste zrazu zbadali pristávať objekt, z ktorého vyšla bytosť v odeve so švédskymi tvídovými rukávmi a kapucňou. Cudzinec bol nízky, ale mal široké ramená. Zobral si trocha vody a odletel. O mesiac sa situácia zopakovala a vtedy baníci záležitosť oznámili šerifovi. Ten im prikázal, aby v nijakom prípade do cudzinca nestrieľali, ale „Švéd" sa viac neobjavil.

Trojoký tvor
Študent Ricardo Meiresie z Brazílie išiel autom po verejnej ceste neďaleko miesta, kde má vzniknúť pristávacia plocha pre mimozemšťanov. Na ceste videl tvora s hlavou ako melón s dlhými bielymi vlasmi a tromi očami. Ricardovi zrazu zhasol motor a nemal kam ujsť. Tvor k nemu pribehol, stiahol mu šál z krku a utiekol. V piesku popri ceste po ňom zostávali stopy. Keď zmizol, motor auta okamžite naskočil. Študent zdesený tým, čo sa stalo, vrátil sa o niekoľko hodín na miesto kozmického prepadu. Nič tam nenašiel, iba šál, ktorý mu tvor ukradol.
Horšie skončil Američan John Trasco z Everitts Town v štáte New Yersey, pred ktorým sa zrazu objavili bytosti zemitej pleti s veľkými žabími očami a lámanou angličtinou mu povedali:
„Sme pokojné osoby, potrebujeme len tvojho psa." Bez váhania im ho dal. Mnohí videli stvorenia so štvorcovými hlavami a jedným okom, iní „bytosti, ktoré vyzerali ako banány pieskovej farby a pleťou ako froté uterák", ktoré oznamovali lámanou angličtinou, že sú bezpohlavné... Viacerí po stretnutiach s „vesmírčanmi" trpeli takzvaným pokontaktným syndrómom - zvracali, mali horúčku a iné zdravotné problémy.

Pohotový šerif
Stretnutia s kozmickými bytosťami sú zaujímavé tým, že k nim dochádza nečakane. V takýchto prípadoch je ťažké myslieť na dôkazy v podobe fotografií či videozáznamov. Pravda, mimozemšťana možno aj premôcť, spútať a dôkaz verejne prezentovať... Zatiaľ to však nik nedokázal (aspoň o tom nevieme). Na stretnutie s mimozemšťanom preto treba byť ustavične pripravený. Takto uvažoval aj šéf polície v americkom mestečku Palksville, šerif Steenshaw, lebo keď prijal správu o pristátí kozmickej lode na západ od mestečka, okamžite zareagoval. Okrem zbrane si so sebou zobral aj fotoaparát a ihneď sa vydal policajným autom na miesto, ktoré mu svedkovia označili. Z kozmickej lode práve vychádzala bytosť oblečená v akejsi zinkovej fólii s neveľkou anténkou na hlave. Šerif Steenshaw však pri pohľade na túto bytosť stratil hlavu: zapol sirénu auta a svetlo na streche. Kozmita, ktorý takéto privítanie nečakal a nevedel, čo sa bude diať, zmizol aj s raketou.
K stretnutiam s kozmickými bytosťami dochádza pomerne často. Stále však chýbajú materiálne dôkazy. Azda však roky 2003-2004 sa stanú prelomovými: keď v brazílskom mestečku vznikne pristávacia plocha pre kozmické plavidlá a začnú tam pristávať lode so zástupmi mimozemšťanov na palube...Článok je v sekcií - UFO a Mimozemšťania / UFO