Z archivu rozhovorů Ericha von Däniken

Otázky a odpovědi (18.10.2006 12:45 - 18.10.2006 14:10)

Jméno: zdenek
Otázka:
jaký je váš názor na to,že prastaré civilizace povstaly tak říkajíc z popela,už s hodně rozvinutou infrastrukturou a technycky také dobře vyspělé.Je už dokázano že Inkové obsadily už dávno před nimi zbudované lokality(města)?
Odpověď:
Když hovoříme o Incích, pak mluvíme o Jižní Americe. Tam existují ve výšce asi 4 tisíce metrů skutečně stavby, které si nedovedeme vysvětlit. Ty prý, podle Inků, byly vytvořeny nebeskými bytostmi.

Jméno: Marie
Otázka:
Dobrý den, procestoval jste celý svět, prozkoumal hodně památek. Která na Vás nejvíce zapůsobila a která je i dodnes pro Vás největší záhadou? Děkuji a přeji hezký den
Odpověď:
Největší záhadou pro mne je staroegyptská historie z dob před Cheopsem. Egypťané mají historii, která jde desetitisíce let zpátky. Podle oficiální egyptologie sahá jejich historie jen do takových tří tisíc let před Kristem. V Egyptě se budeme muset vyrovnat ještě se spoustou šokujících nálezů. Pokud se vůbec dostanou na veřejnost. Když se nedostanou, tak já už to zveřejním. Mimochodem, mne a mne podobným, často vyčítají, že děláme tajnosti. Skutečnost je právě opačná. My vytahujeme tajnosti na veřejnost a předkládáme je k diskuzi. Tajnosti dělá ta druhá strana.

Jméno: Rozmarýn Božan
Otázka:
Dobrý den, zajímalo by mě, jestli sleduje sci-fi filmy a seriály a co o nich soudíte. Máte třeba nějaký oblíbený?
Odpověď:
Miluji sci-fi seriály, pokud jsou technicky dobře udělané. Obzvláště miluji cesty časem a filozofii o budoucnosti, ale nejsem fanoušek "kovbojek" ve vesmíru. Podle mých knih se brzy začne ve Spojených státech natáčet seriál. Než se dostane do Evropy, bude to trvat asi tak 14 měsíců.

Jméno: Ivan
Otázka:
Jaký je Váš názor na záhadu tzv. Tunguzského meteoritu?
Odpověď:
Pořád zastávám názor, že tenkrát expodovalo něco mimozemského. Co se přesně odehrálo, musí objasnit fyzika.

Jméno: Tiler Jaroslav
Otázka:
Vážený pane von Dänikene, zajímá mě, zda znáte knihu od Dr. Haus- Joachim Zillmer "Omyly v dějinách Země" a Váš stručný názor na tuto knihu.Děkuji.
Odpověď:
Slyšel jsem o tom. Něco je v tom správně, něco podle mého názoru ne.

Jméno: Trachta
Otázka:
Nejste pro mimozemšťany nebezpečný, když o nich tolik víte? Nebojíte se, že vás unesou nebo zabijou?
Odpověď:
Naopak, jsem nebezpečný pro lidi, protože spoustě organizací se to, co já dělám, vůbec nehodí. Jeden švýcarský redaktor mne jednou nazval prorokem minulosti.

Jméno: Radovan
Otázka:
Zdravím Vás. Když už tu byla řeč o pyramidách. Co soudíte o údajném Kvantovém stroji postaveném Imhotepem v Sakkáře v Egyptě a vůbec o tzv. Škole mysterií Hórova oka?
Odpověď:
Nevím nic o tomto přístroji.

Jméno: Libuše
Otázka:
Dobrý den, chci se vás zeptat na váš názor ohledně hledání Svatého grálu a na knihu ŠIFRA MISTRA LEONARDA.
Odpověď:
První část otázky jsme už odpovídali. Knihu jsem nečetl, ale znám její obsah.

Jméno: Vávra
Otázka:
Mají mimozemšťané přístup na internet? Myslíte si, že nás prostřednictvím této sítě monitorují? Co, když vstupují i do tohoto on-line rozhovoru?
Odpověď:
Nevylučuji to. Věřím, že mají také smysl pro humor.

Jméno: agent 008
Otázka:
Myslíte si, že NASA něco tají? Například objevy na poli mimozemské civilizace?
Odpověď:
Ano, vím, že NASA něco tají.

Jméno: zdenek
Otázka:
Myslíte že podle starých Indických spisů se podaří rekonstruovat letající stroje (tuším Vinami)a kolik ras mimozenských civilizací navštívilo v průběhu dejin naši zemi
Odpověď:
Létající objekty, které nazývají Indové Vimana, nazývá starozákonní prorok Ezechiel svátostí Hospodinovou. Tento objekt, který prorok Ezechiel precizně popsal, byl rekonstruován. V mé přednášce to ukazuji pomocí počítačové animace. To samozřejmě nebyla mateřská kosmická loď, ale jen přepravní modul. Domnívám se, že to byly různé rasy, ale jistý si nejsem. Protože žádný člověk před tisíci lety nepopsal a neviděl obličej mimozemšťana, ani Mojžíš v Bibli.

Jméno: Helena
Otázka:
chtěla bych se zeptat: jestli skutečně mimozemské bytosti zasály do vývoje lidstva a jaksi předurčily vývoj jedinců i společnosti, proč se rozhodly, že bude mít podřednější postavení žena? Proč to není muž, nebo proč si jediné inteligentní bytosti na naší planetě nejsou rovné?
Odpověď:
Mimozemšťané ovlivnili genetickou mutací inteligenci hominidu na této planetě a rozdíl mezi mužem a ženou leží v biologickém založení. V důsledku toho rozvyvíjí každé z těchto pohlaví jinou logiku. To vše je hormonálně řízeno. Zda je správnější způsob uvažování ženy nebo muže, závisí na úhlu pohledu. Jedno je jisté: nejsme stejní.

Jméno: Ignác Prácheňský?
Otázka:
Co by mimozemšťané říkali na naši současnou technologii? Považovali by ji za vyspělou, nebo by se jí vysmáli? Děkuji
Odpověď:
Z toho pohledu jsme ještě velmi primitivní. S dosavadním raketovým pohonem žádných hvězd nedosáhneme. Technologie, která by byla byť jen o pouhých 30 let před námi, by nám připadala jako magie.

Jméno: zz
Otázka:
V poslední době se stávají poplárními cesty na Měsíc, které podniakjí tzv. vesmírní cestovatelé. Nezabýval jste se podobnou myšlenkou.
Odpověď:
Ani bych neřekl, že je to populární. Je pár jednotlivců, kteří si to mohou dovolit. Momentálně bych zatím ještě žádné pozemské raketě nesvěřil svůj život.

Jméno: Miroslav Moravec
Otázka:
Dobrý den. Od detství čtu Vaše knihy. Dnes jedu na Vaši přednášku do Pardubic a ve čtvrtek letím do Egypta-podívat se na pyramidy-což jsem si dlouho přál. Většinu toho co říkate a píšete považuji za neotřesitelné i to-že nás stvořili mimozemšťané. Kladu si ovšem otázku-kdo stvořil mimozemšťany. Co myslíte Vy? Děkuji za odpověď.
Odpověď:
Tuto otázku nelze zodpovědět, protože bychom se museli ptát zpětně přes miliardy let. Osobně věřím, že tam někde na počátku byl gradiózní duch stvoření. Filozofové se pokoušeli to vysvětlit, ale nepodařilo se jim to. Švédský nositel Nobelovy ceny Servante Arrehnius již před 40 lety sestavil teorii, kterou nazýváme panspermie. Ta říká, že život se rozšiřuje po celém vesmíru, ale původní počátek nikdo nezná.

Jméno: prof. Fiedler
Otázka:
Myslíte si, že se nkědy setkáte s mimozemšťany? Co byste v takovém případě dělal?
Odpověď:
Měl bych strach a radost současně. Měl bych tolik otázek, že by vystačily na pražský telefonní seznam. Jako první bych se zeptal, co je Bůh, také bych se zeptal, jestli existuje posmrtný život a pak bych měl ještě dva tisíce dalších otázek.

Jméno: Kateřina K.
Otázka:
Kryptogramy v obilí-nádherné obrazce.Co si o tom myslíte Vy?Jednoduché může vytvořit parta vtipálků,ale ty složité a velmi složité ,to nemůže být vytvořeno jen tak...
Odpověď:
Vím, že existují i pravé kryptogramy. Domnívám se, že někdo se nám pokouší zprostředkovat nějakou zprávu, ale my to nechceme vzít na vědomí a zuby nehty se tomu bráníme. To je stejný psychologický efekt, který jsem popsal v předchozí odpovědi.

Jméno: Michal
Otázka:
Nedávno se v tisku objevila zpráva, že se ruská vesmírná stanice dostala do těsné blízkosti neidentifikovatelného objektu. Byl už tento objekt blíže identifikován? O co se mělo jednat? Odpověď:
V kosmu je každý šroubovák nebo šroubek, který upadl z jiného satelitu, neznámým objektem. O neidentifikovatelném objektu bychom mohli hovořit teprve tehdy, kdyby měl inteligentní řízení, kdyby například cíleně obletěl tuto kosmickou stanici. Na tento okamžik toužebně čekám a doufám, že o tom potom bude tisk informovat.

Jméno: Otto CH
Otázka:
JSEM JIZ 30LET VASIM PRIZNIVCEM MAM VSECHNY VASE KNIHY VYDANE V CESTINE PROC NAM VEDCI NEUSTALE TVRDI ZE POCHAZIME Z OPIC DNES V 21 STOLETI PRECE TESTY DNA TO MUSI VYVRATIT NEBO MATE JINE POZNATKY Z TOHOTO TESTOVANI DEKUJI A PREJU MNOHO TVURCICH LET.
Odpověď:
Souvisí to s lidskou psychologií. My si o sobě myslíme, že jsme ti největší. Je jedno, jestli se na to díváme z pohledu evoluce nebo náboženství. My jsme prostě v našich představách ti největší. Samozřejmě pocházíme, a řeknu to nevědecky, z opice, ale nejen. K tomu přišla umělá mutace. Bohové stvořili člověka k obrazu svému. Naši genetikové to naprosto bezpochyb brzy zjistí z našeho genetického kódu. V našich genech neseme mimozemské poselství. Někteří to pochopili, jiní dosud spí.

Jméno: Bohumil Filip
Otázka:
Co soudíte o nedávno uvedeném filmu v televizi "Z tajných archívů KGB-UFO"? Myslíte si, že také Američané pečlivě tají nalezenou techniku, případně ostatky mimozemšanů? A proč?
Odpověď:
Ty filmy o KGB neznám, ale víme, že v roce 1947 v Roswellu se prý zřítil mimozemský objekt. Americké tajné služby to vždy popíraly, ale před několika měsíci mi Ed Mitchell, což je astronaut, který byl na Měsíci, mi potvrdil, že se tento případ skutečně stal. Američané určitě mají nějaké kovy nebo jiné předměty od těchto cizinců.

Jméno: georg
Otázka:
co si myslite o nove planete.prosim odepiste
Odpověď:
Bývalý meteorit byl prohlášen za planetu díky své velikosti. To v našem slunečním systému nic nemění. Tento meteorit tu byl vždycky.

Jméno: djseek
Otázka:
Je už lidstvo připraveno na setkání s vyspělejší civilizací? Co to přinese? Dojde ke zhroucení stávajících systémů a chaosu? Nebo to naopak bude mít poziviní přínos, jaký?
Odpověď:
Severoamerická společnost je v podstatě na něco takového připravena. Pro celý arabský svět by byla taková návštěva katastrofou. A vůbec - pro všechny hluboce věřící jakéhokoliv náboženství by došlo ke zhroucení mnoha představ. Tím nechci říct, že by lidé tím pádem ztratili víru v Boha, protože to, co si představujeme pod jménem Bůh, je v podstatě ten grandiózní duch stvoření. Já jsem přesvědčen, že se tito tzv. Bohové vrátí, a proto považuji za čestnější se těmito myšlenkami zabývat, než je potlačovat. Ti, co o tom nic nevědí, zažijí v tom případě hrozný šok.

Jméno: Erik von Danenmark
Otázka:
Máte kromě záhadologie i jiné koníčky, kterým se ve volném čase věnujete?
Odpověď:
Nemám žádný volný čas. Když nějaký mám, tak mozek stále jede naplno. Rád vařím a diskutuji s přáteli. Samozřejmě u skleničky vína, nebo deseti skleničkách.

Jméno: kamilhp
Otázka:
co si myslite o ceske republice?
Odpověď:
K tomu nemohu téměř nic říct, ale mám rád Čechy. O Vaší politice toho vím stejně málo jako Vy o té švýcarské. Zatím jsem neměl čas si Vaši zemi důkladně prohlédnout.

Jméno: Lenka Ř.
Otázka:
Dá se říct, že je návštěva místa spojovaného s dávnou přítomností mimozeměštanů vlastně setkáním s nimi? Neruší se zde hranice času?
Odpověď:
Je to setkání s minulostí, kdy tu mimozemšťané byli. Například v Puma Puku (v Bolívii v nadmořské výšce 4100 metrů).

Jméno: Lenka
Otázka:
Dobrý den,chtěla jsem vědět, jestli je něco nového ohledně hledání archy úmluvy.Také jestli jste stále přesvědčen, že ji lze na Zemi najít.
Odpověď:
Není nic nového, co by odborník o tomto tématu nevěděl. Pozůstatky archy úmluvy leží pod Mariánskou katedrálou v etiopském městě Axum. Každý to tam ví, ale vykopávky nejsou z náboženských důvodů možné.

Jméno: Jarmila
Otázka:
Nejprve Vás chci pozdravit a přivítat v České rebublice. Chtěla bych se zeptat,jaké jsou nové poznatky při zkoumání náhorní plošiny Nazca
Odpověď:
Z mého pověření tam byl proveden vědecký výzkum. Zjistilo se, že vodivost elektřiny na tzv. dráhách je osmtisíckrát vyšší, než je normální. Navíc jsme zjistili, že obsah arsenu je zde sedmnáctkrát vyšší než průměr. Také jsme zjistili nepřirozeně silná magnetická pole a v hlubších vrstvách jsme našli krystalické sklo. Mohu říct s naprostou jistotou, že v Nazce něco nesouhlasí, ale zatím nevíme proč. Výzkum bude pokračovat.

Jméno: Koupý
Otázka:
MYSLÍTE ,ŽE MÁYOVÉ ODCESTOVALI S MIMOZEMSKOU CIVILIZACÍ,NEBO VYMŘELI NA EPIDEMIE ČI JINAK. děkuji:Koupý
Odpověď:
Mayové nevymřeli, jejich potomci dosud žijí. Jejich předci měli zcela určitě kontakt s mimozemšťany, protože o tom píší oni sami. Jsou to také oni, kteří tvrdí, že Bohové se vrátí.

Jméno: Tereza Nejezchlebová
Otázka:
Pane Dänikene, jací jsou tedy vlastně mimozemšťané? Podobají se nám? V čem?
Odpověď:
Už jsem říkali, že Bohové vytvořili lidstvo k obrazu svému, takže tím se podobáme my jim a ne oni nám, což není totéž. Určitě existují mimozemšťané, kteří s námi nemají ani to nejmenší společné, ale ti, kteří před tisíciletími byli zde, měli určitě hlavu, údy, prsty a tělo. Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi zaslali své otázky, děkuji překladatelce, která nám pomohla, i rychloprstému zapisovateli. Přeji čtenářům Deníku hodně zdraví, štěstí a věřím, že se všichni přijedou podívat do Mystery Parku ve Švýcarsku, kde mnou spoustu popisovaných záhad uvidí na vlastní oči.

Jméno: Zdenek
Otázka:
Co říkáta na objev pyramid v Bosně,udajně starších než v egyptě...a celkový výskit pyramid po světě...má to něco společného s energií která se v nich hromadí??
Odpověď:
O pyramidách v Bosně vím pouze z tisku. Osobně jsem tam ještě nebyl, ale pojedu tam v únoru nebo březnu příštího roku. Proto o tom ještě nemohu hovořit. Pyramidy jsou sice na celém světě, ale jsou různé. Navíc vznikaly v nejrůznějších dobách, například středoamerické pyramidy se datují z doby 600 až 700 po Kristu, zatímco egyptské vznikly 2500 let před Kristem. Mezitím je rozdíl 3000 let. Nevěřím, že středoamerické nebo například indické mají co do činění s energií. U těch nejstarších egyptských, a to bych chtěl podtrhnout, je to možné.

méno: Eva N.
Otázka:
Proč jsou ženy záhadou? Myslíte si, že v mimozemských civilizacích neexistují pohlaví?
Odpověď:
Určitě mají, ale domnívám se, že ani mimozemšťané svým ženám zcela nerozumí. To víme ze starých spisů, že Bohové a Bohyně se vždy hádají.

Jméno: Zdeněk Jiráček
Otázka:
Máte nějaké poznatky- záhady týkající se území Čech a Moravy?
Odpověď:
Bohužel ne. Je to ostuda, tady mám ve vzdělání mezeru. Na celém světě, ať už mluvíme o České republice nebo o Švýcarsku, tak největší záhadou jsou ženy.

Jméno: Petra Košťálová
Otázka:
Dobrý den pane von Dänikene, já bych chtěla vědět, jestli nenapíšete ještě něco jako cestopis, protože kniha "Zlomky času", kde píšete o svých zážitcích z cest mě velmi pobavila, myslím, že by byla škoda ještě alespoň jednou nevyužít Vašeho úžasného smyslu pro humor. Děkuji.
Odpověď:
Děkuji za kompliment. Nevím, jestli mi to čas umožní, abych ještě jednou napsal knihu tohoto druhu. Zážitků mám dost, zvláště těch humorných a duchaplných.

Jméno: Pěnkava
Otázka:
Co soudíte o tom, že kameny v moři u ostrova Bimini tam prý dali Číňané při výpravě kolem světa v roce 1421?
Odpověď:
To slyším poprvé. Lze si jen těžko představit, že tomu tak je, protože kameny leží pod vodou. Proč by deponovali ve středověku Číňani kameny pod vodou?

Jméno: eisen001
Otázka:
Předkládáte tvrzení, že mimozemšťani již na zemi byli. Že to dokladují kresby Inků, Aztéků. Proč se tedy mimozemšťani neobjevili na zemi napříkad v posledních sto letech. Děkuji
Odpověď:
Nevíme, jestli se neobjevili. Možná jsme pozorováni a cizinci se od nás zatím drží dále. Na druhé straně máme co dělat se vzdálenostmi mnoha tisíců světelných let v kosmu a takovéto vzdálenosti nelze překonávat během krátké doby. I kdyby měli k dispozici velmi rychlé kosmické lodě a mohli létat téměř světelnou rychlostí, nejde to rychleji, protože se do hry dostávají i efekty časového posunu. Já předpokládám, že mezi jednou a druhou návštěvou nutně musí uběhnout několik tisíc let. Ale přijdou. Možná rychleji, než nám bude milé.

Jméno: zdenek
Otázka:
Co si myslíte že ukrívá za tajemství velká pyramida v Egyptě...pokud nějaké ukrývá
Odpověď:
Domnívám se, že stoprocentně ukrývá. Ve Velké pyramidě existují prostory, v nichž jsou uloženy spisy a zprávy. Pod Velkou pyramidou leží celý labyrint koridorů a chodeb. Říkám to s jistotou, protože jsem tam již byl.

Jméno: Mimo-zemšťan:
Otázka:
Hezký den, pane Dänikene. Hlídají nás mimozemšťané každý den?
Odpověď:
Nemyslím si to. Stejně jako si nemyslím, že nás pozoruje Bůh.

Jméno: Lukáš
Otázka:
Dobrý den, spolupracujete také s nějakým českým záhadologem a pokud ano, na jaké záhadě ? Odpověď:
Bohužel ne. Mám sice pár českých přátel. Ti mají dobré nápady, ale o skutečné spolupráci se zde hovořit nedá.

Jméno: Michael Fausek
Otázka:
Rád bych se zeptal,jestli nechystáte knihu ve které by jste rekapituloval současný stav výzkumů a novinek,které jste tak báječně popsal ve svých knihách za posledních 30 let, ale k některým jste se již tolik nevracel.
Odpověď:
To je přesně můj záměr a chystám se k tomu příští léto. V té knize bych rád vyřadil všechno, co se ukázalo být omylem tak, aby tam zůstaly jen věci, které skutečně platí. Ale jedno bude platit stále: Bohové byli astronauti.

Jméno: Kalousek
Otázka:
Proč bychom měli věřit vašim teoriím o mimozemských civilizacích?
Odpověď:
Nemusíte mi věřit, nechci žádné věřící. Každý, který se opravdu tímto tématem vážně zabývá, dojde ke stejnému výsledku.

Jméno: Ing. Hamr
Otázka:
Moc si vás vážím, pane Dänikene, četl jsem skoro všechny vaše knihy. Napíšete ještě taky nějaké sci-fi? Třeba o tom, jak proběhla první návštěva mimozemšťanů na Zemi?
Odpověď:
Právě mi na německém trhu vyšla kniha. Ta se jmenuje Tommy a planeta lží. Tam vyprávím příhodu, která se odehrála před dvaceti lety. Nejde sice o UFO, ale přesto o mimozemšťany. Domnívám se, že tato historka vysvětluje něco nepochopitelného z mého života. Česká republika už zakoupila na tuto knihu práva, takže vyjde i tady.

Zdroj: http://rozhovory.denik.cz/vypis_rozhovoru.phpČlánok je v sekcií - UFO a Mimozemšťania / Nezaradené