Na Zemi sa občas dejú nezvyčajné veci

Túto nezvyčajnú príhodu zažili v roku 2001 manželia Sybilla a Gerhard z Rakúska uprostred leta. Príbeh porozprávali dvom vedcom, ktorí sa zaoberajú nezvyčajnými, mimoriadnymi javmi.
Manželia prechádzali krásnou krajinnou scenériou smerom na Feldkirchen, nádherným úsekom prírody vedúcim k Alpám. Obaja poznali tieto miesta ako vlastnú dlaň. Zrazu v určitej vzdialenosti zbadali v strede cesty červené svetlo. Viditeľnosť v to neskoré slnečné popoludnie bola dobrá. Červená guľa, ktorá sa pohybovala pred ich očami ako iné vozidlo, rezala zákruty presne tak ako auto s manželmi. Pohľad do spätného zrkadla ukázal, že podobná svetelná guľa, ibaže biela, je aj za nimi. Na ceste nebolo nijaké iné auto, čo v takom dobrom počasí a v tomto úseku bolo nezvyčajné. Sybilla a Gerhard boli nesvoji: sami na pustej ceste, eskortovaní červeným a bielym svetlom...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Z archivu rozhovorů Ericha von Däniken

Otázky a odpovědi (18.10.2006 12:45 - 18.10.2006 14:10)

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Sibiřské „Zařízení“

Následující výňatek je zápis rozhovoru s Valery Uvarovem z Ruské akademie pro národní bezpečnost, který s ním před běžícími televizními kamerami vedl na 12. mezinárodním kongresu o UFO (2. až 8. února 2003 v nevadském Laughlin) vydavatel britského UFO magazínu Graham W. Birdsall.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív