Kreatívna práca – nový podnikateľský duch

Zánik tradičnej, zabezpečenej zamestnaneckej práce, digitálny vek a globalizácia nie sú iba riziká, ale aj šance, ak sa k ním postavíme správnym spôsobom. Sme pripravení na zmenu?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 09. júna 2018

Vnášanie vysokých ideálov do každodennej praxe.

Pred nedávnom mi môj priateľ s rozčarovaním rozprával o podmienkach v závode, kde pracuje. Ide v podstate o pomery, panujúce takmer vo všetkých súčasných výrobných prevádzkach, ktoré nám sem boli „importované“ spolu s toľko očakávanými, zahraničnými investíciami.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 05. marca 2018

Tajné bratstvá minulosti

Všetko tu už raz bolo..

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Vychovali ich zvieratá

Mnohé deti zachránili a vychovali zvieratá. Najznámejšie sa stali príbehy Mauglího a Tarzana. Dojímajú celé generácie detí i dospelých. Realita je však posadne iná: všetky deti, ktoré nemali kontakt s ľuďmi vo veku 2-5 rokov, stávajú sa mentálne i sociálne Zvieratami - takými istými, ako sú ich lesní ochrancovia.
Nijaké neskoršie výchovné metódy nemôžu túto skutočnosť zmeniť. Vychovávateľom sa podarí maximálne dosiahnuť to, že lesné deti sa naučia chodiť vzpriamene, po dvoch nohách a používať zopár slov. Potvrdzuje to aj doktorka Anna Ludovicová z Ríma, ktorá preskúmala 47 takýchto prípadov. Ani v najlepších prípadoch sa tieto deti nikdy nestali skutočnými ľuďmi. Do konca svojho života mali ťažkosti s dorozumievaním sa, len s problémami sa pohybovali vzpriamene a ich rozumová úroveň neprekročila úroveň 3- až 4-ročného dieťaťa. To, pravda, nemení nič na skutočnosti, že zvieratá sú schopné postarať sa o ľudské mláďa a pomôcť mu.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Probůh, přestaňte prosím vás s tou pomocí!

Keňský ekonomický expert James Shikwati (35) tvrdí, že pomoc Africe více škodí než pomáhá. Velký zastánce globalizace hovořil s DER SPIEGEL o ničivých vlivech Západní rozvojové politiky v Africe, zkorumpovaných vládcích a o tendenci zveličovat problém s AIDS.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív