Popis funkcií na webe

Popis jednotlivých funkcií na tomto systéme, keďže sa tento systém môže zdať pre niekoho komplikovaným

Keďže som sľúbil že keď bude web v ostrej prevádzke, tak to tu popíšem, idem na to. Popisovať budem jednotlivé bloky od vrchu po spodok.

Links – tu budú linky na spriatelené weby

Panel pod logom – toto je v podstate panel na rýchle spustenie jednotlivých sekcií. Pri neregistrovanom používateľovi sú tu ponuky – Index, Registrácia, Hľadať, Galéria, Board (Diskusia), pri registrovanom používateľovi sú tu naviac – Pridať novinku, Pridať článok, Moje články, Odhlásiť sa. V podstate významnejšie sú len Pridať novinku a Pridať článok. Ak máte nejakú novinku ktorú by ste chceli uverejniť (v prostrednom frame úplne na vrchu), novinka by mala súvisieť so zameraním webu, o novinky ohľadne webu sa stará admin. Pridať článok – ak máte článok, ktorý by ste chceli uverejniť, tak cez túto možnosť je Vám to dovolené, avšak s tým, že keď odošlete článok, najskôr ho musí niekto z autorského teamu potvrdiť, až potom sa uverejní. Board – je to v podstate diskusia, takže ak máte nejký podnet na diskusiu, môžete sa realizovať :)

Zóny – v podstate je to zoznam kategórií článkov, napríklad v kategórií UFO budú články len s tematikou UFO, šetrí to čas pri vyhľadávaní nejakého konkrétneho článku.

Navigácia – tento panel súvisí so serverom, keďže sú tam aj štatistiky, zoznamy. Napr. Top 10 autorov – poradie autorov podľa počtu článkov, Top 20 článkov – je to poradie najčítanejších článkov. Výpis článkov – môžete si dať vypísať články podľa dátumu uverejnenia, môžete ich aj triediť podľa kategórií.

Diskusie – je to panel kde sa uverejňujú posledné aktívne diskusie,zobrazuje sa aj počet príspevkov v danej diskusií.

Odkazy – tu môžete anonymne administrátorovi vynadať :) ale treba zdôrazniť, že hlavná funkcia tohto panelu je komunikácia s adminom – napr. ohlásiť chybu na stránkach,avšak pozor, táto komunikácia je len jednosmerná (od používateľa k adminovi, nie aj naopak ), takže ak niečo od admina potrebujete, tak mi tam napíšte mail na ktorý sa Vám ozvem.

Naša ikona – síce momentálne (19.8.) je ešte nedorobená, avšak v blízkom čase bude hotová. Tento panel slúži na to, ak by ste chceli podporiť naše stránky formou banneru, tak keď kliknete na tú „našu“ ikonu, zobrazí sa vám kód, ktorý vložíte do stránky.

Prihlásenie – slúží pre prihlásenie registrovaným užívateľom, po prihlásení máte možnosť v tomto paneli zmeniť si nastavenie účtu, zmeniť heslo a pod.

Anketa – slúži nám na to, aby sme zistili verejnú mienku, napr. čo chcú návštevníci stránok, a čo nechcú.

Hľadať – myslím že veľmi praktická funkcia, je to plne fulltextové vyhľadávanie, takže môžete vyhladávať aj podľa slov v článkoch,diskusiach,komentároch. Pomôže ak napríklad hľadáte článok, neviete si naň spomenúť, tak do vyhľadávania zadáte niektoré slová z článku.

Najčítanejšie – je to zoznam najčítanejších článkov

Najdiskutovanejšie – zoznam článkov, ktoré sa stali najkomentovanejšími.

Takže to by asi bol základný popis redakčného systému nami používaného. Ak máte nejaké otázky môžete ma kontaktovať na maili – axis@atlas.sk . V súčasnej dobe sa pracuje na možnosti – registrovaným používateľom by bol pri pridaní článku poslaný mail s ukážkou článku. Uvidím či sa zadarí to spojazdniť.Článok je v sekcií - Aktuálne / Oznamy