Nové oko Velkého bratra

Tajný projekt Celldar umožní dozor nad každým, kdo se pohybuje v oblastech pokrytých telefonním signálem. Sít mobilních telefonů může umožnit sledování každého našeho kroku!

Britská vláda uvolnila prostředky na financování tajného výzkumu radarové technologie, dovolující dosud nejrozsáhlejší kontrolu obyvatelstva ve stylu "Velkého bratra".
Radikálně nový systém hromadného znásilnění občanských svobod, který zneužívá sítě vysílačů systémů mobilních telefonů, umožní bezpečnostním složkám sledovat vozidla i jednotlivce "v reálném čase" téměř na celém území Británie.


Nová technologie "vidí" profily, vytvářené vlnami emitovanými vykrývacími vysílači po nárazu na překážku. Přijímač přitom odfiltruje veškeré signály odrážené nehybnými objekty, jako zdmi nebo stromy. To umožňuje sledovat cokoli pohyblivého, jako například automobily nebo lidi. Předchozí radary potřebovaly velká kompaktní zařízení a signál vykrývačů pro mobilní telefony byl pro toto použití považován za příliš slabý.

Systém pracuje kdekoli, kde je k dispozici signál pro mobilní telefon. Přijímače napojené na takřka všudypřítomné vykrývací vysílače by uživatelům nové technologie mohly umožnit zaměřit se na stovky kilometrů vzdálené oblasti a dostat na displej počítače jakákoliv pohybující se vozidla nebo osoby.

Vlastník přenosného zařízení, které je jen o málo větší než přenosný počítač, by ho dokonce mohl užívat jako "osobního radaru", kontrolujícího území v jeho okolí. Výzkumníci už také pracují na zdokonalení, které má novému vybavení poskytnout "rentgenový zrak" - tedy schopnost "vidět skrz zdi" a nahlížet lidem až do domovů.

Uředníci britského Ministerstva obrany doufají, že nový systém zavedou ihned, jakmile jim to dovolí finance. Je známo, že nemalý zájem o všemožné varianty vhodných sledovacích použití jeví i policie a bezpečnostní služby. Sami vývojáři ovšem tvrdí, že systém Celldar vyvíjejí za účelem obrany proti terorizmu a pro bezpečnost a řízení silničního provozu.

Skupiny obhajující občanské svobody ovšem plány vlády okamžitě odsoudily. "Je to děsivá představa," řekl Simon Davies, ředitel občanské organizace Privacy International. "Vláda zneužívá současných všeobecných obav o bezpečnost k tomu, aby zavedla nové systémy kontroly, které nejsou žádoucí ani nezbytné."

V případě, že bude využit společně s technologií umožnující identifikaci jednotlivce podle jeho mobilního telefonu, vytvoří tento systém elektronickou klec, v níž bude možné kohokoli najít a sledovat každý jeho pohyb na obrazovce, vzdálené stovky kilometrů.

Dosah prototypů je sice zatím asi jen do 100 metrů od vykrývacího vysílače, avšak vývojáři jsou si jisti, že může být značně rozšířen.

Po řadě schůzek se soukromou výzkumnou společností Roke Manor v Romsey, spustili úředníci Ministerstva obrany financování mnohamiliónového projektu. Zprávy o setkáních patří mezi "utajené".

Vládní úředníci seznámení s projektem potvrdili, že britské MO projevilo "velký zájem". "Ted už je to jen záležitost profinancování," řekl jeden z nich.

Soukromí bezpečnostní specialisté novou technologii rovněž vítají. "Bude to ohromně užitečná věc," míní ředitel jedné soukromé bezpečnostní firmy. "Místo instalace nákladných a nešikovných dohledových zařízení, mohou policie nebo bezpečnostní služby začít pracovat rychle a snadno téměř kdekoliv."
"Při sledování podezřelých osob, prevenci možných zločineckých nebo teroristických činů nebo jednoduše lokalizaci osob, má tento systém enormní přednosti."

Vypadá to, že nová radarová technologie by byla zpočátku použita k ochraně citlivých zařízení, jako přístavů a letišť.

Také okolí jaderných elektráren nebo základen RAF by v budoucnosti mohl být sledován bez panelů s mnoha televizními monitory a tuctů nákladných kamer. Pokud si radar všímá jen pohybu, mohla by být na určité území zaměřena jediná optická kamera.

Celldar by také mohl monitorovat silnice, zejména tehdy, když jsou běžné kamery kvůli snížené viditelnosti, způsobené počasím, nepoužitelné.
"Zařízení by mohlo pomáhat volit nejrychlejší cestu k místům nehod a poskytovat detaily o havárii, kdo kde je, a tak dále," říká Peter Lloyd z Roke Manor.

Lloyd rovněž načrtl i několik vojenských aplikací jejich technologie. Obrněná vozidla či dokonce jednotliví vojáci by mohli být vybaveni detektory, které by jim mohly ukázat rozmístění nepřátelských jednotek.

Bezpečnostní specialisté poukazují na užitečnost osobních radarů v případě obležení. Je zde ovšem i vážné znepokojení, že by mohly být zneužity úřady nebo padnout do špatných rukou.

"Vzhledem k možnosti natolik pronikavého stálého dozoru musíme mít jistotu, že záležitost bude podléhat řádné regulaci, nejlépe kontrole justicí," míní Roger Bingham z Liberty. Bingham vyjádřil znepokojení nad tím, že nové, prakticky nezjistitelné zařízení, by mohlo být zneužíváno soukromými detektivy nebo jinými osobami za účelem vlastního nebo komerčního zisku.

Moderní technika s sebou přinesla impozantní možnosti rozsáhlé kontroly. Od teroristických útoků na Washington a New York byly vlády dohnány k vytváření balíků antiteroristické legislativy, se zaměřením na elektronické komunikace. Vybraným britským policejním úředníkům jsou nyní například zpřístupněny mobilní telefony a záznamy elektronické pošty bez souhlasu soudu či exekutivy.

Podle The Observer

Zdroj: WM magazín

Prevzaté z: Nový věk-2012

Viď sériu článkov uverejnených na pôde Tajomstiev a varujúcich pred podobným vývojom (pozn. redakcie):

Plní se temná varování a předpovědi?

Skryté operace americké Národní bezpečnostní agentury

Mikročip 666

Univerzální systém kontroly lidí

Článok je v sekcií - Konšpirácie, NWO / New World Order