Vatikánske akty X

Je nesmierne ťažké dostať sa dnu a to, čo sa tam skrýva, súčasníci nemajú vidieť... Ide o vatikánsky archív. Pod celým Vatikánom sa tiahnú kilometre podzemných priestorov,v ktorých je ukrytá pokladnica ľudského poznania, knižnica obsahujúca najtajnejšie z tajných dokumentov, rukopisov, kníh. Obsah mnohých z nich by mohol otriasť svetom.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Evangelium podle Jidáše

Časopis National Geographic ve spolupráci se švýcarskou nadací Mecenáš pro antické umění (Maecenas Stiftung für antike Kunst) zveřejnil počátkem dubna 2006 obsah Jidášova evangelia. Vydání apokryfu ve třech světových jazycích (němčině, angličtině a francouzštině) bylo avizováno déle než rok. Práci na překladu se věnoval odborný tým pod vedením profesora Rodoplha Kassera z Ženevské univerzity. I přes veškerou snahu se vědcům nepodařilo obnovit celý text. Zrekonstruovány byly pouze čtyři pětiny evangelia.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Vnútorný oheň tumo

Fenomenálne schopnosti mníchov - Prvýkrát som ich videla pred rokmi pri ceste do Ruska. Keď som si vymieňala v banke peniaze, prišla tam skupina tibetských mníchov

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Vznikne nové náboženstvo

Napriek tomu, že ubehlo už niekoľko mesiacov od začiatku roka, svet naďalej zaujímajú predpovede pre tretie tisícročie. najmä však prvé desaťročia 21. storočia. Manfred Dimde, ktorý zasvätil skúmaniu Nostradamových Centúrii 30 rokov svojho života,odhaľuje závoj tajomstva obsiahnutého v štvorveršiach.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Indiánska tvár boha

V Latinskej Amerike je napriek kresťanstvu dávna viera stále živá. Indiáni a mestici sa tam denne stretávajú so svojimi dávnymi bohmi. Potvrdzuje to výskumami aj Poliak Maciej Kuczyňski, ktorému sa podarilo odhaliť už veľa záhad tohto kontinentu.V mestečku na juhu Mexika v San Cristobal de las Casas sú obyvatelia presvedčení, že svätým v kostole treba prinášať fazuľu, kukuricu alebo krv ako dary, pretože veria, že vyššie bytosti sa domáhajú obety.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Tajomstvo golgotského kríža

Obyvatelia Kašmíru tvrdia, že sú bezprostrednými potomkami jedného z izraelských kmeňov, ktorý tam prišiel po odchode Z Egypta.
tvrdia, že štyridsaťročné putovanie Židov do zasľúbenej zeme sa skončilo inak ako v Biblii. Podľa nich cesta viedla cez Jordánsko, Sýriu, Irán, Afganistan a Pakistan do Kašmírskej doliny. To Kašmír bol tou zasľúbenou zeme. Niektorí bádatelia sú presvedčení, že legenda má zmysluplný základ. Pri objektívnom pohľade na vec je zvláštne, že cesta z Egypta do Palestíny trvala Mojžišovým ľuďom 40 rokov. Veď je to len 650 kilometrov, dokonca aj pri veľmi pomalom pochode ich možno prekonať za štyri mesiace. Ale cesta z Egypta do Kašmíru je dlhá 4000 kilometrov. Mojžiš, ktorý viedol deti Izraela, nevstúpil do zasľúbenej zeme, iba ju zďaleka uvidel a zomrel. Podľa Biblie dodnes nik nevie, kde je jeho hrob. V Palestíne je len prázdny hrob. Skutočný Mojžišov hrob, ako tvrdia obyvatelia Kašmíru, sa nachádza 30 kilometrov na juhozápad od Šrínagaru na hore Booth. Výzor a obyčaje ľudí v Kašmíre sú prekvapivo podobné ľuďom z dávnej Palestíny. Mandľové oči, orlie nosy, čiapočky kipa, zvyk obriezky a umiestňovanie mŕtvych v smere východ - západ. Aj kašmírsky jazyk má veľmi veľa spoločného so staroaramejským, ktorým hovoril Ježiš. V Kašmíre sa nachádzajú aj staré stavby pripomínajúce chrámy Jeruzalema a hory vymenované v Piatej knihe Mojžišovej (Šalamúnov trón, Šalamúnove záhrady)...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív