Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe 2

Jedním ze základních předpokladů úspěšné duchovní stezky je vivéka, rozlišování toho, co nás přivádí k poznání a později k vysvobození z koloběhu zrodů nebo naopak naši nevědomost a nesvobodu posiluje. Kdo neumí správně rozlišovat, nemůže v úspěšnou a rychlou stezku doufat, protože se nutně stává obětí svých vlastních i cizích sil a vlivů, které jsou poznání a vysvobození nepřátelské.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe 5

K literatuře jsem měl vždy dobrý vztah. Od mládí jsem náruživě četl vše, co mne jen trochu zajímalo a na co jsem narazil, včetně Rodokapsů. Ty mně otec nejprve zakazoval, ale pak je četl sám. Časem jsem se dočetl až ke klasikům českým i světovým, k Dostojevskému i Balzakovi. Z básníků jsem měl nejraději Horu, jeho Jana Houslistu.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe 4

Jako technik a metodik jsem se vždy zamýšlel nad tím, jak má vypadat vysoce účinná stezka k Bohu a z tohoto pohledu jsem vždy i hodnotil nejrůznější duchovní přístupy, a proto jsem jich i mnoho osobně zkoušel.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

ÓM a jeho význam


(séria článkov venovaná Alice Ann Bailey)

Nasledovné riadky sú z knihy Cesta učeníka, alebo pojednanie o bielej mágii.

Reč vyjavuje a správna reč môže vytvoriť formu pre blahodárny cieľ, rovnako ako zlostná reč môže vytvárať formu pre zhubné ciele. Či teda nie je nanajvýš zásadné, aby sme premýšľali skôr, než prehovoríme, a pamätali na príkaz, že "najskôr musíš dospieť k vedeniu (poznaniu) a až potom môžeš dosiahnuť reči"?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Skrytý boj diablov proti dušiam

Pri pátraní po tajomstvách našho sveta som narazil na zjavenia dané sestre Márii od Ježiša, predstavenej kláštora Nepoškvrneného počatia v Agrede, v provincii Burgos v Španielsku. Kniha má názov Mesto Božie, má štyri zväzky a bola napísaná okolo roku 1666. Predkladám jednu zo strhujúcich kapitol. Text je opísaný doslovné, bez prekladu, z knihy ktorú vlastním.

čítaj celý článok / 1 komentár / exkluzívne / publikovaný 18. mája 2017

Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe 7

Pro osud člověka má stav jeho mysli zásadní důležitost. Jednáme ve shodě s tím, v co věříme a jaké máme povahové vlastnosti. Mysl je tvořívá moc, a proto naše myšlenky vytvářejí přímo náš příští osud v souladu se zákonem příčiny a následku, stručně karmy. Tyto následky naší víry, přesvědčení, myšlenek a hlavně citů sklízíme vždy my sami a jsme také my sami za ni zodpovědní. Pokud jsme se nechali oklamat, škoda, která nám vznikne, je jen a jen naše.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe 6

Stavu jednoty dosahujeme tím, že k ní vedeme pozornost a tím i oživující moc vědomí. Úměrně tomu, kolik pozornosti věnujeme jednotě a jak dlouho, odnímáme pozornost nejednotě a tím i moc vědomí, která je za ní. Tím je naše vědomí jednoty posilováno a nejednota zeslabována.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe 3

Zlo není totéž co dobro a to ani podstatně. Zásadně nesouhlasím s prohlášením typu: „Zlo a dobro mají stejnou podstatu a v jednotě není ani dobro ani zlo“. Taková přesvědčení pocházejí zřejmě z představy, že jednota je jakási mrtvá, nevědomá a nerozlišená kaše, ve které je opravdu vše jedno.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Jak jsem hledal Boha a nalezl sebe

Jiří Vacek se narodil 25. 5. 1931 na svatodušní pondělí ve Slaném. Duchovní stezku nastoupil ve svých 14 letech o vánocích 1945, když po přečtení Weinfurterova "Ohnivého keře" ihned poznal, že "to je právě to, co hledal"...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív