Mayovia

Kosmická mise Mayů 6 - Copan

Copan je prezentován jako místo, které je významnou součástí světového dědictví pod ochranou UNESCO od roku 1980. Je to také nejdůkladněji studované město Mayů za posledních 150 let. Tento fantastický archeologický park je hlavním zdrojem informací o starověké mayské civilizaci. Americký právník John Lloyd Stephens a anglický umělec Frederick Catherwood ve své knize “Postřehy z cest po Střední Americe v oblasti Chiapas a Yucatan popsali jeho návštěvu ke které došlo v rozmezí let 1839 – 1840 následujícím způsobem:

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Začiatok a koniec sveta

Aj vám sa zdá, že čoraz viac mýtov z minulosti súčasná veda potvrdzuje a že posledné objavy ukazujú celkom novú, niekedy priam prevratnú pravdu o našej minulosti? Je to pravda.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kosmická mise Mayů

Ve Střední Americe existují důležité zakodované zprávy, které nám zanechali legedární Máyové. Nacházejí se především v monumentální architektuře, která svými kořeny sahá do velmi starého období, schované tisíce a tisíce let v hluboké minulosti. Dlouhodobá mise mnoha a mnoha nezávislých badatelů soustředěná k dekodování těchto mysteriozních ukazatelů počíná přinášet svá první ovoce. Ne jen já, ale všichni mí kolegové, kteří jsou schopni pozvednout svou mysl nad klasické dobře vyšlapané obzory soudobé vědy, věříme, že tyto poznatky se stanou hybným prostředkem pro pokrok nejen duchovní, ale i vědecký...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kosmická mise Mayů 7 - Tikal, první část

Nacházím se v severní části Guatemaly. První hlavní město této země po příchodu Španělů bylo založeno Pedrem de Alvarado. Bylo pojmenováno „Santiago de los Caballeros“ („Město džentlmenů“ – všimněte si toho cynismu). O tři roky později se v nepřítomnosti svého bratra rozhodne Jorgé de Alvarado rozhodne město přemístit. Důvodem je neposlušnost místních indiánů Tsakchiqueles. V údolí Almolongo začne vyrůstat „Ciudad Viejo“. Jorge je ovšem roztěkaný a nesoustředěný na práci. Věnuje realizaci flotily lodí za účelem podmanění Indonézie. V roce 1541 je loďstvo dokončeno, ale Jorge změní názor a aktivně se účastní bitvy o Mexiko. To se ovšem ukáže být velmi špatnou volbou. Je zabit pádem jeho koně, který rozdrtil jeho tělo. Jeho mladá manželka Dona Beatriz je nešťastná. Sama sebe deklaruje na „Císařovnu Ameriky“. Je to neuvěřitelné, ale její zákon platil pouze jeden jediný den. Dne 10. září 1541 dochází k dvěma silným zemětřesení. Kamenná smršť lavin doslova zaplavuje hlavní město, které doslova smetlo s povrchu zemského. Pod sutí kamení zahynula i Dona Beatriz. Tato žena vládla jeden jediný den a byla také první a poslední žednou, který kdy v koloniální Americe se chopila vlády.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kosmická mise Mayů 9 - Tikal, třetí část

Kolikrát v životě jsem již měl podobných fiktivních rozhovorů na podobná témata. Moudrost nepřichází z technologického směru. A že technologie je důsledkem lidské moudrosti? Jak mylné je přesvědčení, že soudobý tzv. technologický pokrok je ukazatelem vyspělosti lidské civilizace. Přičemž dnes a denně se setkáváme s okolnostmi, které jasně definují, že je to právě ona klasická technologie, která doslova umrtvuje naše mentální schopnosti. Pro mne osobně je odpověď pro tuto situaci zřejmá. Technologie je v podstatě materiální rozšíření našeho vlastního těla a především pak našich vlastních smyslů. Podle našich soudobých mnohdy zvrácených standardů je prý společnost plná hmotného pohodlí rozvinutá společnost. Měli bychom se sami sebe zeptat zda stávající technologické vybavení skutečně rozvijí lidskou a duchovní kreativitu.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kosmická mise Mayů 5 - Hvězdní cestovatelé

Po namáhavém dni se vracím do malého provincionálního města. Jedu po silnicích, které jsou kombinací asfaltu, dlaždic a prašných polních cest. Ve čtvrti kde se nacházím jdu do malého obchodu se suveníry. Uvnitř hraje šachy jeho majitel s mítním policistou. Zdraví mne a pokračují ve své hře. Jdu k nim a dívám se na pozici na šachovnici. Soustředěni praktikují další tahy a já vidím, že dělají chyby. S úsměvem jim navrhuji jiné tahy, smějí se a žertují. Když dohrají policista mi navrhuje abych si zahrál proti majiteli obchodu. Souhlasím a tak hrajeme dvě partie. Protihráč prohrál obě dvě partie, ale nezlobí se. Naopak je rád za novou společnost. Místní lidé jsou zde velmi přátelští.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kosmická Mise Mayů 10 - Pyramida Cholula, část první

Mayové měli vynikající znalosti o Vesmíru. Jejich koncepce vědomostí ovšem byla zcela jiné povahy než je tomu u naší vědy. Byli v neustálém kontaktu s Vědomím Vesmíru. Ať se nacházeli kdekoliv, vždy byli v pevném spojení. S největším pravděpodobností skrze planetu Zemi byli schopni ustanovit dvoucestný tok galaktických informací. Ale to zdaleka nebylo všechno. Pro Maye mělo vše inteligentní povahu vědomí: vesmír, Slunce, kus křemene, mravenec a nebo člověk – to vše byla projevená vysoce inteligentní energie univerzálního vědomí, které prostupuje vše co jsme si schopni jen představit. Pro Maye bylo vše živé a vše kmitalo na své vlastní frekvenci života. Vše byla informace – inteligentní informace. Velmi dobře si uvědomovali, že taková informace a nebo množina informací má možnost se pohybovat a to mnohdy zcela ojedinělý a unikáním způsobem. Vesmírné cestování tedy bylo pro Maye specifickým pohybem informací.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kosmická mise Mayů 2

Mayové nám zanechali velmi mnoho zpráv ve své architektuře. Tyto zprávy pak byly dekodovány o mnoho tisíc let později. Ale abychom získali všechny potřebné a důležité informace je potřeba aby alternativní disciplíny pracovaly ruku v ruce s klasickou vědou. Geometrie je jazyk Vesmíru. A tak Mayové z tohoto důvodu zanechali své velmi důležité informace ve formě posvátné geometrie na zdích svých chrámů a pyramid. Mayové jsou reprezentanti Světla. Rezonanci vesmíru vyjadřovali protřednictvím posvátných kodů v geometrii, barvách, hudbě a konečně i abecedě. Pokud budeme schopni pochopit poseltví Mayů uděláme velmi významný krok k tomu, abychom jednou byli schopni v plném rozsahu pochopit význam toho čemu říkáme Světlo.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kosmická mise Mayů 4

Pokračujeme v naší studijní cestě po Střední Americe. Našim průvodcem je přední bosenský archeolog Semir Osmanagič. Vědec nového paradigmatu, objevitel nového fenoménu – pyramid na evropském kontinetu, konkrétně na území bývalé Jugoslávie. Již brzy se k problematice objevů v bývalé Jugoslávii vrátíme. Věnujeme se jim v jiném samostatném seriálu. Tak jak se přibližujeme k magickému letopočtu roku 2012 začíná se společnost stále více a více zajímat a civilizaci, která stála u kolébky veskrze unikátního druhu filozofie a duchovního poznání. Civilizace Mayů – Strážci Času jsou ohromnou záhadou, ale vědecký establishment si tuto skutečnost odmítá přiznat. Dochází tak k velmi nepřijemné situaci. Lidská společnost je neobjektivně informována o pravé povaze prakticky všeho co se této prastaré civlizace týká. Je jedině dobře, že se začínají rodit vědci nového paradigmatu, kteří skrze přirozenou odvahu a entuziasmus napravovat chyby svých kolegů se nebojí vstoupit do mnohdy „pekelného ohně“ zdravé oponentůry. Pojďme se tedy společně vypravit na další trasu po naší veskrze objevné cestě za záhadami dávnověku Střední Ameriky, kterou nám umožňuje deník archeologa Samira Osmanagiče.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kosmická mise Mayů 3

Indiáni kmene Hopi, kteří žijí především vlasti “Grand kaňonu” v Arizoně mají velmi zajímavou legendu, která je známá jako “Palat – Kwapi”. Hovoří o jakémsi tajemném červeném městě v minulosti. Vlastně se ani neví zda šlo přímo o město a nebo chrám. Výsadním účelem tohoto sídla bylo reprezentovat systém znalostí a informací. Ti kteří budovali toto města muselo po dokončení prací pod přísahou dané místo opustit. Bylo z toho důvodu, že mělo sloužit především budoucím generacím.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kosmická mise Mayů 8

Nacházím se na severu Guatemaly a musím říci, že má cesta sem rozhodně nesměřovala do Florese. Chtěl jsem navštívit místo, které je od Florese vzdálené asi 40 mil a které se nazývá „Tikal“. Následující den jsem strávil v „hlavním městě Mayů“. Měl jsem sebou nějaký text o Tikal a protože jsem neplánoval brát sebou průvodce, potřeboval jsem pochopitelně vědět co nejvíce o tomto skutečně zajímavém místě. V informační brožuře od amerického konzulátu jsem se dočetl, že bych měl být připraven na sporadické útoky jejichž terčem jsou turisté směřující právě k Tikal a nebo přilehlé přírodní rezervaci. Turistická policie, která hlídá v archeologickém parku významně snížila počet zločinných incidentů, ale uplného bezpečí pochopitelně ještě dosaženo nebylo. Já jsem se ale nebál a snažil jsem se naopak udržet co nejvíce pozitivní mysl.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív