Utajované projekty

Prekvapujúco veľa ľudí je presvedčených o existencii UFO, a to nielen lovcov senzácií či obyčajných romantikov. Je medzi nimi čoraz viac významných vedcov, dokonca aj u nás, o čom som sa presvedčil aj na nedávnom sympóziu v Trnave venovanom tejto problematike.

Dnes už existuje množstvo videozáznamov, očitých svedkov (aj z radov armády, letectva a polície), ktoré nie sú vymyslené. Vidieť na nich neznáme objekty v tvare gúľ, diskov, cigár, trojuholníkov, ktoré bleskove získavajú nepravdepodobné rýchlosti a sú schopné prudkých zvratov, akých nie je schopný žiaden z lietajúcich predmetov vytvorených človekom.

Vedci však chcú hmatateľnejšie dôkazy. Nádej vzbudil objav geológov, ktorí v roku 1991 hľadali zlato v horách Uralu. Počas skúmania vzoriek pôdy natrafili na kovové špirálky hrúbky ľudského vlasu. V roku 1995 na ne natrafili znova. Ležali od seba podstatne vzdialené. V moskovskom Inštitúte geológie ich podrobili výskumom a ukázalo sa, že sú to volfrámové drôtiky navinuté na jadro z molybdénu. Ich vek odhadli na tisíc rokov.

Ruskí vedci sa rozhodli poslať vzorky britským kolegom, aby potvrdili ich zistenia - k tomu však nedošlo. Volfrámové drôtiky na molybdénovom jadre sú rovnaké ako v dnešných žiarovkách. Vo vzorkách zeme navyše našli znečistenie ako pyrit. Preto zapochybovali, či náleziská nie sú priemyselným odpadom. Veď na Urale pracovali mnohé utajované fabriky a o ochranu životného prostredia sa nik veľmi nestaral - povedali Briti. Takto sa dôkaz o existencii mimozemskej civilizácie spochybnil.

Ďalšou senzáciou sa pre ufológov stal balíček, ktorý v roku 1996 získala britská rozhlasová novinárka Linda Howeová, špecializujúca sa na vedecko-populárne programy. Anonymný odosielateľ v liste písal, že jeho dedo "to" našiel v štyridsiatych rokoch na mieste roswellskej katastrofy, kde, ako sa hovorí, havarovalo UFO.

Linda, ako zodpovedná novinárka, sa skontaktovala s prestížnymi laboratóriami. Analýza v známom britskom Laboratóriu atómovej energie (spolupracuje s univerzitou v Cambridgei) ukázala, že materiál sa skladá z mnohých veľmi tenkých vrstvičiek vytvorených z kombinácie magnézia a bizmutu. Každá z nich sa líšila od ostatných. Podľa ich názoru materiál nemohol pochádzať z kozmického priestoru, lebo magnézium sa rozpúšťa pri dosť nízkych teplotách, nepretrvalo by prechod zemskou atmosférou. Novinárke sa nepodarilo zistiť laboratórium, v ktorom vzorku vyrobili: v najváženejších chemických koncernoch odpovedali: u nás nie. Nik nič nevedel ani v Národnom metalurgickom laboratóriu. Stopa sa rozplynula.

Sféra 51 leží v odľahlej púštnej časti USA. Vláda USA viackrát poprela, že sa tam čosi nachádza. Kým v roku 1990 ruský výzvedný satelit nevyfotografoval "neexistujúcu" oblasť, kde sa robia skúšky tajných lietajúcich objektov pre americkú armádu a rozviedku, ktorých vzhľad a technické možnosti vynikajúco pasujú na opis UFO.

V nedávno odtajnených dokumentoch vzdušných síl novinári vypátrali údaje, že už v roku 1955 v technickom centre americkej leteckej rozviedky vypracovali prototyp lietadla v tvare taniera, ktoré pomenovali kryptonymom Strieborný lajniak. Objekt prispôsobený letom

v značných výškach, štartoval kolmo hore a pohyboval sa nadzvukovou rýchlosťou. Boli tieto objekty filmovanými a pozorovanými UFO?

Inžinier Thomas Smith, ktorý po vojne pracoval na konštrukcii tajného lietadla, novinárom opísal prototyp stíhačky nazvanej "palacinka" vzhľadom na netypický tvar.

Iný pracovník letectva na dôchodku hovoril o svojom desaťdňovom pobyte v Sfére 51, kam ho priviezli vykonať istú precíznu prácu. Zo spálne musel vychádzať v špeciálnych okuliaroch, ktoré mu znemožňovali vidieť na strany. Pred sebou videl iba priestor vzdialený desať metrov, zvyšok sa rozplýval v hmle. Napriek tomu spozoroval oválne vozidlá a zvláštne vznášajúce sa svetlá.

Neoficiálne sa vie, že už dlhší čas sa tam realizuje tzv. projekt Aurora. Jedným z jeho výtvorov je vzdušné vozidlo v tvare trojuholníka s okrúhlym akcelerátorom. Vraj tieto vozidlá vyzerajú celkom ako zo science fiction... Vojenské letectvo však oficiálne oznámilo, že nerealizuje žiadne projekty lietajúcich strojov, ktoré by pripomínali UFO. Vylučujú však tajné vojenské projekty existenciu UFO`? Niektorí ufológovia sú presvedčení, že ku katastrofe kozmickej lode v Roswelli skutočne došlo. Odvtedy sa v laboratóriách začalo robiť s technológiami, ktoré "spadli z neba".Článok je v sekcií - Konšpirácie, NWO / Konšpirácie