« Rušenie kruhov 1Zvony »

Nibiru a Tiamat

Podľa niektorých zdrojov skutočne existovali podľa iných je to iba mýtus. Napriek tomu veľa teoretikov a konšpirantov veria, ba dokonca sú si istí, že tieto dve planéty kedysi skutočne existovali.

Známy teoretik Zecharia Sitchin ktorý sa preslávil knihou Dvanásta planéta sa domnieva, že kedysi pred 5,5 miliardami rokov existovali obe planéty Nibiru aj Tiamat. Tiamat mal obežnú dráhu okolo Slnka najbližšie zo všetkých ostatných obiehajúcich planét. Za ním nasledovala Nibiru ktorá ale bola v jednej časti svojej obežnice ešte bližšie k Slnku. Z tohto vyplýva, že sa obežnice oboch planét sa križovali

Z tohto niektorý konšpiranti ale aj vedci usúdili, že ak sa ich dráhy vzájomne križovali v dvoch bodoch obežníc, takže je dosť pravdepodobné, že došlo k ich nárazu. Vedci ktorí veria v Nibiru a Tiamat usúdili, že pravdepodobnosť zrazenia sa týchto dvoch planét mohla byť dosť vysoká vzhľadom k tomu, že majú krátke obežné dráhy len o čosi väčšie ako má naša Zem.

Z tabuliek dávnych Sumerov sa zistilo, že vedeli už v ich dobe o planéte Nibiru a taktiež opísali aj Tiamat. 

Nibiru bola pre nich veľká mŕtva kamenná planéta na ktorej žila civilizácia ktorá bola pre Sumerov božská. Vedci sa domnievajú, že táto civilizácia bola vyspelá, dokonca oveľa vyspelejšia ako tá naša.

Tiamat bola o čosi menšia planéta ale zato s veľmi hustou a asi 20 km  hrubou atmosférou a na povrchu boli šíre oceány a na póloch ľadom vytvorené pevniny.

Asi pred 5 miliardami rokov sa tieto planéty zrazili. Išlo asi viacmenej len o obtretie o seba  no následky boli  väčšie ako si vie niekto vôbec predstaviť.  Nibiru bola pevná planéta a preto sa na jej povrchu neudialo nič vážne a ani sa nenarušila jej stavba, ale jej obežná dráha sa odklonila od svojej pôvodnej a odvtedy jej obeh okolo slnka trvá 3600 rokov. Tiamat sa následkom nárazu roztrieštil na milióny malých a veľkých úlomkov.

Z týchto úlomkov za viac ako 2,5 miliardy rokov sformovali údajne planéty Merkúr, Venuša, naša Zem. Malý mesiac Tiamatu ktorý v dôsledku roztrieštenia svojej obežnej planéty už nebol priťahovaný sa zaradil do obyčajného obehu okolo slnka. Možno to je náš blízky sused Mars a možno nie, tieto otázky zatiaľ nevie zodpovedať nik.

Jedno je však isté, Nibiru určite existoval, čo je podložené už dnešnými zisteniami a v obežnici za Marsom v dnešnom známom páse asteroidov určite nejaká planéta bola. Kedy a či to bol určite Tiamat to doposiaľ nevieme... Článok je stručným výkladom knihy Zecharia Sitchin - Dvanáctá planeta.Publikoval - Flash
Článok je v sekcií - Konšpirácie, NWO / Konšpirácie
[89] mr.macak11.05.2008 22:24:21
kedy tu bude nieco nove?
Na tento komentár nemôžete reagovať, nieste prihlásený
[90] Axis11.05.2008 22:28:31
Reakcia na [89] mr.macak - Tak to je bohužiaľ iba vo hviezdách :(
Na tento komentár nemôžete reagovať, nieste prihlásený
Pre komentovanie článkov musíte byť prihlásený