Kozmos plný deravých planét

V posledných rokoch vzbudzuje teória "dutej" Zeme opäť záujem mnohých odborníkov. Odporcovia tejto teórie však upozorňujú na skutočnosť, že výpravy na oba zemské póly nič nenašli, rovnako ako piloti lietadiel lietajúcich nad pólmi. Prečo tieto diery nevidno ani na satelitných snímkach?

Existuje snímka diery, uverejnená v knihe Aleca Macllama Tajomstvá dutej Zeme, ktorí údajne urobili astronauti z Apolla 12.

Tvrdí sa, že je jedným z dvoch korunných dôkazov o existencii vchodu do stredu Zeme na severnom póle. Problém je však v tom, že ide o snímku vulkánu Olympus Mons - na Marse. Táto snímka bola veľakrát publikovaná v rôznych astronomických knihách.

V roku 1970 noviny Flying Saucers publikovali snímku z NASA (ktorú v archívoch vyhrabal washingtonský korešpondent) z roku 1968, urobenú satelitom ESSA 7. Jej autentickosť potvrdili pracovníci Environmental Science Service. Šéf medzistraníckej komisie britskej Izby lordov, ktorá sa zaoberá bádaním UFO, ôsmy earl Clancarty Le Poer Trench snímku komentoval takto: "Je to jedna z najpodnecujúcejších fotografií, aká bola kedykoľvek urobená, ktorá výrazne ukazuje na severnom póle miesto vchodu, ktorý ľudstvo hľadalo od nepamäti: '

Odborníci z NASA tvrdia, že snímka, ktorá tak šokuje laikov, je pre nich pochopiteľná: ide o snímku urobenú r niekoľkých záberov nasnívaných počas 24 hodín. Celá oblasť je teda viditeľná v dennom svetle. Ale čierna diera na vrchole je časť polárneho kruhu, ktorý v zime Slnko neosvetľuje.

Ale ani vysvetlenia odborníkov, ani výsledky najnovších geologických výskumov, ktoré potvrdzujú, že Zem nie je prázdna, nepresvedčia tých, ktorí chcú, aby vo vnútri našej planéty existoval svet podobný tomu nášmu. Tvrdia, že vlády umlčujú tých,ktorí môžu čosi k veci povedať. Vedecké dôkazy ich nezaujímajú: veď vedci sa už toľkokrát mýlili... Ako však prívrženci a bádatelia prázdnej Zeme vysvetľujú vznik slnka vo vnútri našej planéty? Z najnovších astronomických výskumov vyplýva, že uprostred hmlovín (z ktorých raz vzniknú nové hviezdy a planéty) sa nachádza prázdny priestor s malou rozžiarenou guľkou uprostred. Vzniká pôsobením odstredivej sily, vytváranej víriacou hmotou. Ohnivá guľka je fragmentom hmoty zo samého centra, nepodliehajúca odstredivej sile.

Presne toto má byť dôkaz. že existencia slnka uprostred prázdnej planéty je nielen možná, ale je to priam norma!

V roku 1970 dvaja ruskí vedci Michail a Alexandra Ščerbakovovci zo Sovietskej akadémie vied zistili, že aj Mesiac je prázdny, tak ako iné planéty našej slnečnej sústavy. V ich vnútrajškoch. osvetlených malými slnkami, rozkvitajú civilizácie. Faktom je, že starí Sumeri podrobne opisovali civilizáciu, ktorá žila vo vnútri Saturna. Jej predstavitelia prichádzali na Zem ako bohovia...

Teória dutej Zeme fascinovala aj mnohých veľkých ľudí. Medzi prvými bol Platón, neskôr slávny astronóm Edmund Halley, ktorý uznal, že Zem sa skladá zo štyroch sfér. Vnútrajšok planéty vypĺňa svietiaca atmosféra, vďaka ktorej je možný život. Usudzoval, že polárna žiara nad pólmi je výsledkom svietiaceho plynu unikajúceho zvnútra Zeme. Dnes sú niektorí presvedčení, že žiara je odrazom vnútorného slnka a prichádza zvnútra planéty.

O slnku existujúcom vo vnútri Zeme písal ako prvý geniálny švajčiarsky matematik Leonard Euler v 18. storočí. Štyri Halleyho sféry nahradil jednou a svetielkujúcu atmosféru slnkom s priemerom 1,5 tisíca kilometrov. Jeden z popredných zástancov teórie prázdnej Zeme Marshall B. Gardner tvrdil, že prístup do podzemného sveta je tam, kde sú póly. Tieto diery sú údajne dlhé niekoľko míľ. Je ťažké na ne natrafiť, pretože kompasy v tejto oblasti šalejú....

O možnosti vysokorozvinutej civilizácie vo vnútri Zeme je dnes presvedčených pomeme dosť ľudí. Niektorí z nich dokonca tvrdia, že ich obyvatelia toho sveta uniesli. Známa ezoterička Diana Robbinsová dokonca tvrdí, že získala telepatickú správu z podzemného mesta Telos, ktoré sa údajne nachádza pod horou Shasta v severnej Kalifornii.Článok je v sekcií - Konšpirácie, NWO / Konšpirácie