Cesty životodárné vody

Tento článek pojednává o Viktoru Schaubergerovi, velmi sečtělém, ale formálně nevzdělaném muži, který většinu svého života strávil pozorováním a učením se od přírody. Jeho hluboké pohledy a aplikace jsou ve své jednoduchosti tak nádherné, tak harmonické s přírodou, že jeho práce a myšlenky si zaslouží větší uznání. Naše planeta opravdu volá po vynálezech založených na biotechnologii, jako například Schaubergerově, aby se staly normou pro naši průmyslovou ekonomiku.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Christian Barnard stretol prízrak

mpulzom k vedeckému skúmaniu javu "putujúceho vedomia" sa stala šokujúca príhoda, ktorú v nemocnici zažil jeden z pacientov súkromnej kliniky v Londýne. Možno by sa nič nebolo stalo, keby ním nebol slávny kardiológ profesor Christiaan Barnard, muž, ktorý prvýkrát v histórii medicíny transplantoval srdce. Čo sa mu vlastne stalo?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kozmiti: príťažliví i hrozní

Mnohí ľudia tvrdia, sa stretli so záhadnými bytosťami, ktoré podľa ich náboru nepochádzajú z nášho sveta. Tí, ktorí takéto bytosti stretli, o tom väčšinou povedia najbližším, prípadne policajtom, zriedkavejšie ufológom. Novinárom sa s takýmito závitkami pochvália zvyčajne len tí, čo túžia po tom, aby videli svoje meno v novinách. Väčšina sa obáva, že sa im svet vysmeje. Napriek tomu čoraz viac ľudí hovorí o stretnutí so záhadnými bytosťami z kozmu.
Ako hovoria mnohí návštevníci Južnej Ameriky, stretnutia s UFO sú tam celkom bežné. Informujú o tom dokonca tabule pri cestách. Preto mnohých Juhoameričanov vôbec neprekvapila skutočnosť, že starosta istého brazílskeho mesta začal budovať pristávaciu plochu pre lode mimozemšťanov. Tvrdil, že odborné rady získava od urológov a samých mimozemšťanov...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zakázaná egyptológia 2

Egyptské tradície zrejme detailne poznali významní predstavitelia americkej revolúcie. Vtedajší prezident George Washington a jeho minister obrany Peyton Randolph totiž nechali v novembri 1777 na zadnej strane veľkého pečatidla USA zobraziť slobodomurársky symbol (novodobé slobodomurárske hnutie v nijakom prípade nemožno stotožňovať s pôvodnými egyptskými mystériami a už vôbec ich nemožno považovať za ich pokračovanie, pozn. red.) – „pyramídu“. Pokladali ju, rovnako ako Gréci, za článok, ktorý ich spája s dávnymi predchodcami.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Majú zvieratá parapsychické schopnosti?

Z knihy Almanach záhad od Výberu. Veda nie je schopná vysvetliť niektoré črty v správaní zvierat konvenčnými termínmi

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zanechalo záhadné kruhy v poli UFO?

Záhadných päť obrovských kruhov v obilí našli traja chlapci na poli pri dedine Húl v okrese Nové Zámky ktoré, boli urobené v noci z 21.06 na 22.06 2008. Z toho, čo uvideli, zostali poriadne zaskočení. Ľudia si myslia, že ich tu urobilo UFO. Okrem presných kruhov nebolo na okolí vidieť žiadne ľudské stopy.

čítaj celý článok / 4 komentáre / publikovaný 24. mája 2017

Krajina Mu existovala

Medzinárodná skupina vedcov potvrdila, že v južnej časti Indického oceánu sa pod vodou nachádza kontinent veľkosti tretiny Spojených štátov. Na jeho povrchu vidieť čosi,ako stavby. Vedci dospeli k názoru, že kontinent bol zaplavený vodou pred miliónmi rokov.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Viklany (balanced rocks)

Množství pokusů o pochopení smyslu megalitických staveb napovídá, že známé skutečnosti je zapotřebí doplnit. Empiricky jsem dospěl k závěrům, že ono „doplnění“ nejsou žádné maličkosti, ale současnou vědou opomíjené přírodní zákony. Zní to neuvěřitelně, znal snad člověk v dávné historii přírodní zákony lépe než současná civilizace? To jistě neznal, ale věděl jak mezi kontinenty komunikovat.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 22. mája 2017