Odkazy v tejto forme už nie sú platné. Prosím, použite vyhľadávanie pre nájdenie relevantného výsledku

Cudzie objekty na orbite

Takmer všetky kozmické misie sprevádzalo UFO.
Naše zatiaľ dosť nesmelé pokusy preniknúť do vesmírnych šírav nevzbudzujú pozornosť len obyvateľov Zeme, ale pozorne ich sledujú aj iné kultúry.Nakoniec, je to pochopiteľné.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Pohľad do tajov astrológie 2

Prvky v astronómii si predstavíme ako symboly určitých kvalít. Na základe vzťahu a kvality jednotlivých symbolov horoskop popisuje osobnosť človeka. Symboly sú podľa svojich vlastností rozčlenené do niekoľkých kategórií. Tu sa budeme zaoberať najdôležitejšími symbolmi, bez ktorých by nebol výklad horoskopu možný. Mimo tu uvedené symboly existujú ešte ďalšie a záujemci o astrológiu sa s nimi zoznámia v učebniciach astrológie. Kategórie symbolov, ktorými sa budeme zaoberať, sú planéty, znamenia zverokruhu, domy a aspekty.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zaujímajú UFO naše atómove elektrárne?

Už při výstavbě atomové elektrárny se prý začaly objevovat v blízkosti Trnavy létající objekty diskového tvaru.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kliatby pôsobiace stáročia

Kto by si myslel, že prekliatia odišli z nášho života spolu so stredovekom ako neužitočné povery, veľmi sa mýli. Faktom je aj to, že mnohé kliatby vyslovené pred vekmi pôsobia dodnes. Kto by si to však chcel dnes odskúšať, toho musím varovať, že skôr či neskôr ho slovo vypovedané v zlom dostihne...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Heraklove úlohy, prvá časť

(séria článkov venovaná Alice Ann Bailey)

Ako rýchlejšie pochopiť svoj vývoj?

V prelomových, ale zároveň aj ťažkých časoch, v ktorých žijeme, si v konečnom dôsledku ľudia začínajú silnejšie uvedomovať potrebu duchovnosti vo svojom živote. Vychýrená anglická ezoterička Alice A. Baileyová vo svojej práci The Labours of Hercules (u nás zatiaľ nevyšla!) vysvetľuje skrytý význam Heraklových úloh v symbolike dvanástich znamení zverokruhu. Tvrdí, že každý z nás môže ísť touto cestou. Na duchovnej ceste čaká človeka veľa úloh - tak ako bájneho Herakla. Ale kto by nechcel naplniť svoj život, poradiť si v každej situácii? Získať takúto vnútornú silu si však vyžaduje námahu a čas. Alice Baileyová sa rozhodla prizrieť mýtom o Heraklovi z inej strany a dospela k názoru, že každá úloha, ktorú dostal primitívny, divoký Herakles, je stupňom na ceste jeho duchovného rozvoja. Aby sme boli schopní kráčať cestou osobnej evolúcie, musíme dosiahnuť vnútornú silu a pestovať svojho ducha prekonávaním prekážok.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Rotácia, záhadná energia

/Hľadanie strateného guličkového ložiska./
/Odstredivá sila/
/...alebo posuv pólov?/

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Blízká setkání čtvrtého druhu 5

Jsme ve vesmíru sami? Otázka, která už několik desítek let nedá spát mnoha lidem. V souvislosti se sérií článků o konferenci unesených a na základě nejen tam uveřejněných důkazů je zcela nepochybné, že fenomén únosů není smyšlenkou, ale je realitou ať již prožívanou v naší známé nebo jiné, běžnému člověku nedostupné, dimenzi. Počty unesených vzrůstají, ale samozřejmě veřejně se o tom nemluví, patrně proto, jak je nám předkládáno, že mnoho z nás není na potvrzení takovéhoto faktu připraveno. Ostatně představa, že celé lidstvo je přinejmenším předmětem experimentování s lidskou DNA, nebo dokonce jak velmi přesvědčivě naznačují některé vědecké poznatky a ověřitelné historické zdroje (viz článek Dvanáctá planeta) výsledkem experimentu s několika druhy mimozemské DNA, je jistě velmi šokující. A to zdaleka není všechno, co bylo v posledních letech zveřejněno. Zkusme tedy projít ty informace, které nám v džungli různých svědectví a autentických příběhů připadají systémově nejdůležitější a zapadající do daného problému ve více věrohodných zdrojích.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Avebury

Anglicko je malebná ostrovná krajina s miernym podnebím. Dokáže zaujať aj najnáročnejších domácich, ale predovšetkým zahraničných turistov. Veľký záujem vzbudzovalo toto územie aj pred niekoľkými tisícročiami, v mladšej dobe kamennej, keď sa tu začali usadzovať prvé civilizácie.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív