Odkazy v tejto forme už nie sú platné. Prosím, použite vyhľadávanie pre nájdenie relevantného výsledku

Páni a vládcovia podzemia

Tisícročia sa vo všetkých civilizáciách sveta spomínajú obyvatelia podzemia. Podľa legiend tam žije tajomná rasa rozumných bytostí, ktoré sú skutočnými pánmi Zeme. Do týchto podzemných svetov ústia tunely, ktoré dodnes navštevuje len málo ľudí.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Znamenia, že čas sa napĺňa

Indiáni kmeňa Hopi majú veľa mýtov a proroctiev, ktoré zaujímajú čoraz viac ľudí Západu. Najmä preto, že všetky ich proroctvá sa zatiaľ splnili. V predchádzajúcom čísle sme písali o tom, ako podľa mýtov Indiánov Hopi zanikli tri predchádzajúce svety, a o tom, že podobný osud čaká aj náš, štvrtý svet. Iba Indiáni Hopi majú šancu udržať ho v rovnováhe. Žiaden iný národ to neurobí. Podľa znamení predpovedaných v proroctvách starci poznajú, čo sa má stať, kedy treba ľudí vystríhať, kedy konať.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Ilumináti a Rada pre zahraničné vzťahy

"KDO JE KDO V TOMTO DIVADLE" bylo vždy biblí pro lidi v opravdovém divadle. V něm nikdy nehráli miláčci obecenstva, nikdy se neříkaly lži, nikoho neoslavovalo. Vždy bylo nezaujatou HISTORIÍ mužů a žen v divadle. Zaznamenalo pouze ty, kteří prokázali svoji hodnotu na jevišti divadla. BROADWAY: Tyto záznamy "KDO JE KDO", hry, jež Myron C. Fagan napsal, režíroval a vyrobil... dramata, komedie, melodramata, mystéria, alegorie, fantazie - mnoho z nich bylo ve své době "hity". (přepis přednášky)

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Archeologové objevili nový lidský druh

Na indonéském ostrově Flores žil trpasličí člověk, který pravděpodobně vyhynul teprve před dvanácti tisíci lety. Metr vysoký a poměrně šikovný. Tak vědci charakterizují tvora, jehož přímým předkem byl zřejmě homo erectus.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Pyramída v Bolívií

V juhovýchodnom cípe Bolívie sa nachádzajú obrovské oblasti džungle, nazývanej selva. Archeológovia túto oblasť dlho ignorovali a svoj záujem sústreďovali na Andy. Posledné objavy ich však presvedčili, že sa majú dôkladnejšie prizrieť najmä regiónu menom Llanos de Mojo.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Myšlienky majú veľkú silu

Čo takto sila jednej myšlienky tisíciek ľudí v tom istom čase?
Zastavme sa na chvíľu a odmietnime konzum v podobe televízneho vysielania.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zomrel Vojtech Zamarovský

Vo veku 86 rokov zomrel 26.07.2006 vo večerných hodinách významný spisovateľ (literatúra faktu - história najstarších dejín) a prekladateľ Vojtech Zamarovský.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Jeník a jeho vesmír

Úderem desáté hodiny odpískal dozorčí „večerku“ a nováčci jako andělíčci v dlouhých bílých nočních košilích zalehli na kutě na vojenské slamníky, které již naštěstí nemuseli vlastnoručně nacpávat, jako jejich o rok starší „mazáci“ v předešlém roce. Světnice se po otočení vypínačem ponořila do tmy a tou se nesl hlas nějakého vtipálka: „Tak, již to máme jen za 729!“

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 16. novembra 2017