Odkazy v tejto forme už nie sú platné. Prosím, použite vyhľadávanie pre nájdenie relevantného výsledku

Fenomén mestečka Knowsley

Neďaleko Liverpoolu existuje mestečko,kde ľudia môžu vidieť,ako budú vyzerať o 10 rokov.Existuje tam totiž tzv.časová slučka

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Dielňa na ľudí

Mnohé ukazuje na to, že všetky doterajšie teórie o vzniku ľudstva sa budú musieť zmeniť. Napríklad sumerské legendy veľmi presne opisujú stvorenie človeka "nesmrteľnými" (z ľudského pohľadu) Anunnaki. Existuje však aj čínska legenda, že človek je výsledkom mnohých pokusov, počas ktorých ľudstvo vyšľachtili "Nadzemšťania". Takýchto legiend je však veľa.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Loď uprostred džungle

Koncom januára tohto roku skupina juhoamerických historikov a archeológov počas výpravy do západných častí brazílskej džungle objavila čosi neobyčajné: vrak španielskej lode zo 16. storočia,tzv. galeónu.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Najväčší objav v dejinách

Nedávno sme uverejnili článok o objavení časovej kapsuly Tvorcov krídel, bytostí, ktoré cestujú časom. Časovú kapsulu skladajúcu sa z 23 komôr objavila v kaňone Chaco v Novom Mexiku skupina odborníkov, medzi ktorými bol aj doktor Anderson. Ten poskytol novinárke Anne rozhovor a vzápätí zmizol. Rozhovor sa ocitol na internetovej stránke Tvorcov krídel. Ide však iba o dve časti z celkovo šiestich rozhovorov, ktoré boli avizované. Dnes vám prinášame pokračovanie aspoň útržkov tohto neuveriteľného príbehu...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Anonymita online a offline 2

Druhá časť série článkov anonymity online a offline sa sústredí na online proxy servery, čiže stránky, ktoré ponúkajú anonymné surfovanie a tiež na zaujímavých mailových poskytovateľov.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Dinosauři jako domácí zvířata lidí?

Z knihy Záhadná planéta od Johannesa von Buttlar Popis prehistorických dějin, s nímž západoevropská věda vystoupila asi před stoletím, neodpovídá skutečnosti! Díky novým poznatkům víme, že se některé zkušenosti nikdy nezpřetrhaly. Systematičtí pozitivisté, které Herbert Wendt označuje jako „přírodovědecké byrokraty", se namáhavě pokoušejí obhajovat neustále navazované uzlíky na učení o vývoj druhů, které se už v Darwinově době chápalo jako dogma. „Ani jako kompromis navrhovaný odkaz na příležitostné skoky nebo mutace nestačí," uvedl předčasné zesnulý Gerd voň Hassler ve své knize „Záhadné vědění".

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Cesta učeníka


(séria článkov venovaná Alice Ann Bailey)

„Táto invokácia či modlitba nepatrí len jednému človeku alebo skupine, ale celému ľudstvu. Jej krása a sila tkvie v jednoduchosti, s ktorou vyjadruje niektoré ústredné pravdy, ktoré všetci vnútorne a prirodzene prijímame – pravdu o tom, že existuje základná inteligencia, ktorú neurčito nazývame Bohom, pravdu, že za všetkým vonkajším zdaním, za všetkou motivačnou silou vesmíru je láska, pravdu, že na zem prišla veľká Individualita, ktorú kresťania nazývajú Kristom a ktorá túto lásku stelesnila tak, aby sme ju dokázali pochopiť, pravdu, že láska i inteligencia sú výsledkom toho, čo voláme Božia vôľa a konečne i očividnú pravdu, že jedine prostredníctvom ľudstva sa môže uskutočňovať Boží plán.“
Alice A. Baileyová

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Tajné projekty

Po všem, o čem jsme doposud mluvili, asi stěží někdo zapochybuje o tom, že v Egyptě neprobíhá všechno úplně standardně. Naše pátrání po souvislostech a pravých důvodech nás vždy přivádělo k neobvyklým fenoménům a velmi často k časoprostorovým jevům.
Ojedinělý je příklad hieroglyfů i v jinak nikoli právě obvyklém chrámu v Abydu. Tanky, vrtulníky a ponorky - technologie dvacátého století ve staroegyptském monumentu! Jak si to lze alespoň do určité míry vysvětlit? Jak známo, vysvětlení egyptologů zní takto: „Dvě různé vrstvy hieroglyfů se propojily a čistě náhodně vytvořily moderním dojmem působící struktury." S takovým vysvětlením se můžeme jen stěží smířit. Jak jsme zjistili, neuspěla ani jiná „normální" vysvětlení. To, co zůstává, je natolik fantastické, že se tomu „zdravý lidský rozum" brání uvěřit!

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív