Starodávne pyramídy boli z betónu

Nemožné, ale skutočné...O stavbe pyramíd, ktoré prakticky existovali na všetkých kontinentoch, sa už popísali tony kníh. Vedci sa predháňajú v teóriách o kamenných blokoch, transportovaných pomocou drevených valcov, špeciálnych kolísok a iných vynálezov. Všetci pritom vychádzajú z odkazov starých historikov -- Herodota a Diodora Sicílskeho, ktorí písali o pyramídach. Vtedy však tieto stavby už stáli celé tisícročia.Chemik profesor Joseph Davidovits, ktorý je riaditeľom archeologického inštitútu univerzity v Miami tvrdí, že Egypťania nedovážali kamenné bloky z kameňolomov a netransportovali ich pomocou lán, ale odlievali ich na mieste. Uvádza pre to nasledujúce dôkazy: v roku 1889 egyptológovia našli na neveľkom ostrovčeku Nílu, zvanom Sehel, takzvanú stélu Famine, kamennú platňu, pokrytú hieroglyfmi. Keď hieroglyfy z nej preložili, ukázalo sa, že ich väčšia časť sa týka výroby umelého kameňa. Toto umenie odovzdal faraónovi Džóserovi a jeho architektovi Imhotepovi boh Chnum... Ponechajme teraz bokom úvahy o tom, kto vlastne bol onen boh (čo samo osebe veľa napovedá), a venujme sa trocha chémii a technológii.

Božský zápis

Zo stély sa dozvedáme o chemikáliách, ktoré sa nachádzajú v prírode, mineráloch a tmeliacich materiáloch. Nátron zmiešaný s hlinou a inými kremičitanmi, ďalej s nílskym bahnom, bohatým na hliník, arzén a piesok, vytváral rýchloschnúci cement. Ale to ešte zďaleka nie je všetko: tento cement mal rovnakú molekulárnu väzbu ako prírodný kameň!

V roku 1979 na Medzinárodnom kongrese egyptológov chemik a špecialista na skaly Dr. Klemm uviedol svojich kolegov do úžasu, keď jeho skupina predstavila najčerstvejšie výsledky výskumov kamenných blokov z Cheopsovej pyramídy.

Predovšetkým každý z kameňov obsahoval minerály nachádzajúce sa v rôznych oblastiach Egypta, čo ukazovalo na to, že každý pochádzal z inej časti krajiny.

Druhým dôkazom vytvárania veľkých blokov na mieste bola hustota kameňa, ktorá je v prírodnom granitovom bloku všade rovnaká. V uvedenom prípade sú však bloky hustejšie v dolnej časti a v hornej redšie. Okrem toho obsahujú také veľké množstvo vzduchových bubliniek, aké sa v prírodnom kameni nenachádzajú.

Profesor Joseph Davidovits spolu s káhirskými vedcami prepustil cez Cheopsovu pyramídu vysokofrekvenčné vlny. Prírodný kameň, navyše suchý, by ich mal pohltiť len čiastočne, zatiaľ čo vyslané vlny boli stavbou úplne pohltené. To ukazuje na to, že jej stavebný materiál má umelý pôvod. Dodatočné výskumy pyramidálnych blokov ukázali, že je v nich niekoľko miliónov litrov vody!

Dôkazom ako z krimipríbehu bolo nájdenie ľudského vlasu v jednom z blokov Cheopsovej pyramídy. Vlas bol dlhý 21 cm (prirodzene, spájanie tejto dĺžky s dĺžkou vlny vyslanej vodíkom 21 cm by bolo miernym preháňaním, hoci pre ľudí, ktorí hľadajú skrytý význam v každej maličkosti súvisiacej s Veľkou pyramídou, to vôbec nie je také jasné).

Už dlhé roky francúzska firma Goepolimere France, americký Lone Star a Dynamit Nobel vyrábajú betón a cement podľa starodávnych receptúr, zapísaných na stéle Famine. Je oveľa tvrdší a odolnejší ako ten súčasný. Nezdá sa to možné? Napriek tomu je to pravda.Článok je v sekcií - Egypt / Nezaradené