Egypťania prišli spoza mora

Najnovšie archeologické objavy dokazujú, že Egypťania prišli spoza mora. Legenda o Atlantíde sa týmto objavom stáva čoraz reálnejšou.Dlhé roky vedci tvrdili, že predkovia Egypťanov žili na savanách, ktoré sa po klimatických zmenách zmenili na púšt-Saharu. Podľa nich sa nikdy neplavili po moriach a lode, ktoré sa našli pri veľkých pyramídach, sú iba symbolickými bárkami, ktorými duše faraónov putovali do záhrobia.

V oblasti východnej púšte, v neprístupnej oblasti tiahnúcej sa medzi údolím Nílu a pobrežím Červeného mora anglickí archeológovia našli skalné kresby spred 6000 rokov, ktoré zobrazujú desiatky lodí. V niektorých sú výrazne viditeľné rady vesiel, vystupujúcich z bokov lodí, iné sú zobrazené spolu s posádkou, ďalšie vezú veľké ľudské postavy, pravdepodobne bohov... Tie posledné sú veľmi podobné obrazom božských lodí zo slávneho Údolia kráľov.

Maľby tisícročia existovali v úvoze nazývanom Vadi Umm Salam, ľudovo pomenovanom na Kaňon lodí. Angličania ho objavili náhodou. Starodávny "komiks", zobrazený na skalných stenách, jasne vypovedá o veľkej ceste cez moria - mohla to byť kolonizačná výprava alebo útek pred katastrofou, potopou.

Odkiaľ prišli predkovia Egypťanov? To zatiaľ nie je známe. Predsa však je čoraz jasnejšie, že kedysi pred katastrofou existovala veľká civilizácia, ktorej zachránení jedinci sa rozptýlili po celom svete, vytvoriac základy novej, našej civilizácie.Článok je v sekcií - Egypt / Nezaradené