Prehovorí sfinga?

Môže záhadná sfinga zrazu prehovoriť a povedať, čo sa skutočne v dávnej minulosti stalo? Priveľa indícií totiž napovedá, že deformovanie pravdy o našej minulosti je celkom bežná záležitosť.,

Známy bádateľ Zecharia Sitchin, ktorého knihy sa aj u nás stali bestsellermi, nedávno pre časopis Fate uviedol nové, veľmi zaujímavé skutočnosti. Okrem iného tam napríklad tvrdí, že dnes je takmer isté, že biblické opisy stvorenia sveta, stavba Babylonskej veže či potopa nie sú ničím iným ako skrátenou verziou sumerských textov (sumerská civilizácia sa rozvinula na území dnešného Iraku). Odborníci, ktorí zapísali a prečítali texty z hlinených tabuliek, tvrdia, že ide o mýty, pretože sa tam tvrdí, že celé poznanie, všetky objavy získali ľudia od Anunnaki (znamená: t(, ktorí prišli z neba na Zem). Tak ako príbeh o potope Biblia prebrala zo sumerských zdrojov, aj anunnaki znamená presne to isté, čo v hebrejskom jazyku slovo nefilim, ktoré sa vyskytuje v Biblii.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Pyramida záhad - zpívající pyramida a mýtus o stvoření

Prastary cestovatel egyptskou pousti by si asi byval vsiml toho zvuku uz z dali. Bylo to nejdriv jen takove nejiste hluboke huceni, spis vibrace, ale pak ta hluboka basova nota zacala dunet po egyptske plani, mozna doprovazena dalsi, o neco vyssi notou, obe dohromady vydavajici az strasidelny vibrujici ton...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Egypťania prišli spoza mora

Najnovšie archeologické objavy dokazujú, že Egypťania prišli spoza mora. Legenda o Atlantíde sa týmto objavom stáva čoraz reálnejšou.Dlhé roky vedci tvrdili, že predkovia Egypťanov žili na savanách, ktoré sa po klimatických zmenách zmenili na púšt-Saharu. Podľa nich sa nikdy neplavili po moriach a lode, ktoré sa našli pri veľkých pyramídach, sú iba symbolickými bárkami, ktorými duše faraónov putovali do záhrobia.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Poselství božské pyramidy 6

Už v minulém pokračování tohoto seriálu o tajemstvích Velké pyramidy jsem se zmínil o dr. Hurtakovi. Tento vědec byl, nebo dosud je jedním z vyvolených, které egyptská vláda vpustila do podzemí. Hurtak při předvádění filmu o výzkumech podzemí pod gízkou plošinou prohlásil mnohé. Řekl mezi jiným, že gízký nález lze přirovnat k nečekanému, ale o to překvapivějšímu a šokujícímu, kontaktu s nepochopitelně vyspělou mimozemskou kulturou. Tato slova můžeme brát s určitou rezervou. Proč překvapivému? Že se nějaká civilizace vydala úplně jinou cestou než ta naše? Je naprosto pochopitelné, že pro člověka dnešního ražení setkání s čímkoliv neznámým musí být senzační, šokující. Navíc je celá tato společnost masivně ″krmena″ nesmysly o vyjímečnosti nynější populace. Nejen vědátoři, tím jsou myšleny převážně ty ″rozhodující páky″, spolu s vládami, buď nejsou schopni akceptovat skutečnost, že před touto civilizací mohly být jiné, na podstatně rozdílné úrovni, záměrně se vyhýbám označení na daleko vyšší úrovni, nebo, stejně jako dříve církevníci, si z toho udělali soukromý byznys.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Božské poselství Velké pyramidy 5

Na závěr posledního vyprávění jsem slíbil, že se podíváme do podzemí. Svůj slib hodlám splnit i přes nebezpečí, že to, co teď napíši, bude označeno jako nesmysl. Nevadí. Copak mohou nesmysly hlásat jen ti opuncovaní?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Starodávne pyramídy boli z betónu

Nemožné, ale skutočné...O stavbe pyramíd, ktoré prakticky existovali na všetkých kontinentoch, sa už popísali tony kníh. Vedci sa predháňajú v teóriách o kamenných blokoch, transportovaných pomocou drevených valcov, špeciálnych kolísok a iných vynálezov. Všetci pritom vychádzajú z odkazov starých historikov -- Herodota a Diodora Sicílskeho, ktorí písali o pyramídach. Vtedy však tieto stavby už stáli celé tisícročia.Chemik profesor Joseph Davidovits, ktorý je riaditeľom archeologického inštitútu univerzity v Miami tvrdí, že Egypťania nedovážali kamenné bloky z kameňolomov a netransportovali ich pomocou lán, ale odlievali ich na mieste. Uvádza pre to nasledujúce dôkazy: v roku 1889 egyptológovia našli na neveľkom ostrovčeku Nílu, zvanom Sehel, takzvanú stélu Famine, kamennú platňu, pokrytú hieroglyfmi. Keď hieroglyfy z nej preložili, ukázalo sa, že ich väčšia časť sa týka výroby umelého kameňa. Toto umenie odovzdal faraónovi Džóserovi a jeho architektovi Imhotepovi boh Chnum... Ponechajme teraz bokom úvahy o tom, kto vlastne bol onen boh (čo samo osebe veľa napovedá), a venujme sa trocha chémii a technológii.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Božské poselství Velké pyramidy 3

Početní příklady v Ahmesově papyru jsou opravdu na takovém stupni, že by odpovídaly znalostem dnešního žáka šesté třídy základní školy. Pokud je překlad originálně správný, mohu uvést jeden z příkladů egyptské matematiky oné doby. Například tento: Uchatebet její je 360, její pirems 250. Zadání : urči její seqd. Je připojeno i řešení: Vezmi polovinu z 360, což činí 180, děl 180 číslem 250 a dostaneš 1/2, 1/5 a 1/5 lokte. Loket má sedm pěstí, násob tedy sedmi. Její seqd pak činí 5 a 1/2 pěsti. Tady je chyba, správně by mělo být 5 a 1/25 pěsti. Egypťané nazývají pyramidu "smr", nebo "in". Výraz "pirems", který se nachází v početním příkladu, patrně už staří Řekové považovali za jméno stavby. A odtud je asi odvozen název pyramida. Je to ale trochu jinak. "Uchatabet" je hrana základny pyramidy, "seqd" cotangenta sklonu stěny a "pirems" je prostě výška pyramidy. Co nás to ale učili ve škole ? Prastaří Egypťané byli primitivní zemědělci. Tři tisíce let před Kristem se údajně měli sjednotit a vzniknout Egyptská říše. Je li datování Ahmesova papyru alespoň přibližně správné, pak se o primitivitě dá stěží hovořit. A v té době měli primitivové stavět pyramidy !

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Mystická modlitba faraónova – chvalozpěv na Slunce Hóra

Hymnus kacířského egyptského krále Achnatona ke Slunci

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Ostrov v podsvetí

Pod pyramídami v Gize sa podarilo objaviť dosiaľ netušenú pohrebnú komoru. V krypte sa našli ľudské kosti.Dvaja faraóni, ktorých mená sa začínali na CH -Cheops a Chefren -, dali premiestniť a navŕšiť viac ako 12 miliónov ton kameňa, čím vznikli dve najimpozantnejšie stavby na svete.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Nové komnaty v pyramíde

Egyptológovia majú opäť problém: dvaja francúzski archeológovia oznámili, že v Cheopsovej pyramíde našli nové komnaty.Jacques Bardot a Francine Damionová natrafili na stopu skrytých vchodov do vnútra slávnej pyramídy.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Sfinga naďalej mlčí

V decembri roku 1935 slávny spiaci prorok Ameriky Edgar Cayce videl v stave autohypnózy scény z dávnej histórie Egypta.Povedal, že okolo roku 10 500 p. n. I. prišli do Egypta ľudia z Atlantídy, ktorí sa zachránili po katastrofe. Oni vybudovali sfingu a pyramídy. Predpovedal, že tam, kde svetlo a tieň padá medzi aby sfingy, bude objavený archív zmiznutej civilizácie.

Fyzik Luis Kalvarez, laureát Nobelovej ceny, sa práve chystal zhotoviť dôkladnú mapu vnútorných poškodení sochy (pomocou najmodernejších elektronických prístrojov), aby konzervátori mohli začať svoju prácu. Bol presvedčený, že egyptológovia už všetky jej záhady vylúštili...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Prokletí pyramid a kosmické město poblíž Mexika

„Smrt rychlým krokem zastihne toho, kdo naruší klid Faraóna „ - hlásá nápis na pyramidě v Gíze. Tajní strážci esoterních věd atlanťanů, ukrytých v pyramidách, jsou vždy ve střehu. Na jaře roku 1923 mnohé noviny a časopisy světa otiskly zprávu o smrti anglického egyptologa Carnarvona v Egyptě, který společně s Angličanem Carterem vedl veškeré vykopávky v hrobce velkého faraóna Tutanchamóna, který žil ve 14 století n.l. Egyptologové zde nalezli ohromné pohřebiště i s proslulou zlatou faraónovou maskou. Tato hrobka byla nalezena pět měsíců před Carnarvonovou smrtí.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zamyšlení nad pyramidami 1

Jsou rozesety po celém světě. Proč ? Jaký měly účel ?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Božské poselství Velké pyramidy 4

V tomto pokračování se podíváme na pyramidy očima dneška. Už dávno neplatí, že veškeré záhady a tajemství pyramid jsou vyřešeny a už není co objevovat. Je toho tolik, že není daleko doba, kdy nejen pro turisty bude přístup k pyramidám zakázán. Čínská vláda prohlásila oblast, v níž se nacházejí čínské pyramidy, za zakázané území, vojenské území. Egypťané kolem oblasti pyramid staví mohutnou zeď. Proč ? V prosinci roku 1935 viděl slavný americký ″spící″ prorok Edgar Cayce v hypnotickém stavu scény z pradávné historie Egypta. Podle záznamů z této seance Cayce řekl, že okolo roku 10 500 před Kristem přišli do Egypta obyvatelé bájného kontinentu Atlandida, kteří se zachránili z jejich potápějícího se domova. Jenže Cayce ″hovořil ze sna″. Řekl také, že vědci 20.století naleznou pod sfingou, a nejen tam, artefakty zaniklé atlantské civilizace.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Božské poselství Velké pyramidy 2

Psal se rok 1859 a přinesl pokus o snad nejfantastičtější teorii snažící se o vysvětlení smyslu Velké pyramidy. Teorie říká, že pyramida je božské zjevení a výraz mesiášských proroctví, které už před 5000 lety po celém tehdejším světě rozšiřovali předchůdci dnešních Židů. Proroctví předvídaly čas a okolnosti Kristova narození, smysl jeho působení i podrobnosti jeho smrti. Autoři teorie zcela zřejmě vycházeli z různých proroctví evangelistů. Pokusili se o jejich spojení a upravili je podle svých potřeb. Žádný z prorokujících evangelistů totiž celkové proroctví týkající se Ježíšova života a smrti nenapsal. A to ani židovští, ani křesťanští proroci.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Záhadná sfinga a pyramidy na Marsu

V roce 1976 letí americký Viking nedaleko Marsu a vyfotografoval na jeho povrchu obrovskou, gigantickou lidskou hlavu, kterou nazvali Sfingou, protože tu byla nápadná podoba s hlavou Sfingy v Gíze. Současně vyfotografoval i ohromné pole poseté pyramidami.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív