Trpasličí rasa lidí

Vědcům se podařil nález nového vyhynulého lidského druhu. Překvapivý nález pochází z vápencové jeskyně Liang Bua na ostrově Flores. Je to kostra dospělé ženy, měřící méně než 1 metr a mající hlavu o velikosti grapefruitu.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Archeologové objevili nový lidský druh

Na indonéském ostrově Flores žil trpasličí člověk, který pravděpodobně vyhynul teprve před dvanácti tisíci lety. Metr vysoký a poměrně šikovný. Tak vědci charakterizují tvora, jehož přímým předkem byl zřejmě homo erectus.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Čarodejníkova pyramída

Na polostrove Yucatán sa nachádza mayské sanktuárium Uxmal a v ňom zvláštna čarodejníkova pyramída. Ako jediná v Amerike má elipsovitý základ a najstrmšie steny. Do chrámu na vrchole vedú nebezpečné schody. Legenda hovorí, že vládca pyramídy nestrpí na svojom teritóriu iného vládcu. Takmer na to doplatila anglická kráľovná.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Černosi vládli Európe

V období stredného neolitu okolo roku 5000 až 4500 p. n. I. došlo v západnej a južnej Európe k prekvapujúcim udalostiam: skupiny obývajúce navzájom veľmi vzdialené oblasti, nečakane začali stavať z obrovských skalných blokov. Megality, lebo o ne ide, sa objavili aj na území strednej a severnej Európy.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Krajina Mu existovala

Medzinárodná skupina vedcov potvrdila, že v južnej časti Indického oceánu sa pod vodou nachádza kontinent veľkosti tretiny Spojených štátov. Na jeho povrchu vidieť čosi,ako stavby. Vedci dospeli k názoru, že kontinent bol zaplavený vodou pred miliónmi rokov.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Lietadlá spred tisícročí

Podľa starogréckeho mýtu sa z mesta Jolkos vydali Argonauti do Kolchídy po zlaté rúno, kožu zázračného lietajúceho barana, stvoreného bohmi. Otázka znie prečo?V polovici mája 2001 archeológovia objavili medzi ruinami Jolkosu palác vodcu Argonautov Jásona. To znamená, že mýtus vychádza z faktov..

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Rámovi bojovníci i Atlanťania používali atómové zbrane

Nagovia, svätí bojovníci, slúžiaci výlučne dobru (ktorých naposledy mali šťastie vidieť len účastníci Maha Kumbh Mely - sviatku zmývania hriechov-a ktorí inak žijú takmer neviditeľní v horách), založili podľa ezoterickej tradície impérium Rámu v Indii.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Dielňa na ľudí

Mnohé ukazuje na to, že všetky doterajšie teórie o vzniku ľudstva sa budú musieť zmeniť. Napríklad sumerské legendy veľmi presne opisujú stvorenie človeka "nesmrteľnými" (z ľudského pohľadu) Anunnaki. Existuje však aj čínska legenda, že človek je výsledkom mnohých pokusov, počas ktorých ľudstvo vyšľachtili "Nadzemšťania". Takýchto legiend je však veľa.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Terminál k hviezdam

Hoci sa o pyramídach popísalo nesmierne veľa článkov a kníh, naďalej nevydávajú svoje tajomstvá. Mnohí vedci ustavične tvrdia, že to boli hrobky faraónov, kým iní oponujú a hovoria, že išlo o miesto zasvätenia...

Hovorí sa, že ľudská civilizácia vďačí za vynájdenie charakteristického tvaru pyramíd géniovi Imhotepa. Údajne on naprojektoval a dal postaviť pre faraóna hrobku v tvare pyramídy. Treba však pripome­núť, že faraónovo telo sa vo Veľkej pyramíde nikdy nenašlo...

V decembri 1872 Georg Smith z Britského múzea, neskorší vynikajúci asýrológ, predstavil text, ktorý prečítal z hlinenej tabuľky, pokrytej klinovým písmom. Tabuľka pochádzala z kniž­nice asýrskeho kráľa Ašurbanipala v Ninive. Na tabuľke v epose o Gilgamešovi nájdeme opis veľkej potopy, podobnej biblickej. Netreba pri­pomínať, že na celom svete sú usadeniny potvrdzujúce pravdivosť biblického opisu. Otázkou je, odkiaľ mal Noe informáciu o tom, že má postaviť archu. Biblia učí, že od Boha. Natíska sa aj iná odpoveď: boli to bytosti pri­chádzajúce z kozmu v Ezechielových „kočoch", ktoré dobre vedeli o blížiacej sa kométe. Prav­da, potopu mohlo spôsobiť aj globálne oteple­nie, ale k tomu dochádzalo postupne po celé stáročia. Potopa biblických rozmerov mohla nastať iba po údere kométy alebo iného nebeského telesa. Okrem okamžitých dyna­mických efektov priniesla na Zem nepredstavi­teľné množstvo vody. Sfinga, ktorá stráži pyra­mídu, nesie stopy po týchto udalostiach...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Mesto staré 15 tisícročí

Celé dlhé desaťročia sa bádatelia z celého sveta pokúšajú dozvedieť, či informácie o Meste bohov, ktoré sa údajne skrýva pod sfingou a pyramídami v Gíze, sú len legendou alebo skutočnosťou

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Keď zapadlo Slnko nad Atlantídou

Fakt, nie mýtus...Spisovatelia a umelci v nej hľadali inšpiráciu pre svoje príbehy, nadšenci ju nikdy neprestali hľadať, len mystici o jej existencii nikdy nepochybovali, pretože nepotrebovali vedecké dôkazy o jej existencii. Ich myseľ, neobmedzená časom a priestorom, bez problémov nahliadla do dávnych čias, aby spoznala, že to, čo my považujeme za legendu, skutočne existovalo.
Ale aj medzi neúnavnými hľadačmi pravdy, Schliemanovcami našich čias, vďaka ktorým sa posúva ľudské poznanie dopredu, bolo veľa takých, ktorí o existencii Atlantídy nikdy nepochybovali.

Túžba nájsť Atlantídu v našich časoch ožíva veľmi silne. Napriek tomu, že jednoznačný vedecký dôkaz dodnes neexistuje, čoraz viac vedcov je presvedčených, že Atlantída naozaj existovala, a poskytujú o tom aj dôkazy.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Indiánská Archa úmluvy

Posvátná skříň s deskami desatera, uctívaný předmět starověkého Izraele, přitahuje milovníky záhad už řadu let. Jen málo lidí ovšem ví, že věc s takřka identickými vlastnostmi popisují i dávné legendy Indiánů Severní a Střední Ameriky. A vše nasvědčuje tomu, že takzvaný svatý uzlík nebyl vytvořen zde na Zemi.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Pyramída v Bolívií

V juhovýchodnom cípe Bolívie sa nachádzajú obrovské oblasti džungle, nazývanej selva. Archeológovia túto oblasť dlho ignorovali a svoj záujem sústreďovali na Andy. Posledné objavy ich však presvedčili, že sa majú dôkladnejšie prizrieť najmä regiónu menom Llanos de Mojo.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Nie sme prvou civilizáciou

Keďže ľudí zaujímajú predovšetkým veci hmotné, nečudo, že skutočné poznanie priťahuje len nemnohých jedincov, ktorí sa za ním vydávajú neraz do tých najneprístupnejších končín.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Tajné poznanie esejcov

Čo vedela kumránska sekta o stroji vyrábajúcom mannu? ... Židovský historik Flavius Josephus vo svojom dvadsaťzväzkovom spise Židovská vojna napísal: „Židia majú totiž tri filozofické školy; jednu tvoria farizeji, druhú saduceji a tretiu, ktorá žije podľa zvlášť prísnych pravidiel, predstavujú esejci ... úzkostlivejšie ako všetci ostatní Židia sa počas sabatu vyvarujú vykonávať prácu ... v deň oddychu si nedovolia ani len presunúť nádobu z miesta, ani si vykonať svoju potrebu ... So záľubou sa venujú štúdiu textov predkov, najmä preto, aby prišli na to, čo je prospešné pre telo a dušu."

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 20. októbra 2017

Mýty hovoria pravdu

Tiahuanaco nad jazerom Titicaca postavili v ére Chamac Pacha (Stvorenia sveta) ľudia, ktorí dokázali záhadným spôsobom dvíhať kamene. Každý nový objav súčasnej vedy nás presviedča o tom, že mýty hovoria pravdu, že rozprávajú o udalostiach, ktoré sa naozaj stali. Sú odkazom i varovaním pre budúce generácie. kým archeológovia ich zatiaľ vo väčšine prípadov opisujú ako rituálne náboženské symboly... Ako sa však poznanie zmení na mýtus?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kromaňonci poznali kalendár

Pohľad na život našich dávnych predkov sa skutočne mení zo dňa na deň a čoraz prekvapenejšie zisťujeme, že neboli ani "primitívni", ani brutálni a vôbec už nie hlúpi. Potvrdzuje to aj výsledok výskumov nemeckého vedca mníchovskej univerzity Dr. Michaela Rappengluecka.Tento známy odborník tvrdí, že lovci mamutov a obrovských jeleňov pred mnohými tisícročiami používali mesačný kalendár a maľovali precízne mapy neba

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Najzáhadnejší ľud Európy

Každý Indián, Ind či Tibeťan sa tu cíti ako doma. Ktovie prečo? Existuje azda medzi nami nejaké prepojenie, dávne spoločné duchovné poznanie? Ktovie...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Grécky disk a čínsky pás

Jaký je vztah mezi popsaným hliněným diskem vykopaným z trosek královského paláce na Krétě ve Středomoří a hliníkovým pásem odkrytým v hrobce čínského válečníka, který zemřel v roce 297? př.n.l. Po pravdě řečeno předměty spolu mohou být propojeny přinejmenším třemi způsoby.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Potopená minulosť

Z času na čas archeológovia nachádzajú vo svetových oceánoch zvláštne stavby a predmety. O mnohých objavoch tohto druhu sa nehovorí jednoducho preto, že búrajú doterajšie stereotypy vedy.
Oficiálnej vede sa však pomaly. ale definitívne svet rúca na hlavu. Konečne priznala, že pred 12-tisíc rokmi Zem postihla globálna potopa. Vtedy sa zrazu skončila doba ľadová, hoci dôvod tejto rýchlosti ešte nepoznáme (vedci sa nezhodujú zatiaľ v tom, či išlo o pád kométy, posun zemského plášťa tekutým jadrom, alebo o čosi iné). Zem sa triasla, hladina vôd sa zdvihla o desiatky metrov, trhali ju obrovské cunami... Pod morskou hladinou sa ocitli stovky kilometrov pobrežia a mnohé ostrovy.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Hyperborea-Atlantída severu

Celkem oblíbená a v záhadologii často traktovaná jsou díla, která se věnují tajemným kontinentům a bájným civilizacím. Mezi ty nejznámější patří ostrovní říše Atlantida s podzemní Agarthou. Jsou však i další bájné pevniny, o nichž se mluví mnohem méně častěji, přesto, že jsou minimálně stejně zajímavé a tajemné. Jednou z nich je země nazývaná Ultima Thule -- země na nejzazším severu.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Posvätné slová Akakoru

O Kronike Akokoru sa svet dozvedel až v roku 1976, keď vyšla kniha nemeckého novinára Karla Bruggera. Tohto korešpondenta nemeckého rádia historici považujú za jedného z najlepších odborníkov na juhoamerických Indiánov. Podarilo sa mu získať dôveru vodcu kmeňa Ugha Mongulala Tutanca Naru, ktorý mu povedal, že v jeho kmeni si z pokolenia na pokolenie odovzdávajú obsah dvoch kníh Knihy Jaguára a Knihy Orla. Kedysi bola kronika jeho kmeňa napísaná, ale zmätok, ktorý narobili bieli dobyvatelia, spôsobil, že texty zmizli. Možnože ich zničili katolícki kňazi, tak ako tisícky iných indiánskych kníh, považovaných za satanské dielo. Brogger zapísal dejiny kmeňa a vydal ich knižne. O čom hovorí Kronika Akakoru? Dozvieme sa z nej napríklad toto: "Na počiatku bol všade chaos. ľudia žili ako zver, bez rozumu, bez Zákona, neobrábali Zem, neobliekali sa, ani inak neskrývali svoju nahotu. Nepoznali tajomstvá prírody. Žili po dvoch, po troch, ako ich náhoda dala dokopy v jaskyniach alebo skalných štrbinách. Chodili po štyroch. Kým neprišli bohovia: tí im priniesli svetlo."

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Tajomný ľud zo Sibíri

Najznámejším pozostatkom záhadnej megalitickej civilizácie je Stonehenge v Anglicku.Podobné konštrukcie bádatelia objavili v Izraeli i vzdialenom Jemene,najstaršie z nich však existujú na Sibíri...V roku 2001 sa poľský archeológ dok­tor Stanislav lwašewski, predseda európskeho združenia Astronómia v kultúre, pokúsil interpretovať, prečo megalitické stavby vznikali. Prvkom, ktorý ho priviedol k tomuto objavu, je skala Heel Stone. Doteraz si bádatelia mysleli, že slúži na vyznačovanie polohy Slnka v najdlhšom dni roka... lwašewski hovorí: „Spozoroval som, že jeden z prvkov Stonehenge, veľkej megalitickej stavby plniacej úlohu astro­nomického observatória pre kalendárne výpočty, súvisí s tzv. dvanástnicou, ktorá sa vyskytuje v európskom kalendárovom folk­lóre od doby kamennej až po stredovek: ide o cyklus dvanástich dní po zimnom slnovrate. Tento cyklus dávno poznali Kelti, Germáni, Slovania a pretrval aj v kresťanskej kalendárnej tradícii. Dvanásť dní od Vianoc zodpovedá jednotlivým mesiacom. Každý deň ukazuje, aké bude počasie na danom mieste. Počas tohto cyklu už bolo vý­razne vidieť pribúdanie dňa.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Bohovia po sebe poupratovali

Napriek rozsiahlym výskumom stále nevieme, odkiaľ Sumeri prišli do južnej Mezopotámie, ani kedy sa to stalo. Hypotéky sa natoľko líšia, že sa navzájom vylučujú. Najodvážnejšia z nich tvrdí, že museli byť potomkami nejakej kozmickej rasy, keďže sa vynikajúco vyznali v astronómii, ale aj v kadečom inom.
Sumerská civilizácia vznikla pred vyše päťtisíc rokmi, a potom náhle a záhadne zanikla Bola obdivuhodná. Sumeri totiž dávno pred Kopernikom a Galileom poznali slnečnú sústavu, položili základy matematiky a dokázali všetko aj zapísať. Z ich poznania čerpali Babylončania a Asýrčania. Prečo však títo múdri ľudia ustúpili primitívnym púštnym kočovníkom? Sumeri, ktorí samých seba označovali za „černohlavých prisťahovalcov z východu", žili v južnej Mezopotámii (dnes časť Iraku). Mnohé ukazuje na ich zámorský pôvod.
Ich reč nepripomína nijaký zo známych starodávnych ani súčasných jazykov, čo okrem iného znamená, že neskorší obyvatelia tejto oblasti, hovoriaci semitskými jazykmi, neboli ich potomkami.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Z rozprávok skutočnosť

Napoly ľudia, napoly zvieratá. Existovali vôbec? V rozprávkach, mýtoch, samozrejme, ale v skutočnosti? Čo vlastne maľovali po skalách naši prapredkovia?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Dedičstvo po Atlanťanoch?

Skalné kresby z Afriky nemajú obdobu v žiasdnej kultúre

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Aký starý je Nový svet

Už vyše sto rokov sa vo vedeckých kruhoch vedú spory ,kedy človek osídlil americký kontinent a akej rasy boli jeho objavitelia,kým sa z nich stali rôzne indiánske kmeneNeprestávajú diskusie o tom, ktorá civilizácia je v Amerike najstaršia a kto na tomto kontinente prvý vynašiel písmo. Posledné nezvyčajné objavy odpovedajú na všetky tieto otázky. Nové odhalenia sú však prekvapujúce a nútia nás inak hľadieť na históriu Nového sveta.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Kuba-klenot Atlantídy?

V posledných rokoch dochádza k mnohým objavom, ktoré ponúkajú iný pohľad na históriu ľudstva, aký poskytujú učebnice dejepisu. Týka sa to aj najnovšej teórie o tom, kde vlastne ležala Atlantída.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Civilizácia na rozhraní

Rozvoj našej civilizácie založený v posledných dvoch storočiach na výlučne racionálnom pohľade na svet spôsobil, že takzvané vedecké prognózy sa, paradoxne, nenaplnili. Na druhej strane "nereálne vízie rôznych prorokov, áno. Pravdu mal "fantasta" Jules Verne a takisto Nostradamus, ktorý už v 16. storočí predpovedal vládu Napoleona, Hitlera, Stalina, ale aj pád atómovej bomby a už pred piatimi storočiami hovoril o rastúcich nepokojoch na Blízkom východe, vojne v Iraku a chemickej zbrani...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Prečo staré kultúry tvorili nebo na Zemi?

Ukazuje sa, že všetky významné staré kultúry ,,kopírovali" na Zemi nebo, oblohu. Stavali pyramídy a chrámy, zobrazujúc súhvezdia na oblohe. Prečo? Odpovedať na túto otázku nie je jednoduché. Staré hermetické pravidlo hovorí: ,,Ako nahore, tak aj dole," alebo všetko je obsiahnuté vo všetkom

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Nepohodlné nálezy

Svojho času sme vám sľúbil, že sa vrátim k niektorým archeologickým nálezom, ktoré zapadli prachom, zmizli, "vyparili sa",alebo jednoducho o ne nik nestojí. Majú jedinú chybu. Akosi nezapadajú do obrazu našej minulosti, ktorý vytvorili vedci...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Veľká archeologická záhada Acambara

Tisíce hlinených figúrok objavených v Mexiku môže svedčiť o tom, že ľudia a dinosaury existovali istý čas na planéte Zem spoločne. Môže, ale či naozaj svedčí?
Dinosaury žili pred 65 miliónmi rokov a ich pozostatky sa navždy uchovali v skalných vrstvách tejto doby. Žiadna ich kosť sa však neobjavila v mladších vrstvách, žiaden dinosaurus neprežil. Preto je také ťažké uveriť, že v Mexiku boli objavené ich figúrky z prehistorických čias. Faktom je, že nik, kto žil skôr ako v 19. storočí, to nemohol urobiť. Napriek tomu takáto kolekcia existuje. Aspoň tak to tvrdil William Hapgood v knihe Tajomstvo v Acambare.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív