« Zanechalo záhadné kruhy v poli UFO?Bytosti prírody 2 »

Maui - Hawai, USA

Navštívili sme tu par zaujímavých miest. Bývali sme v Kahlului ale keďže tu neboli pekné pláže, každý deň sme sa presúvali niekam inam. Na Hawaiských ostrovoch je skvelé, že autobusy sú zadarmo alebo stoja len symbolický $1, takže sa môžete voľne presúvať po ostrovoch od rána do večera.

Lahaina

Na letiskách a autobusových staniciach vám ale povedia, že musíte zobrať taxík. Majú tajné dohody s taxikármi a ak sa neubytujete v lacnom hosteli, nikdy nezistíte ako vás pracovníci na informáciách oklamali. Ani sa im to nedá zazlievať, Hawaičania žijú len z turistov.

Lahaina - karneval

Lahaina je krásne mestečko, je tam veľmi dlhá hlavná ulica plná obchodíkov so suvenírmi, šperkami, typicky hawaiským oblečením a je tam strašne veľa barov a reštaurácií. Reštaurácie sú v podstate len zastrešené drevené balkóny so živou, prevažne hawaiskou hudbou a fakľami všade naokolo. Romantika ako hrom, toto mestečko si právom zaslúži prívlastok "honeymoon town" - mestečko medových týždňov. Navyše je tam veľa pláží všetkých druhov, od pokojných, takmer stojatých vôd až po búrlivé vlny pre snowboardistov.
Musíte si ale dať veľký pozor, aby ste sa nezranili a nepotrebovali lekárske ošetrenie. Kamaráti sa porezali na koraloch, bolo im to treba zošiť tak sme zavolali záchranku. Keď záchranári počuli, že sú to turisti bez dobrej poistky, len im obviazali nohy obväzom, špinavé od piesku a povedali, nech si to v hosteli umyjú mydlom alebo nech si idú kúpiť niečo na dezinfekciu do lekárne.

Tu sme strávili aj Haloween. Bolo to úžasné. Hlavná ulica bola plná ľudí v maskách už od rána, trvalo to do neskorého večera. Ostatní posedávali na chodníkoch a kochali sa výhľadom na najrozličnejšie masky ľudí každého veku.

Kaanapali

Kaanapali je mestečko vybudované len pre turistov, je tam námestie, štyri hotely a v oceáne úžasné obrovské vlny. Na pláži mimo hotelov sa dá ležať len na lehátkach lebo vlny sú tak veľké, že vám napriek vykopaným zábranám zamočia všetko čo leží na piesku. Po tom ako na nás jedna vlna vyšplechla a zamočila všetko čo sme mali so sebou, "vtreli" sme sa do jedného z hotelov a kochali sa luxusom.

Kaanapali 2

Makena bolo tretie mestečko, ktoré sme tu navštívili. V hosteli sme totiž natrafili na športovcov, ktorí sa zúčastnili triatlonu Xterra (plávanie, beh, bicykel). Sú tu krásne pláže kde môžete nájsť krásne koraly a tie obrovské korytnačky, ktoré máme na fotkách.

Makena

Makena 2

© 2007 Foto a Text: Iveta Hudecová, yvette_svk@yahoo.comAutor článku - Iveta Hudecová
Publikoval - Yvette
Časť v seriáli - Cestou necestou Amerikou
Článok je v sekcií - Spoločnosť, Krajiny a Národy / Cestopisy
[165] vera22.06.2010 18:30:54
Nadhera...:) len tie burlive vlny by sa radsej hodili pre surfistov..:)
Na tento komentár nemôžete reagovať, nieste prihlásený
Pre komentovanie článkov musíte byť prihlásený