« Náš cílAkiane Kramarik »

Antelope Canyon - Arizona, USA

Toto je začiatok putovania posvätnými miestami Ameriky i cestami známejších destinácií. Spoločne sa pozrieme na miesta, ktoré vyžarujú kvality s akými sa nestretávame každý deň. Akiste mnohí z nás takéto "posvätné miesta" majú i vo svojom okolí. Alebo boli na zaujímavej ceste a zatiaľ sa takto verejne nepodelili o svoje zážitky. Tá možnosť tu už je. Seriál "Cestou necestou" možno práve vďaka tebe obíde svet. Želám dobrú zábavu a ak sa raz rozhodnete ísť do Ameriky, rozhodne choďte na západné pobrežie. Je tam nádherná príroda a veľmi zaujímavé miesta. S pozdravom Iveta

Pohľad z okna lietadla

Tento kaňon sa nachádza v Arizone, niekoľko desiatok míľ na sever od mestečka Page. Má dve časti, tzv. "Lower Antelope Canyon" a "Upper Antelope Canyon". Nemali sme dosť času tak sme si pozreli len Lower Antelope Canyon, hovoria o ňom, že je krajší.

Antelope kaňon

Všetko je to o hre svetla, skaly sú zvláštne pozahýňané a preto tu môžete pozorovať úžasné svetelné efekty. Najlepšie je tam ísť v júni alebo v júli, kedy je slnko vysoko na oblohe a slnečné lúče dopadajú priamo nadol, tak ako na obrázku.

Antelope kaňon 2

My sme tam boli v októbri ale aj tak to stálo za to. :-)

Antelope kaňon 3

Tú jašteričku na poslednej fotke som zachránila z kaňonu, spadla dole, čudujem sa, že sa nezabila.

Antelope kaňon 4

Celú cestu cez kaňon mi potom poslušne sedela na ruke, až kým sme nevyšli von a nepoložila som ruku na vyhriatu skalu.

Jašterica

© 2007, Foto a Text: Iveta Hudecová, yvette_svk@yahoo.comAutor článku - Iveta Hudecová
Publikoval - Yvette
Časť v seriáli - Cestou necestou Amerikou
Článok je v sekcií - Spoločnosť, Krajiny a Národy / Cestopisy
Pre komentovanie článkov musíte byť prihlásený