Grand Canyon - Arizona, USA

Flagstaff je malé študentské mestečko, kde ešte stále cítiť príchuť Divokého západu a rebelských 20.rokov, kedy tadiaľto viedla slávna Route 66, patrí k najkrajším a najtypickejším mestám celého Juhozápadu. Mesto rozdeľujú na polovice zo západu na východ dve rovnobežné cesty - Santa Fe Avenue, bývalá Route 66, a slávna železničná trať Santa Fe Railroad, po ktorej ešte aj dnes čas od času prejde vlaková súprava.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 25. februára 2018

The Big Island, Oahu - Hawai, USA

Najpôsobivejšie miesta na tomto ostrove sú pralesy a sopky. Pralesy sme si pozreli len z cesty lebo týždeň pred tým ako sme na Hawai prišli, bolo tam dosť veľké zemetrasenie, ktoré potrhalo cesty a zbúralo väčšinu kamenných mostov, ktoré viedli serpentínami do pralesa. Nikto nás tam nechcel odviesť, bol tam zákaz vstupu, škoda.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 12. februára 2018

Antelope Canyon - Arizona, USA

Toto je začiatok putovania posvätnými miestami Ameriky i cestami známejších destinácií. Spoločne sa pozrieme na miesta, ktoré vyžarujú kvality s akými sa nestretávame každý deň. Akiste mnohí z nás takéto "posvätné miesta" majú i vo svojom okolí. Alebo boli na zaujímavej ceste a zatiaľ sa takto verejne nepodelili o svoje zážitky. Tá možnosť tu už je. Seriál "Cestou necestou" možno práve vďaka tebe obíde svet. Želám dobrú zábavu a ak sa raz rozhodnete ísť do Ameriky, rozhodne choďte na západné pobrežie. Je tam nádherná príroda a veľmi zaujímavé miesta. S pozdravom Iveta

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 14. januára 2018

Joshua Tree National Park - Kalifornia, USA

V unikátnej prechodovej oblasti na severovýchod od Palm Springs, kde sa stretáva nižšie položená Colorádska púšť s vyššie položenou Mohavskou púšťou, sa rozkladá Národný park Joshua Tree.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 18. decembra 2017

Maui - Hawai, USA

Navštívili sme tu par zaujímavých miest. Bývali sme v Kahlului ale keďže tu neboli pekné pláže, každý deň sme sa presúvali niekam inam. Na Hawaiských ostrovoch je skvelé, že autobusy sú zadarmo alebo stoja len symbolický $1, takže sa môžete voľne presúvať po ostrovoch od rána do večera.

čítaj celý článok / 1 komentár / exkluzívne / publikovaný 01. júla 2017

Hearst Castle - Kalifornia, USA

Na vrchu kopca 70 km na severozápad od San Luis Obispo sa nachádza sídlo Hearst Castle, jeden z najextravagantnejších domov na svete, kde vydavateľ William Randolph Hearst hostil Winstona Churchilla, Charlie Chaplina, George Bernarda Shawa, Charlesa Lindberga, ...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 11. mája 2017

Monument Valley - Utah, USA

Notoricky známa krajina červených pieskovcových hôr a prapodivných skalných tvarov, ktoré sa dvíhajú k nebu z rozpáleného púštneho piesku, sa stala akousi "ochrannou známkou" Divokého západu.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 11. februára 2016

Glen Canyon Dam - Arizona, USA

Všetky silné toky a kaňony, ktoré pretekajú krajinu južného Utahu, končia na hranici s Arizonou v stojatých vodách jazera Lake Powell, kde im v ďalšej ceste bráni megalomanská priehrada Glen Canyon Dam.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 27. júna 2015

Death Valley - California / Nevada, USA

Toto miesto sa úplne vymyká ľudskému merítku: je to najteplejšie miesto na západnej pologuli a nachádza sa tu tiež najnižšie položené miesto západnej pologuli, 86 m pod hladinou mora.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 26. mája 2015