Zvláštne prípady pribúdajú

Návštevníci niektorých miest tvrdia, že tam čas "stojí" alebo, naopak, "uteká". Možnože sa aj vám podarilo stratiť hodinu či dve a neuvedomil ste si, čo sa vtedy s vami dialo. Známy je prípad istého ruského inžiniera, ktorý zmizol pred očami kolegu z autobusovej zastávky, dva mesiace po ňom nebolo ani slychu, a keď sa nakoniec objavil, bol presvedčený, že jeho neprítomnosť trvala najviac tri dni... Ak sa vám čosi podobné niekedy stane, dobre si prezrite svoje telo.

Dňa 15. septembra 2000 0 22. hodine manželia K., ktorí žili na jednom z varšavských sídlisk, sa chystali pozerať svoj obľúbený televízny program "Neuveriteľné `. Do začiatku programu chýbali asi dve minúty, a tak rýchlo vbehli do kuchyne, aby zaliali vodou kávu, ktorú už mali pripravenú v šálkach. Trvalo to minútu, možno dve. Manželia K. sa rýchlo vrátili do obývačky, ale počuli len to, ako moderátor pozýva divákov na ďalšie pokračovanie relácie "Neuveriteľné" - o týždeň!

Spočiatku si mysleli, že program televízia nevysielala, že ho odvolali. Vzrušene zavolali do televízneho štúdia a pýtali sa prečo. Tam sa však dozvedeli, že program bol riadne a v normálnom čase odvysielaný a skončil sa o 23.10 hodine. Manželia K., úplne vyvedení z miery, sa pozreli na hodinky. A skutočne, bolo už po 23. hodine. Obaja by si však boli dali aj hlavu zoťať, že zaliatie dvoch šálok kávy im netrvalo hodinu! Kam sa však podel chýbajúci čas? Preskočil ako ihla na analógovej platni? Skutočné zázraky sa však začali diať až potom...

Pokojnú rodinu, v ktorej živote sa nedialo nič mimoriadne a už vôbec nie nadprirodzené, začali trápiť nevyjasnené javy. Pohárom odletúvalo dno napriek tomu, že sa ich nik nedotkol. Pohár z nerozbitného skla z ničoho nič praskol s prenikavým hvizdom a rozsypal sa na stovky úlomkov.

V jednu noc sa zrazu šesťročný syn manželov K. prenikavo rozkričal. Keď vystrašená matka vbehla do jeho izby, uprostred izby uvidela rozplývajúcu sa zlatú guľu s priemerom okolo metra.

Ale najzaujímavejšie prišlo nakoniec. Pani K. už I5. septembra, čiže v deň "časového skoku", na svoje prekvapenie zistila, že na ohybe lakťa ľavej ruky

má do tela vrastený akýsi predmet veľkosti malej fazuľky.

A to akoby vysvetľovalo fenomén skoku: s veľkou istotou možno tvrdiť, že manželia K. prežili blízke stretnutie s neznámymi bytosťami. s ktorými strávili aj "stratenú" hodinu. Tie ich zrejme podrobili skúmaniu, žene vštepili implantát, a potom im všetky spomienky na kontakt vymazali z pamäti. Toto sú javy zvyčajne sprevádzajúce únosy. Je možné, že praskanie skla súvisí s ultrazvukovými vlnami, nepočuteľnými pre ľudské ucho, emitovanými implantátom...

Manželia K. sa teraz podrobia hypnotickému regresu. aby bolo možné z ich zablokovanej pamäti získať spomienku na kontakt.Opäť zlatá guľa

Dňa 15. septembra 2000 sa čosi zvláštne stalo aj inej rodine s dvoma dospelými deťmi. V lesoch, kde majú malý kempingový domček, asi 50 km severovýchodne od Varšavy (toho dňa v ňom všetci nocovali), sa 18-ročná dcéra zobudila na zvláštny nepokoj. Bola ako paralyzovaná: nemohla sa pohnúť z miesta, mohla sa iba pozerať.

Vo vnútri domčeka visel vo vzduchu zlatý disk s priemerom asi dva metre a hrubý asi meter. Nič sa nedialo, bolo počuť iba veľmi vysoký, prenikavý hvizd.

S veľkou námahou a s vynaložením silnej vôle sa dievčaťu podarilo dostať zo seba neartikulovaný zvuk. Otec sa zobudil, a hoci okamžite znova upadol do spánku, zapamätal si obraz zlatého disku.

Ráno dievča, riadené nevysvetliteľným impulzom, vyšlo z domčeka a sfotografovalo les. Samo nevidelo nič zvláštne, ale na fotografii vidieť stĺp ružovomodrého svetla s priemerom asi pol metra, ktorý vychádza zo zeme. Nejde o žiaden fotoomyl, ani chybu na filme, ale obraz neznámeho vyžarovania s vysokým kmitočtom.

Podobné javy v poslednom čase zachytil nejeden fotoamatér. Okolnosti, ktoré sprevádzajú vznik týchto fotografií, navodzujú, že ich spôsobuje čosi, čo ešte nevieme pomenovať.Článok je v sekcií - Veda / Čas a priestor