Fantastika za dverami laboratórií

Hľadiac na krásne modré nebo si neuvedomujeme, že nad našimi hlavami krúžia tony železa - satelity, teleskopy a zariadenia označované ako "prísne tajné"

Niektoré z nich sú veľkou hrozbou pre pozemský život. Nad našimi hlavami však lieta aj fantastika z románov sci-fi.

Ten, kto by si myslel, že vlády informujú svojich obyvateľov o všetkom, čo robia, je naivný. V systéme západných demokracií je však pre vládne agentúry ťažké utajiť, čo robia a slobodná tlač zverejní často aj nepríjemné veci. Vznikol internet, ktorým možno šíriť tajné informácie bez obavy, že bezpečnostná služba štátu nájde vinníka. Mnohí veľmi dobre informovaní ľudia začali na internete rozširovať údaje vychádzajúce z vládnych dokumentov, pochádzajúcich z tajných archívov. Po prvý raz aj obyčajní ľudia môžu poznať aspoň zlomok toho, čím disponujú súčasné armády.

Zatajené katastrofy

Potom zovšedneli a až problémy Apolla l3 pritiahli pozornosť ľudí. Keď je však všetko v poriadku, nikoho to nezaujíma. Preto vlády môžu robiť v kozme, čo len chcú. Podľa odhalených dokumentov Američania postavili na Mesiaci laserové stanice. Jedna z nich, umiestená v Kopemkovom kráteri, bola zničená jedným z 36 sovietskych "zachytávačov"-vojenských satelitov,umiestnených v apríli 1978 na vysokej mimozemskej orbite. Tieto satelity boli vybavené najmodernejším druhom zbrane, ktorí možno použiť len v podmienkach vákua: metačom ťažkých elementárnych častíc. Explózia vyvolala záblesk silný ako pri výbuchu jadrovej bomby. Zaregistrovali ho mnohé astronomické observatóriá na Zemi. Nik však nevedel vysvetliť, o čo išlo. Armádne velenie USA má podozrenie, že "zachytávače" zničili aj niekoľko satelitov USA, ktoré mali vystríhať pred prípadným útokom z kozmu.

Na jeseň v roku 1977 a na jar v roku 1978 ZSSR umiestnilo vo výške 98 kilometrov niekoľko výnimočne tajných objektov, nazvaných kozmosférami. Boli celkom neviditeľné a čiastočne neobjaviteľné rádiom.

V tom čase ľudia na celom východnom pobreží USA počuli mohutné "hromobitie", prichádzajúce z obrovskej výšky. Ako sa ukázalo, bolo výsledkom použitia metača častíc. Hovorí sa, že najnovšie exempláre kozmosfér sú vybavené aj emitétmi žiarenia, ktorého cieľom je narušiť mozgovú činnosť nepriateľa a zbaviť ho snahy o odpor. Znie to fantasticky, ale je predsa známe,že podobnú zbraň použili Američania počas vojny v Perzskom zálive. Celé oddiely nepriateľov sa vzdávali do zajatia. Americkí vojaci veľakrát potvrdili, že Iráčania nevyzerali na milovníkov amerického životného štýlu, ale skôr ako úplne omámení ľudia.Kam ani fantázia nesiaha

V dostupných vedeckých časopisoch sú publikované výsledky najnovších základných výskumov. Objavy z oblasti biológie, chémie, kvantovej fyziky pôsobia dojmom vedeckofantastických románov. Znalci však tvrdia, že skutočná fantastika je za dverami tajných vládnych výskumných centier, ktoré pracujú pre potreby armády a rozviedky. Sú to oblasti, kam dokonca neprenikne ani slobodná tlač západných krajín. Aby vlády utajili pred ľuďmi pravdu o tom, čo sa v skutočnosti deje, niekedy robia veci, ktoré nie sú v súlade so zákonom a právom. Preto k úniku informácií dochádza len zriedkavo.

Napriek tomu sa čoraz hlasnejšie hovorí, že v sejfoch vedcov už roky ležia projekty vynálezov pozemských géniov, ktoré by mohli byt pokojne pripísané na vrub "ufónom", mimozemským civilizáciám z kozmu. Tak ďaleko totiž prekračujú rámec súčasnej všeobecne prístupnej vedy.

Američania zverejňujú, že už teraz sa používajú kozmické lode v tvare diskov nazvané A-6, ktoré vyrába Lockhead McDonell Douglas v Northrope. A-6 sa používajú na lety určitej formy antigravitácie. Existuje aj nezvyčajný guľový objekt, pohybujúci sa rýchlosťou niekoľkonásobne prevyšujúcou rýchlosť zvuku, ktorý výzorom pripomína gigantickú vianočnú guľu. Sú aj objekty podobné veľkým helikoptéram, ale namiesto obyčajného spaľovacieho motore majú antigravitačný pohon. Niektoré z týchto konštrukcií sú testované na základni Area-51 v štáte Nevada. Už vyše tridsať rokov majú ufológovia podozrenie, že na tomto mieste pozemskí vedci spolupracujú s mimozemšťanmi, ktorí sa tam údajne nachádzajú.Článok je v sekcií - Veda / Čas a priestor