Vedci teleportovali atómy

Úspešnú teleportáciu atómov dosiahnutú minulý mesiac oznámila štvorica vedcov Ashton Bradley, Simon Haine, Murray Olsen a Joseph Hope z austrálskeho ARC Centre of Excellence for Quantum-Atom Optics (ACQAO).

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Éter - prostredník medzi duchom a hmotou

Veľa kultúr pozná pojmy ktorými popisuje univerzálnu životnú energiu. Čchi v Číne, prána v Indii, pneuma v Grécku, guruwari u aborigénov, mana v Polynézii, viril, ód, orgon, éter... to je stále len jedna sila ktorá prestupuje všetko a tvorí základ spojenia ducha a hmoty. Dlhú dobu boli tieto slová v európskej vede synonymom pre tmárske alebo nevedecké témy. Vždy sa však našli ľudia, ktorí sa nezľakli perzekúcie zo strany oficiálnej vedy a skúmali éter a jeho vlastnosti naďalej. Dokonca aj Albert Einstein v svojej reči "Éter a teória relativity" ktorú predniesol na Ríšskej univerzite v Leidenu 5.5.1920, sa pokúsil vrátiť éteru miesto vo fyzikálnych modeloch. Prednášku ukončil slovami: "Podľa všeobecnej teórie relativity je priestor bez éteru nemysliteľný."

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 08. júla 2018

Fantastika za dverami laboratórií

Hľadiac na krásne modré nebo si neuvedomujeme, že nad našimi hlavami krúžia tony železa - satelity, teleskopy a zariadenia označované ako "prísne tajné"

Niektoré z nich sú veľkou hrozbou pre pozemský život. Nad našimi hlavami však lieta aj fantastika z románov sci-fi.

Ten, kto by si myslel, že vlády informujú svojich obyvateľov o všetkom, čo robia, je naivný. V systéme západných demokracií je však pre vládne agentúry ťažké utajiť, čo robia a slobodná tlač zverejní často aj nepríjemné veci. Vznikol internet, ktorým možno šíriť tajné informácie bez obavy, že bezpečnostná služba štátu nájde vinníka. Mnohí veľmi dobre informovaní ľudia začali na internete rozširovať údaje vychádzajúce z vládnych dokumentov, pochádzajúcich z tajných archívov. Po prvý raz aj obyčajní ľudia môžu poznať aspoň zlomok toho, čím disponujú súčasné armády.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Tajný výskum v Montauku

Cestovanie v čase už existuje! V tamojších laboratóriách sa nik nevy­jadruje pohŕdavo, keď je reč o Teslových vynálezoch, ktorú verejnosť nepozná, verejnosti neznámych, alebo o tvorcovi teórie orgonálnej energie VVilliamovi Reichovi. Ani si tam nik neklopká na čelo, keď je reč o rádionike (vychádza z pre­svedčenia, že ľudské telo emituje radiáciu; nazývaná aj mágiou tretieho tisícročia) či tzv. Filadelfskom experimente. Pripomeňme si, že v experimente z roku 1943 išlo o vytvo­renie energetickej clony okolo vojenského plavidla, ktoré by sa tak stalo pre nepriateľa neviditeľným. Vojenská loď skutočne zmizla a objavila sa o 400 km ďalej. Keď sa vrátila, časť posádky sa zbláznila, časť zhorela či zomrela, alebo automaticky prechádzala cez stenu, či celkom zmizla. Samozrejme, celá záležitosť bola utajená. V Šesťdesiatych rokoch 20. storočia v Mon­tauku vznikol projekt vysielania elektromag­netických vín, ktoré mali vplývať na myseľ ľudí z Long Islandu (tzv. Projekt Montauk). Projekt museli pre veľké protesty ukončiť. V poslednom čase prichádzajú správy, že v Montauku sa experimentuje s časom, kon­krétne, s prenosom živých ľudí s príručným zariadením, napríklad so zbraňou či vedec­kým prístrojom časom a priestorom

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Zvláštne prípady pribúdajú

Návštevníci niektorých miest tvrdia, že tam čas "stojí" alebo, naopak, "uteká". Možnože sa aj vám podarilo stratiť hodinu či dve a neuvedomil ste si, čo sa vtedy s vami dialo. Známy je prípad istého ruského inžiniera, ktorý zmizol pred očami kolegu z autobusovej zastávky, dva mesiace po ňom nebolo ani slychu, a keď sa nakoniec objavil, bol presvedčený, že jeho neprítomnosť trvala najviac tri dni... Ak sa vám čosi podobné niekedy stane, dobre si prezrite svoje telo.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Filadelfský experiment

Za válek docházelo vždy ke zdokonalování zbraní, vymýšlení a zkoušení nových technologií, aby si válčící mocnosti zajistily převahu a vítězství. Tyto výzkumy se neomezovaly pouze na období válek, ale samozřejmě, že když už nějaký konflikt vypukl, účastnící se státy musely se svou novou technologií či zbraní přijít co nejdříve, aby měly větší šanci na vítězství, a to samozřejmě všechny procesy urychlilo. Stejně tomu bylo i za druhé světové války, kdy obě strany hledaly nějaký způsob, jak tyto boje co nejrychleji ukončit. Americké námořnictvo (US Navy) si již od 30. let pohrávalo s myšlenkou nejlepšího způsobu kamufláže - neviditelnosti. Každý si dokáže představit, co by se asi stalo, kdyby jedna z bojujících stran byla v té době schopná této technologie. Proto byly všechny výzkumy a experimenty přísně tajné a neoficiální a proto také vychází najevo až nyní. Oficiální název Filadelfského experimentu společně s Projektem Montauk byl Projekt duha (Rainbow - Project).Šlo o dva americké experimenty, ze kterých nepřímo vzešel i současný neviditelný bombardovací letoun Stealth - Fighter. Filadelfský experiment začal už v roce 1931 jako vědecké studium možnosti nechat předměty zmizet a nevedl ho nikdo menší než známý srbský vynálezce Nikola Tesla. Projektu se účastnilo mnoho tehdejších vědeckých osobností, mimo jiné doktor Alfred Bielek, jeden z mála, kteří zdraví přežili Filadelfský experiment, a John von Neumann, který převzal celý projekt po odvolání Tesly v březnu 1942. Sám Tesla zemřel o deset měsíců později v lednu 1943.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Dowsing

Jaká přírodní síla pohybuje virgulí, to je pouze jedna z otázek na které stále hledáme odpověď. Nejsme ale sami, stejný případ lze nalézt i ve fyzice. Cituji z odborné literatury – „Nevíme, proč k tomu dochází, známe jen experimentální skutečnost, že dvě kladně nabitá tělesa se navzájem odpuzují“. Není tedy logické v souvislosti s touto informací zpochybňovat pohyb virgule, když stejná záhadnost se nachází i ve fyzice. Nelze vyloučit, že identická přírodní síla pohybuje také virgulí. Z empirického výzkumu mimo jiné také vyplynulo, že známý fyzikální poznatek „Sání hrotem“ nefunguje jen v laboratoři, ale také všude v přírodě. Není snadné tomu uvěřit, ale „sání hrotem“ znali a využívali již naši prapředkové při budování menhirů, babylonských věží, pyramid, obelisků a všech druhů sakrálních staveb.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 19. februára 2008