Bermudský trojuholník stále funguje

Medzi ostrovmi Bimini, Andros a Miami na Floride sa nachádza tzv. Bermudský trojuholník, v ktorom už roky miznú lode i lietadlá. Prečo to tak je, o tom dnes existuje viacero hypotéz.V oblasti Bermudského trojuholníka sa skutočne dejú nezvyčajné veci. Okrem už neraz opísaných zmiznutí lietadiel a lodí (nejedna sa dokonca potopila za pár sekúnd pred očami svedkov) sa v tejto oblasti objavuje hmla, ktorá vystupuje akoby odnikadiaľ. Napríklad pri ostrove Examas kapitán lode Good News zaznamenal objavenie sa takejto hmly. Obklopila loď a "ťahala" ju dozadu. Našťastie lodné motory boli natoľko silné, že kapitánovi sa podarilo loď "vytrhnúť" z tohto čudného miesta. Americké lietadlo P-47 už také šťastie nemalo, keď sa ocitlo v podobnej hmle: za pár sekúnd zmizlo. Dva ťažké bombardéry, ktoré sa vydali hľadať ho, sa už na základňu nevrátili... Nezostáva však len pri záhadných zmiznutiach, tajomnej hmle či svetlách objavujúcich sa spod hladiny mora. V Bermudskom trojuholníku dochádza aj k telepatickým javom, odkazom, ktoré občas preberú rádiostanice. Známy je prípad rádiooperátora Francisa Wagnera, ktorý počas druhej svetovej vojny lietal na vojenských lietadlách a z každého stretu vyšiel bez následkov. Hovoril, že v oblasti Bermudského trojuholníka zachytáva signály vystríhajúce ho pred nebezpečenstvom a zároveň inštrukcie, čomu a ako uniknúť. V niektorých situáciách označovali jeho počínanie ako iracionálne, napríklad keď ignoroval nebezpečenstvo a príkazy svojho nadriadeného vyslať signál SOS. Pokojne začal pristávať na letisku, o existencii ktorého nevedel a nemal právo vedieť...

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Tajemný Bermudský Trojuholník

Náš svět obklopuje ještě stále velké množství nevyřešených záhad a to jak z oblasti kryptozoologie, kde se stále doufá, že na naši Zemi přežívají dosud nepoznání živočichové, tak i z oblasti fenoménu UFO. Do této paranormální aktivity by se daly zahrnout blízká setkání, únosy a kontakty s mimozemšťany. Do této série záhad bezesporu patří i takzvaný "Bermudský trojúhelník." Tato, strach nahánějící oblast má mnoho dalších příznačných přívlastků. "Trojúhelník smrti, smrtící trojúhelník, ďábelský trojúhelník, trojúhelník záhad, trojúhelník strachu, trojúhelník tragédií, trojúhelník chaosu, přístav zmizení, přístav zmizelých lodí, ďáblovo moře, moře zmizelých lodí, moře vúdú, moře zatracenců, hřbitov Atlantiku, nebeská past, oblast číhajících UFO a bůh ví, jak se tomuto místu ještě říká.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Záhady Bermudského trojuholníka z iného uhla pohľadu

Mnoho sa už povedalo o mieste, ktoré sa už (tradične alebo nie) stáva úžasným miestom planéty. Na tomto mieste bez stopy miznú stovky a desiatky lietadiel i lodí, najviac z nich za posledných 45 rokov. Na tomto mieste za posledných 26 rokov zahynulo viac ako tisíc ľudí. Pri hľadaní tiel sa nepodarilo nájsť žiadne telo, žiadne úlomky zmiznutých lodí či lietadiel. Takýmito slovami sa začína opisovanie Bermudského trojuholníka, v článkoch či dokonca knihách. Tieto vety citujú hojne aj tí čo veria a aj tí čo neveria v Bermudský trojuholník, nachádzajúci sa Floridou, Kubou a Bermudami, ktorej hovoria aj - anomálna zóna. Zóna skutočne existuje, ale či je naozaj taká " krvilačná ", ako sa o nej hovorí v časopisoch a novinách?

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 01. marca 2015