Alternatívna medicína

Olej, ktorý hýbe mozgom

Mozog je súčasťou tela. Tak ako bunky ostatných orgánov, aj mozgové bunky sa neprestajne obnovujú. Zajtrajšie bunky sa teda vytvárajú z toho, čo jeme dnes. Zázračné omega-3 kyseliny nielenže vo veľkej miere znižujú riziko predčasnej smrti u pacientov postihnutých infarktom, rovnako liečia stavy úzkosti a depresie. Ide vlastne o spojené nádoby, o uzdravenie tela i duše. Výskum na Harvardovej univerzite v roku 1999 priniesol ohromujúce výsledky. A odvtedy viaceré výskumy potvrdili priaznivý vplyv esenciálnych kyselín omega-3 na depresívne stavy. Ich príznaky zoslabli, alebo úplne zanikli.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 13. júna 2018

Kyvadélko tropí žerty

V sedmdesátých létech minulého století jsem mněl kolem sebe plno přátel, kteří se s velkou iniciativou pouštěli do praktického ověřování mimořádných lidských schopností. Mimo jiné se zkoušelo, jak bude v jejich rukou fungovat siderické kyvadlo. Po několika prvních úspěšných pokusech nabyli někteří z nich dojmu, že jim kyvadélko „říká“ stoprocentní pravdu. Proto je postupně užívali k předpovědi počasí, k ověřování svého zdravotního stavu, ale také k diagnostice cizích osob.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 10. apríla 2018

Senzibilové

Díky internetu jsem se dozvěděl jaké množství různých senzibilů se nachází v české republice. A to určitě ještě nejsou všichni! Mnoho z nich si zatím internetové stránky asi nezřídilo. Velmi by mne zajímalo, jestli si někdo z těchto lidí ověřil objektivním způsobem své schopnosti. Sice je kontrola tohoto fenoménu poněkud problematická, ale určité způsoby přece jen existují.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / publikovaný 18. februára 2018

Urinoterapia - úvod

„Keby mi niekto pred pár rokmi povedal, že pije vlastný moč, pomyslel by som si o ňom, že je padnutý na hlavu alebo úchylný. Keby mi naviac tvrdil, že si vlastnú moč alebo moč dieťaťa či tehotnej ženy aplikuje s pomocou klystíru, pokladal by som ho za dvojnásobne úchylného. To isté si asi bude myslieť väčšina z vás, ktorí budete čítať tieto riadky. Pevne však verím, že až ich dočítate, zmeníte názor nielen na mňa, ale i na tisíce rokov starý spôsob liečenia močom alebo urinoterapiu.“

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Urinoterapia – od histórie k lekárskym aplikáciám

„Môj obľúbený spisovateľ pán Hrabal sa kdesi zmieňuje o učiteľovi, ktorý žiakom zatajil hlodavce len preto, že mu nebol zvýšený plat. Ja si myslím, že by bolo veľkou škodou, keby rôzne tabu, hlúposť a predsudky vytlačili tak vynikajúci liek, ktorý bol už pred päť tisíc rokmi nazývaný Indmi nápojom bohov.“

čítaj celý článok / žiadne komentáre / archív

Několik případů z mé praxe

Poměrně velkou část mé klientely tvoří lidé kteří se z různých důvodů dostali do psychických problémů a klasická medicína pro ně neučinila nic z toho, co se od ní očekávalo. Dopadli tak, že jsou sice dál blázny, ale po úspěšné terapii je jim to už jedno.

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 01. decembra 2014

Proč někdy staré recepty nepomáhají

V klasické i alternativní medicíně rozeznáváme čtyři základní způsoby léčby. Je to chirurgická, chemická, energetická a psychická. Zatím co lékaři využívají všechny čtyři metody, alternativní léčba skoro úplně vynechává z logických důvodů chirurgii a pouze vynímečně využívá léčbu hypnózou. Nejčastěji se v této oblasti využívá fytoterapie ve formě různých čajů a mastí. Vždy však léčba neprobíhá podle našich představ. Ptáme se oprávněně proč? Vždyť člověk byl zasazen do přírody jako její nedílná součást a vždy mněl kolem sebe dost rostlin, které jej dokázaly vyléčit z většiny zdravotních neduhů. A v exotických krajinách, v zapadlých koutech pralesů to funguje dodnes!

čítaj celý článok / žiadne komentáre / exkluzívne / publikovaný 08. augusta 2014